Kezdőoldal » Szórakozás » Tévék, tévéműsorok » Ha megtörténik a digitális...

Ha megtörténik a digitális átállás akkor csak digitális csatornáim lesznek?

Figyelt kérdés
Érthetően légyszíves, mert nem nagyon értem. A házban van egy régi, hagyományos katódsugárcsöves TV. Meg most vettem egy új LG LED LCD TV-t (pontos típust most nem tudom hirtelen). Mohácson lakom és a Tarr-nál fizetem az internet, TV, telefon csomagot. Jelenleg a hagyományos TV-n van 55 csatorna, nem HD, semmi extra, gondolom ez az analóg jel. Ezt betudom fogni az új LG TV-vel is, ami megmondja az infókat is róla: 4:3-hoz képarány, Mono hang, 576i felbontás. De erre az írja, hogy Kábeltévé. Ha továbblépek akkor meg átlép a Kábeles Digitális TV-re. Ami 16:9-hez képarány, Stereo hang, EPG, Info a filmről és van pár HD-csatorna plusz egyéb extrákat ad. Egyszóval rohadt jó, meg látom is, hogy szebb a képe... de ez ritka, mert van, hogy elmegy, hetekig nem lehet befogni stb... amikor viszont bejön, akkor van HBO, HBO2, HBO Comedy, Cinemax és egyéb nagyszerű csatornák is. A körzetemben 10.29-én lesz az átállás. Ha megtörténik az átállás, akkor azok az analóg adók eltűnnek és maradnak ezek a digitális adók ezekkel az Extrákkal, vagy most mi lesz, mert nem értem?! És ha megtörténik az átállás, akkor a régi TV-t kidobhatom? Vagy mit csináljak vele? NEM ÉRTEM... segítsetek PLS!
2013. aug. 9. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kábeltévéd van, akkor semmilyen változást nem fogsz érzékelni, mivel kábelen jön az adásod nem tetőantennán. Az egész változás annyi, hogy az adótornyok nem adják már az analóg jelet, csak a digitálist.
2013. aug. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az átállás azokat érinti, akik szobaantennával a három hagyományos csatornát nézik, semmi mást. Venniük kell egy set top boxot és egy erősebb antennát. Ezután már hét csatorna lesz nekik ingyen. A régi tévét nem kell kidobni.
2013. aug. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosítsunk: az analóg vételi lehetőség a kábel tévéknél továbbra is megmarad, tehát semmi nem változik.

Mellesleg Budapesten lakom, itt már megtörtént az átállás, de kizárólag a földfelszíni adások vételénél.

Tehát, a kérdezőnél nem történik semmi, továbbra is úgy működik minden mint eddig.

2013. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A francba... annyira szar a minősége ezeknek a régi analóg adásoknak.
2013. aug. 9. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Amint te is észre vetted, a Tarrnál már van digitális szolgáltatás, amit külön meg lehet rendelni tőlük az analóg szolgáltatás mellé. Azért látod időnként ezeket a csatornákat, mert néha szoktak tartani "beetető" időszakot, vagyis leveszik a kódolást, hátha megtetszik és megrendeled. Megrendelés esetén a régi tévéhez médiaboxot az új tévéhez CI modult lehet kérni. A digitális szolgáltatásról részletesen írnak a honlapjukon: [link]


Ahogy előttem írták, az október 31-ei dátum csak a földfelszíni sugárzásra érvényes, kábelen megmarad az analóg adás, de kérhető a digitális.

2013. aug. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!