Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Hogy lehet ennyire betegesen...

Hogy lehet ennyire betegesen szeretni a One Directiont?

Figyelt kérdés

Egyszer össze is vesztem miatta a barátnőmmel, mert hogy ő sosem bántotta az én kedvenceimet, akkor én miért az övéit, meg hogy olyan, mintha a szüleit szidnám, és nem látom az igazat róluk, mert elvakít a gyűlölet. Én nem akarom emiatt elveszíteni őt, csak idegesít, hogy őket agyon sztárolják, de van, aki sokkal tehetségesebb, és egy csepp hírnév meg pénz nem jut neki, pedig jobban megérdemelné, mint ez az öt pojáca. És hogy lehet ennyire betegesen imádni őket, hogy olyan, minta a szüleit szidnám, pedig egyáltalán ne ismeri őket videók és képet alapján, de ezt ő nem vallja be. Én bevallom, hogy semmennyire nem ismerem az én kedvenceimet, de ő nem. Sosem fogok senkit jobban szeretni a szüleimen, testvéreimen, LB-me (meg persze a jövőbeli családomnál) jobban, vagy annyira. És képes összeveszi velem, akivel 8 éve ismerjük egymást, hogy ő sosem szidta az én kedvenceimet, és szánalmas és gyerekes vagyok, mert nem szeretem őket, és hogy mindenkinek megvan az ízlése mindenféle téren, és ne avatkozzak bele, foglalkozzak a saját életemmel, ki kért, hogy szóljak bele, ha ennyire utálom őket, miért foglalkozok velük stb...

Nem tudom elhinni, hogy velem szemben az ő oldalukon áll, pedig fogggggalma sincs arról, hogy milyenek mert az egész csak a pénz miatt megy. Vajon miért csináltak róluk filmet? Csak ő ezt nem vallja be, mert ők mindenkinél jobb emberek, és jótékonykodnak, blablabla...

Soha nem tudnék ilyen "távoli" embereket ennyire szeretni. Még csak azt sem érti, hogy mit beszélnek, mert 13 évesek vagyunk, és nem tudunk angolul.



2013. júl. 23. 00:18
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
89%

13 évesen az ember ideálokat választ, legalábbis a legtöbben. Ez egy természetes pszichológiai folyamat, a gyermek szocializációjának része. Nyilván van, aki kevésbé sztárol bizonyos sztárokat, de a hozzáállásoddal kisebbségben vagy. De egyik hozzáállás sem rossz szerintem. Mármint, hadd sztárolja, ha akarja, ezt Te sosem fogod megérteni, mert aki nem teszi, nem fogja megérteni.

Nekem az egyik legjobb barátnőm sosem értette, hogyan lehet sztárokért rajongani. Ő 18 évesen talált egy olyan énekest, akiért nagyon rajong. (De mondjuk nem teljesen elfogultan teszi azért.)

Először is a barátnőd nagy valószínűséggel kinövi majd ezt.

Másodszor nem mindegy, hogy azért tartod-e ezt betegesnek, mert One Directiont hallgat, vagy azért, mert egyáltalán bármiért rajong.

Én is azt gondolom, hogy hadd hallgassa, ha akarja. Amúgy egyetértek Veled abban, hogy sokkal tehetségesebb zenészeket alulbecsülnek, stb., de ha tényleg 8 éve barátok vagytok, akkor ne ezen múljon már. Okos enged, szamár szenved. És ha szeret valakit, tényleg nem mindegy, milyen hangsúllyal mondod el neki, amit itt. Mert sértésnek veszi, és rosszul esik neki. Tény, hogy nem ismeri őket, de ha valaki ízlését bántod, mindegy, hogy az zene, vagy más, azt az ember kicsit mindig saját maga elleni sértésnek érzi. De abban teljesen igazad van, hogy nagy túlzás tőle, hogy a szüleihez hasonlítja őket. Mondjuk a szüleiért nyilván nem rajong, őket viszont nem szereti igazi szeretettel.


