Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elég hozzá egy multieffekt?

Elég hozzá egy multieffekt?

Figyelt kérdés
2 éve játszok akusztikus gitáron, de az elektromosokban nem vagyok otthon. Vettem egy Stratocaster gitárt 40e-ért, itthoni hobby használatra kell csak, nagyon kell hozzá egy erősítő?? A multieffekt is hangosítja? esetleg tudnátok olyan programokat mondani, amivel fel lehet hangosítani?? (kábelt persze kaptam hozzá)

2012. jún. 23. 10:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Otthoni gyakorlásra igazából nagyon sok féle lehetőséged van, kis kombó, multieffekt, hangkártya+szoftver.

Mindegyiknek van előnye és hátránya, azt, hogy neked mire van szükséged, csak te tudhatod.

2012. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy a multieffektel járok legjobban nem akarom, hogy az összedőljön ház :D
2012. jún. 23. 12:52
 14/19 anonim ***** válasza:
A gitárodat összekötöd a multival, majd a multi kimenetébe beledudsz egy jack átalakítót (kb 200ft) amibe beledugod a fülhallgatót és azzal tudsz gyakorolni. Vagy ha "nagy jack" dugós a fülesed, azt egyböl a kimenetbd. Én is ugy szoktam itthol és nem zavarok vele senkit. :)
2012. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
igen, én is ezért gondoltam inkább fülhallgatóra :D
2012. jún. 24. 17:09
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha már elektromos gitárod van és már tudsz is valamennyire játszani, akkor csak ki kéne használni, hogy elektromos nem? :) A következők a lehetőségeid:


1, Veszel egy erősítő kombót. Egy erősítő természetesen kifogja hangosítani a gitárt és általában van benne torzítás, EQ esetleg reverb. Egy komolyabb csöves erősítőnek van igazán dögös hangja, amit egy effekt vagy pedál meg sem közelít, de az sok pénz persze. Ha csak nincs ilyen erősítőre szükséged vagy pénzed és nem ragaszkodsz feltétlenül a hangoskodáshoz + csak otthon szeretnél játszani, akkor felesleges lehet az erősítő.


2, Veszel egy olcsóbb multieffektet. Erre rádughatod a fejhallgatódat, ha fel is erősíti a jelet. Jó kompromisszum lehet, mert ugyan nem fog olyan faszán szólni, (nem mintha egy olcsó erősítő olyan jól szólna), de sok hangszín és effekt lesz benne, így nem fogod megunni a hangzást és ráadásul össze-vissza lehet bennük állítani mindent. Ugye vannak nagyon jó multieffektek és az olcsóbbak sem szólnak olyan rosszul, de ha rájuk dugsz egy ócska fül vagy fejhallgatót, akkor nem fogod kihozni belőlük a maxot az biztos. Egy stúdió monitor fejhallgató meg még egyszer annyi vagy inkább drágább mint egy egyszerű multi. Nem akarom leszólni ezt a megoldást bár lehet úgy tűnik picit. Én is sokáig toltam az effekt + fejhallgató párossal és nem volt semmi bajom vele. Amúgy hangfalra is kötheted.


3, Veszel egy fejhallgató erősítőt. Ez még olcsóbb megoldás mint az előzőek. Előnye, hogy olcsó, viszonylag jó minőségű hangja van, kicsi és kényelmes a használata, hangfalra/hifire köthető. Hátránya, hogy általában csak egyféle hangzás van bennük, de azt is lehet torzítani és gyakran reverb is van benne. Lényegében ugyan az mint egy erősítő csak kisebb, fejhallgatóra specializált verzió. Ha esetleg ez érdekel, akkor nagyon ajánlom a VOX AmPlug szériát. Árához képest k*rva jó hangjuk van és hát még is csak a vox az vox. Én nagyon meglepődtem milyen jól szólnak az árukhoz képest.


4, Veszel egy viszonylag normális hangkártyát és a számítógépeden keresztül gitározol. Nekem egy Focusrite Scarlett 2i2 kártyám van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Persze ez homestudioba gitárfelvételre készült cucc és az ára is 41 volt, de nyugodtan lehet olcsóbbat is venni és nem is kell feltétlenül gitárra specializált változat. Mezei hangkártyával is működik, de ott már egyre több a kompromisszum a minőség és szolgáltatások rovására. Van választás bőven. Szintén rá lehet kötni a fejhallgatót vagy hangfalat. Kell még hozzá egy erősítőszimulátor progi, mint pl a Gutiar Rig vagy az Amplitube legújabb verziója. Én az utóbbit használom és tartom jobbnak. Fontos mindent a programon és windows-on belül rendesen beállítani, hogy működjön. Ha a hangkártyához nincs gyári asio driver, akkor az is kell hozzá. Netről le lehet szedni. Előnye, hogy gépen keresztül tolod ezért sok lehetőséged van hangszínben effektben egyaránt. Meg tudsz felvételt készíteni stb... Hátránya, hogy a hangminőség nagyban függ a hangkártyádtól és a gépedtől is, és ha csak nem használt profi stúdió kártyát, mindenképpen hangzásban ez a legrosszabb megoldás, de még mindig simán használható.


5, Ugyan az mint a 4es, de a saját hangkártyádat használod és nem veszel. Max ha alaplapi integrált kártyád van, akkor egy 3-5 ezer forintért veszel egy fokkal jobbat használtan. Az alaplapinál bármi jobb... de amúgy azzal is lehet zenélni. Amikor nem volt meg az új kártyám így toltam és ahhoz képest, hogy ingyenes megoldás simán elfogadható a hangja.


Szóval ezek közül választhatsz. Ha esetleg a hangkártyás megoldást választod, leírhatom, hogy kell beüzemelni a dolgot. Kivéve ha valami spéci felvételre szánt kártyát veszel te is, mert ott elég változó a telepítés és beállítás, de általában ezeknél nagyon egyszerű és mindig van útműtó is hozzájuk. Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
uhhh köszi a tartalmas választ :D van egy elég jó hifim...van rajta jack dugó kimenet, ha arra rákötöm úgy is jó??
2012. jún. 26. 12:11
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem inkább Jack bemenet? Kimenettel nem mész semmire itt, de jack bemenet sem hiszem hogy van rajta. Mint írtam a gitár jelét fel kell erősíteni valamivel, mert különben nem fogsz semmit sem hallani belőle. A hifiben van azt hiszem végerősítő, de az sem lesz elég. Valamelyik módszert kell használnod a fentiek közül, kivéve persze az erősítő kombót mert, akkor már ugye nem kell külön hifi.


Ha pl van egy multieffekted vagy pc-n erősítőszimulátorral felerősíted a jelet, akkor kell egy Jack-RCA kábel, aminek ugye az egyik vége jack a másik a RCA. Ezzel a kábellel tudod csak összekötni a hifiddel. Ha megnézed biztos van rajta valahol 2 rca bemenet. Az egyik piros a másik fekete ha jól emlékszem.

2012. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ja értem
2012. jún. 26. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!