Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek mi vezetett a...

Szerintetek mi vezetett a rockzene népszerűségének elvesztéséhez?

Figyelt kérdés

Én személy szerint nagyon szeretem a rockzenét, bármit meghallgatok ami rock, zenekart is alapítanék, csak nincs kivel, mivel mindenki a számítógépén csinálja a zenét.

16/F



2021. jan. 19. 09:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem a népszerűsége veszett el, hanem simán csak nem hallod a mainstream médiában, de ettől független rengetegen vannak akik szeretik.
2021. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-est tudom megerősíteni. Attól hogy a médiában szinte nincs igazi rock zene, vagy csak nagyon kevés attól még rengeteg ember hallgatja és szereti. Ezen az éven ugye elmaradtam a koncertek is de egy jó rock koncerten mindig van közönség.
2021. jan. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

De én arra is gondolok, hogy olyan rock bandák mint pl. Pearl Jam, RHCP, Guns N Roses, stb. nem születnek, vagy csak én nem ismerem nem tudom.

Szinte csak régi rockzenét hallgatok, és még ha valami csoda folytán el is jutna valamelyik magyarországra, azok is csak 50-60 éves papák lennének.

Egyszerűen nincsenek szinte fiatal rockbandák, ami van az meg elment a sátánizmus, vagy a 12 éves kislányok felé.

2021. jan. 19. 09:28
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

"Nem a népszerűsége veszett el, hanem simán csak nem hallod a mainstream médiában, de ettől független rengetegen vannak akik szeretik."


Ti hol éltek, észak-koreában? :D

Folyik mindenhonnan a rockzene.

Az egy másik dolog, hogy nem ez a fő csapásiránya a könnyűzenének, hanem más műfajok.

Az meg egy harmadik dolog, hogy az egyes műfajok változnak az idővel.

A diszkózene se ugyanaz, mint a 70es évek elején.

2021. jan. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
87%

A felsoroltak elég mainstream rockbandák, nyilván ezekhez hasonlókból is megszámolhatatlan alapul manapság de nehezebb érvényességre jutniuk pont az miatt mert többen vannak. Az biztos hogy ha ma alapulna egy Guns N Roses, vagy egy AC/DC nem valószínű hogy elérné azt a népszerűséget ami most.

Kezdve azzal hogy az Internet miatt teljesen átalakult a zenehallgatás is, nem a rádió az elsődleges zenemédia stb.

Utolsó mondat szerint meg inkább azt mondanám nincs nyitottság, elfogult vagy ennyi az egész. Nem a zene a rossz...

Ne mondja nekem senki hogy Tosin Abasi rossz gitáros lenne, vagy éppen Synyster Gates. Nagyon is jó bandák alapulnak mostanság is, mondom ezt úgy hogy vegyesen hallgatok mindent is. Annyi a lényege hogy meg kell válogatni rendesen, de régen is meg kellett ha az ember akart valami igényeset hallgatni.(egyik sem egy Rush 2121 vagy egy Malmsteen amit felsoroltál)

Meg hát idehaza Magyarországon sosem volt nagy népszerűsége, nem lehet 1 bandát sem mondani ami nagy sikert volna el külföldön, aztán még Ukrajnában is van egy Jinjer...

2021. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Esetleg a Neotont, vagy a Tankcsapdat sorolnam oda.

Az idegesit kifejezettem, hogy ez a mai rap zene, amit minden tini hallgat szinte, arra nem is tudom mit mondjak.

Csak hogy idézzek egy szöveget:

Mert a GWM tudják hogy bolond g*ci

Az aranyat a luxust nagyon szereti.


É erre a kommentek azok hogy úristen ez a színvonal, meg hogy minden szava igazság, és konkrétan istenítik ezért

2021. jan. 19. 11:29
 7/26 anonim ***** válasza:
69%
A Rock egy időben a lázadás, újítás műfaja volt. Ma már nem ez képviseli ezeket, hanem más stílus. A fiatalok már nem Elvisre meg ilyenekre csápolnak. Lassan fújik ki azok köre is, akik ezeken nőttek fel. Minden stílusnak van egy aranykora, néha több is jut neki. Ez az élet rendje. A rocknak ma is megvannak a követői, és bizonyára meglesz mindig. Ráadásképp lementek azok az idők is, mikor a punk rock vagy alfajai, mint az emo divat voltak. Most más a menő, sajnos olyan zene, amivel képtelenség 80iq felett azonosulni. :[
2021. jan. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2%
Emberi igénytelenség.
2021. jan. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

#7


Egyet tudtam érteni a válaszoddal egészen az utolsó mondatig, ami egy picit elrontotta. Régen a rockzenét is igénytelen baromságnak gondolta az idősebb generáció.


#8


Ha nagyon pretentious akarnék lenni, akkor meg nyugodtan mondhatnám azt, hogy a rockzene is az emberi igénytelenség miatt lett népszerű a jazzhez képest, aminek a háttérbe szorulása miatt valamiért még se siránkozik senki se azok közül, akik a mai zenét igénytelennek tartják, mintha a rock lenne a könnyűzene legmagasabb foka...

2021. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
16%

9


Ha szerinted nem egy kulturalis fertőzés tekashi69, akkor nem is akarom, hogy egyetértsünk.

2021. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!