A lényeg az, hogy valóban ne foglalkozz azzal, amit nem szeretsz. Emlékszem, én amikor 12 éves voltam, akkor szerettem meg a kedvenc rock zenekaromat, a Bon Jovit. Volt egy aktuális legjobb barátnőm, aki ugyanakkor megszerette a Tokio Hotelt. Én utáltam a Tokio Hotelt, ő utálta a Bon Jovit. De mégis tök sokat meséltünk egymásnak róla: más tök sok midnent tudtunk egymás kedvenc zenekaráról, de (hál Istennek...) kevés zenét hallottunk csak tőlük. Türelmesen végighallgattuk egymást, és egyikünk sem mondta, hogy mekkora sz*r, amit a másik hallgat. Némi türelem Tőled sem ártana.

De mondom, abban igazad van, hogy ő túlságosan nagy jelentőséget tulajdonít mindennek. De ezen nem fog változtatni, ha sértegeted.

Amúgy ha nem tudtok jól angolul, akkor te sem érted a kedvenc zenekaraidat, nem?

Azzal meg nem érdemes érvelni, hogy mindez a pénzért történik, mert 1., ezt egy fanatikus sosem fogja belátni, és fölöslegesen fáradsz; 2., ez azokra a zenekarokra is elmondható, amelyeket jónak tartasz.

2013. júl. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Én nem zenekarokért rajongok.
2013. júl. 23. 01:49
 3/36 anonim ***** válasza:
63%
Ugyanígy can ez JB-vel is. Hallottam egy olyant hogy egy csaj az mondta hogy ô megölné a családját hogyha Bieber azt kérné tôle. Sztem az ilyen beteges fanok nem érdemlik meg hogy foglalkozzunk velük. Sztem jobban teszed ha tesem barátkozól ilyen IQ harcos libákkal. Az igaz hogy mindenkinek megvan a saját ízlése, mindenki azt hallgat amit akar de akinek ennyire torz, elferdült, ocsmány ízlése van és még (betegesen) rajong értük meg képes összeveszni ezen a legjobb barátjával, na az ilyennek a társaságából én nem kérek.
2013. júl. 23. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
76%

A barátnőddel értek egyet. :)

Nekem, és az LB-mnek szörnyen különböző az ízlésünk. MINDEN téren.

Mégsem szólom le őt, ő sem engem.

Én szeretem az 1D, és ezért ő nekem egy rossz szót nem szólna róluk!

Ő meg mást szeret, de csak meghallgatom, ha róluk beszél, és én nem fejtem ki a véleményemet.

Imádja az Twilight filmeket, én gyűlölöm, mégsem szidom előtte. És még végig is szenvedtem vele az összeset a kedvéért!

És még sorolhatnám. Én szeretem a rockot, ő sosem hallgatná meg. Én szeretem az animéket/mangákat, neki kínszenvedés lenne megnézni. Imádom a régi, fekete-fehér filmeket, őt nem lehet rávenni, hogy leüljön egy olyan elé. Imád motorozni, én nem látom értelmét.


Szóval szinte semmi ilyenben nem hasonlítunk.

De a barátság alapja, hogy elfogadjuk egymást olyannak, amilyenek vagyunk.

És ezzel együtt jön az, hogy bizony nem szólhatod le azt, amit szeret. "Nekem nem tetszik." Ez így oké, de hogyha elkezded ott kritizálni, hogy ezért meg azért, akkor az szörnyen rosszul eshet neki.

És nem hiszem, hogy szereti annyira a One Directiont, mint a szüleit, csak az az érzés, amit akkor érez, amikor te szidod, az hasonlít az anyázáshoz.

Mert tényleg.

Ráadásul te a legjobb barátnője vagy. Az, ha egy anonim emberke az interneten szidja őket, az nem fáj annyira, mint amikor egy szerettünk.

Szereti őket, érted? Tetszik neki a zenéjük, felvidítják a videóik.

Én is így vagyok vele. Ha szomorú vagyok, és egyedül akarok lenni, csak megnézek egy interjút velük, és rögtön felvidulok. :)

Ez nem olyan szeretet, mint amit a családtagok/barátok iránt érzünk, de mégis szeretetnek mondjuk. Hasonló, mint, amikor szeretsz egy sorozatot. Szereted a karaktereit, érdekel, hogy mi történik velük. Kíváncsian nézed, egy idő után úgy érzed, hogy ismered őket, és egy kedvenc szereplőd, akit ha meglátsz valahol az interneten, rögtön felcsillan a szemed. Ő is szereti a banda karaktereit. Szereti nézni őket, elképzelni, hogy milyenek lehetnek.


