Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi vezetett a...

Szerintetek mi vezetett a rockzene népszerűségének elvesztéséhez?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon szeretem a rockzenét, bármit meghallgatok ami rock, zenekart is alapítanék, csak nincs kivel, mivel mindenki a számítógépén csinálja a zenét.

16/F



2021. jan. 19. 09:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik a válaszod ;) :D


2021. jan. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy előadót továbbra is az alapján lehet jónak vagy rossznak mondani hogy milyen hatást gyakoroltak a könnyűzenére(ha tényleg objektívek akarunk lenni). Bon Jovi-t én sem szeretem de a Slippery When Wet nagy hatású album annak ellenére hogy sosem értem sikerült a végére érjek.

Queen-re kb. ugyan ez igaz, az első 2 album még elég igényesen kidolgozott darab(bár nem egy Yes vagy korai Genesis), az utána következők viszont elég nagy hatást gyakoroltak annak ellenére hogy kicsit rádiósabb jellegűek(néha visszahallani még a Dream Theater-ben vagy bármelyik modern prog-rock-ban néhány Queen-s elemet).

Az egyetlen aki megkérdőjelezhetetlen az a Metallica, lehet nem szereti de az egyik legnagyobb hatású metal banda. Leraktak 3 alapművet, megteremtették a thrash metalt, a progresszív metalt és rengeteg bandát ihlettek.(bár tudom volt Overkill és Slayer is akik kicsit előttük járták, de biztosan máshogy alakult volna nélkülük)

Ja és a Tankcsapda messze van a nagy hatású magyar rockbandától...

Csak Csihar Attiláról tudni hogy tényleg befolyásolta az egyetemes extrém könnyűzenét, de ha tudsz mást írd nyugodtan.


Mötley Crüe-ról nem tudok nyilatkozni, de a glam metal kollektíven nem vonz, a metalt majdnem a koporsóba tette, szerencsére jött a Grunge majd a Pantera és másképpen történt...

2021. jan. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Még hoogy a Metallica meg a Queen nem jó...
2021. jan. 20. 00:43
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Csak érdekességképp, aki szerint Freddie énekesként átlagos volt, vagy a még mindig élő Axl Rose az, az nézzen utána hány oktávot tudnak kiénekelni, kíváncsi vagyok hány ilyen pop énekes vagy jazz énekes van. De azért megemlíteném Floor Jansen nevét is. Persze ez csak pár név, tudnám még sorolni :D Ezért én ki is merem kijelenteni hogy a rock-metál a könnyűzene legmagasabb foka énekben.

Hangszereket nézve nem kell sokat gondolkodni, hogy egy pop számhoz vagy egy rock számhoz kell e nagyobb hangszertudás. Egyik haverom 10 éve dobol, nagyon profi első hallásra eljatszik bármilyen pop számot, de még mindig van olyan metál szám amit nem tud...

A dallam az pedig szubjektív, de abban megegyezhetünk hogy a jazznek és a rocknak-metálnak van a legérettebb hangzása könnyűzenében. A szimfonikus metálrol és a rockoperákrol nem is beszélve.

Dalszövegből pedig lehet választani, azt mondják pl Kovács Ákosnak jók a dalszövegei, inkább nem is merek belegondolni hogy akkor a többi pop előadónak milyen xD

Aki szerint Ákos dalszövegei jók, le fog esni az álla egy Bill, P.mobil vagy egy Tankcsapda számtól.

Csak hogy ne magyarokat mondjak, Metallicának tényleg jók a szövegei. (AJFA a kedvenc) De ott van még az Avatar, Pantera, Edguy, Dream Theather, Epica, Nightwish, Led Zeppelin, Slayer...

2021. jan. 23. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
81%

24


Ezek szubjektív vélemények, amúgy Ákos szar, nem tudom ki terjeszti ezeket a blődségeket. Bár nem pop, de itthon rengetegen írnak sokkal jobb szövegeket, mint az a barom.

2021. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
81%

Melyik része a szubjektív ?