Tényleg ne szóld le őt! Neked sem esne jól, ha ő kritizálná a te kedvenceidet.

Ha folyton róluk beszél, akkor kicsit leállíthatod néha, de hagy legyen már az ő dolga, hogy milyen zenét hallgat, milyen féle srácok tetszenek neki, és hogy miről szeret álmodozni.


Akkor elmondanám, hogy a legjobb barátnőm barátja egy motoros srác. Nagyon nem volt szimpatikus, most sem kedvelem. Túl vagány, flegma... De a barátnőm szereti őt, jól érzi magát vele, és nekem nem lenne szívem leszólni a srácot. Ő dolga, hogy kiért/miért rajong.

Szóval kérjél tőle bocsánatot! 15/l

2013. júl. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem az LBm, csak egy barátnőm, és ő is szokta kritizálni Adam Lambertet, mert meleg, zsidó, stb..., én meg őt bírom. De neki erről szól az élete, vágod? Másról nem is lehet vele beszélni, és ez nekem sok. És én viccből írtam azokat neki, ügy gondoltam, röhögve szidjuk a másik kedvencét, mert ő is viccből szidja ALt, csak én nem kapoom fel rajta a vizet. Azt hittem, többet ér neki a barátságunk, mint az 1D. Felőlem hallgathatja, de akkor ne minden arról szóljon, amikor vele vagyok! En sem ömlengek neki senkiről. És talán majd én eldöntöm, mikor kérek bocsánatot.
2013. júl. 23. 18:32
 6/36 anonim ***** válasza:

az utolsó hozzászólóval értek egyet, csak annyiban nem, hogy én sem kérnék bocsánatot a helyedben :)

vannak tényleg elvakult rajongók, akik úgy érzik, mintha a hírességek a legjobb barátjaik lennének stb, de minden sztárnak vannak ilyen fanjai igazából :)

ha normálisan elmondod neki, hogy téged kezd zavarni, hogy csak róluk beszél, akkor meg fogja érteni, ha meg nem...akkor nem tudsz vele mit tenni igazából. :)

2013. júl. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


"Én nem zenekarokért rajongok." - nem baj, a lényeg, hogy a barátnőd, és ha rosszul esik neki, akkor ne mondd, vagy ne így.

valaki mondta, hogy ne barátkozz azzal, aki képes veled ilyenen veszekedni. de hát a kérdező az, aki ezen veszekszik!

2013. júl. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, és mikor írtam, ezt még nem olvastam:


"Bocsi, de nem az LBm, csak egy barátnőm, és ő is szokta kritizálni Adam Lambertet, mert meleg, zsidó, stb..., én meg őt bírom. De neki erről szól az élete, vágod? Másról nem is lehet vele beszélni, és ez nekem sok. És én viccből írtam azokat neki, ügy gondoltam, röhögve szidjuk a másik kedvencét, mert ő is viccből szidja ALt, csak én nem kapoom fel rajta a vizet. Azt hittem, többet ér neki a barátságunk, mint az 1D. Felőlem hallgathatja, de akkor ne minden arról szóljon, amikor vele vagyok! En sem ömlengek neki senkiről. És talán majd én eldöntöm, mikor kérek bocsánatot."


Csakhogy ezt eddig mind nem mondtad, és nem vicces. Ha ő is szidja, akkor szidd ugyanúgy az övét, szóval ne lépd át a határt, de ha ő nem szereti hallani, hogy szidod a 1D-t, akkor ő se szidja neked Lambertet.

De akkor is azt gondolom, hogy illedelmesen kellene megkérned rá, hogy ne állandóan róluk beszéljen.

Fent azt írtad, nem zenekarokért rajongasz. Azt hittem, úgy érted, nem zenészekért, de ha egy énekest szeretsz, az tök ugyanaz.

2013. júl. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
40%
Én utálom az 1D-t!És lány vagyok!
2013. júl. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Előző előtti vagyok. Én is lány vagyok, és nem szeretem, se Justin Biebert, se a legtöbb ilyen tini sztárt. De most akkor el kéne küldenem mindenkit a francba, aki igen?
2013. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!