(Illetve "Huuuuuuu és akkor mi van ?" attól még lehet igaza, hogy a saját szubjektív véleményét mondja, mert ez sincs kizárva).

Inkább ez az Ákos s.zr a szubjektív, na piff :D

És akkor mi van ?

Szerintem is s.zr! És tök jó érzés volt szubjektívkedni.


De...kezdem úgy érezni, hogy a mainstream mint szó, meg a szubjektív kezd negatív szóvá válni.


"Há! Azért mert a Led Zeppelin mainstream!!"

Vagy

"Persze persze, csak ez ÉPPENSÉGGEL szubjektív vélemény!"


Nem értem, hogy ez a 2 dolog miatt miért ne lehetne igaza valakinek.


Ami Freddie Mercurit illeti, én sok zenéjét végig hallgattam, önszántamból!

Pedig nem szeretem.

És pont emiatt hallgattam meg sok zenéjét, mert nem értem, hogy ha több millió ember szereti, az vajon miért lehet.

Ezért mindegyik albumból, és élő felvételeket is meghallgattam.


Végül nem jöttem rá, nekem egyáltalán nem tetszik a hangja.

És pl az előbb említett Axl szerintem sokkal színesebb nála, és tudta is használni a tehetségét.

Ha hazaiaknál maradunk pl Zámbónál, (őt sem szeretem) neki is nagyon változatos hangja volt, de 1et, 1 jellegzeteset kiválasztott magának, és azon a hangon muzsikált.

Namármost én nem szeretem ezt a hangját.

Itt van pl Daniel Boaventura.

Egy latin énekes, és azért énekel ilyen...férfias(?) hangon, mert ez tetszett a közönségnek.

Ez nem a rendes "sima" énekhangja amin igazából mozogna.

De amikor ezen a hangon énekelt sokkal több embernek tetszett.

Tehát, szerintem ha valaki annyi oktávval és tüdővel rendelkezik, és olyan tehetséges is mint ez az Axl, akkor érdemes lenne kihasználnia.

Mert ha nem teszi, nem fogják tudni róla.

Ez olyan mint amikor egy bűnözőről beszélünk, mert pl megölt valakit, vagy kirabolt egy bankot és ráfogta az emberekre a fegyver stb... akkor az első gondolata nem az lesz az embernek, hogy " jó jó, de a somke on the watert le tudja játszani ?" :D

Lehet hogy jól tud énekelni, vagy gitározni pl, de mivel senki sem tudja, csak a cella társai (fanok) és mindenki más csak azt tudja hogy ölt (Zámbó vagy Freddie egy laikus szemében unalmas hangon énekel, és nagyon sok zenéjét) akkor ez esetben az a szomorú, hogy lehet ő tehetséges, ha nem mutatja meg.


De pl számomra vannak olyan csodabogarak, akiknél nem értem ezeket a nagy rajongó táborokat.

Ed Sheeran, Justin Bieber, említett Ákosunk, ByeAlex, ilye nekem Máté Péter, sosem tetszett a hangja, kifejezetten idegesít valamiért, Freddie meg Prince ugyanez a szint, meghallom, vagy az utolsó esetében meglátom és megintcsak rosszul leszek. :D nagy szubjektíven :D ja Király Viktor, meg Pápai Jóci ki ne maradjon, meg Kis Grofó sem xD

Bon Jovi, meg erőltetett mint a Metallica énekese, szerintem mind a 2 jobban járt volna ha csak gitároznak :D


De itt van a Wellhello, Halott Pénz, Follow the Flow, Punnany Massif, Magna cum Laude, Margaret Island a itthoni bandák közül, bár ezek nem rock bandák :D


De akkor itt a Tankcsapda, Lord, Omega, Apostol, Ricse, Bikini, Edda, Illés stb...

Ki ne hagyjam már a Hooliganst :D

Majdnem elfelejtettem, hogy ilyenünk is van xD


Az éneklés számomra mindegyiknél nagy 0, és a bandak közül csak némely riffet tudnám kiemelni, hogy akár normális zene is lehetett volna belőlük :D

2021. jan. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!