Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Mit gondoltok Azahriah-ról?

Mit gondoltok Azahriah-ról?

Figyelt kérdés
Egy huszonéves kis senkiről van szó, aki fel lett hype-olva az utóbbi időben. Belehallgattam pár számába, fel is forrt az agyvizem rendesen. Borzasztó, hogy a mai fiatalságnak erre a szemétre van igénye.

#hype #Azahriah #BaukóAttila #magyarelőadó
2023. okt. 13. 14:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
63%

"Ha valaki megtölt 2x egy Puskást, az nem véletlen,"


Minden korban megvan az aktuális kedvenc előadó, akiért bolondulnak a mainstream rajongó emberek, aztán 20-30 év múlva már azt sem tudják, kik azok. A 2000-es években az Anti Fitness Club volt a nagy sztár, de a TikTok live-ba a tinik már azt sem tudták, hogy kik azok... Feltételezem, SP is ismeretlen a Z generáció előtt, pedig érte sikoltoztak a lányok, aki utálta, még az is foglalkozott vele. De hozhatnám példának a 90-es évek magyar fiú bandáit is, manapság már a retro bulikba valók.


Majka nevét viszont minden korosztály ismeri, 2003 óta a csúcson van. És pontosan erről van szó. Majd az idő fogja eldönteni, hogy Azahriah milyen nagy sztár. Ha 20 év múlva már csak az akkori 30-as, 40-esek fogják hallgatni, akkor ennyi volt benne. Ha viszont majd az akkori tiniket, huszonéveseket is meg tudja szólítani, akkor elmondhatja magáról, hogy generációkat átívelő előadó lett belőle.


Én amúgy semlegesen viszonyulok hozzá. Nem szeretem, de nem is utálom. Amúgy én magyar zenét szinte nem is hallgatok.

2023. okt. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó: Eddig messze neked a legértékelhetőbb a válaszod, de Azahriah nem számít Magyarországon annyira mainstreamnek, akkor sem ha a 9-10 évesek piedesztálra emelik, nem is értik valószínűleg sokszor amit a szöveg takar. Mainstreamnek sokkal inkább nevezhető egy.: BSW, T.Danny, KKevin. G.w.M. Ezek oyan előadók, akiket megkockáztatom, hogy az itteni kultúráltabb médiafogyasztók nem is ismernek, ami nem probléma, sőt, ők káros tartalmakat közvetítenek a szövegeiken keresztül az embereknek. Sok ember pl Azahriah toitoi botrányán keresztül akart felkapaszkodni a köztudatba, nem mintha nem történne ez meg minden 2. nagykoncerten, csak épp nem az előadó "tölti a palacsintát" akkor az már nem is gond, hanem menő ugye.. Összefoglalva Magyarországon az úgymond modern zenében lassan csak ő lesz hallgatható, jól összeszedett gondolatok tükröződnek vissza a szövegeken is, azért látszik, hogy nem hülye, illetve sokszor a zenei alap is elképesztő amiket ír a dalok alá, ahhoz képest, hogy ő ezt nem tanulta.
2023. okt. 14. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

#22


Azért azt se felejtsük el, hogy ma könnyebb sztárnak lenni, mint például a 90-es, vagy 2000-es években. Ma felteszel egy videót, és ha a többségnek megtetszik, azonnal sztár leszel. És nem, nem kell a műnek jónak lenni. A Nyan Cat sem jó, mégis 200 000 000-ós megtekintésnél jár. A Baby Shark meg gigantikus, 13 000 000 000-os nézettséget hozott össze.


Most ezzel nem azt mondom, hogy Azahriah rossz zenész (nem tudok belekötni zenei szemszögből, csak nem az én műfajom), csak ha nem ebbe a korba születik, akkor lehet másképp alakult volna minden. Régen az internet nem volt elterjedve, így abból lett sztár, aki sok lemezt tudott eladni, akinek játszották a klipjeit a VIVA TV-n, aki jól szerepelt a Megasztárban stb. Persze, ha Azahriah arany és platinalemezes előadó tudott volna lenni, akkor hasonló sztár lett volna akkor is.


Viszont pont a kritériumok miatt volt kevesebb trash a régi zeneiparban. Ott bohóckodásból nem igazán lehetett megélni, ahogy ma teszik némelyek (inkább nem mondok nevet...) Sőt, a 2000-es évekbeli trash, a mai trash-hoz képest még jónak is mondható. Viszont Azahriah nem trash, ezt még én is elismerem.


Amúgy mint említettem, nem hallgatok magyar zenét, ezért nem tudom, hogy Azahriah mainstream-nak, vagy underground-nak számít-e. Szal elnézést, ha tévedtem.

2023. okt. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
11%
#23 Minden korszakban voltak trash előadók.: (Zámbó Jimmy, Ámokfutók, Uhrin Benedek), a kilencvenes évektől ami teljesen normális, hiszen sokan szeretnének belekezdeni ebbe a pályába, vagy komolyan, vagy poénból, de nem sikerül mindenkinek. Én nem azt mondom, hogy a fesoroltak nem jó emberek, csak egyszerűen nincsenek magas zenei szinteken, mégis milliók ismerik őket, a fiatalok legtöbben csak mémeken keresztül. Teljesen helytálló az is, hogy ma Magyarországon sokkal több az úgynevezett trash, mint 20-30 évvel ezelőtt, miel az internet által sokkal több érhet el irreális nézettségeket. Sokan igazából akik leírják, hogy Azahriah zenéje, f@s, semmit nem ér, sz@r, stb-stb.. Bele sem hallgattak egy albumba, csak rákerestek, hogy mit csinált tavaly, esetleg még az arcát is megnézték, hopp, nem szimpatikus már rögtön el van ítélve. Sokan zenei ízlés terén nem képesek a racionális gondolkodásra, kritikus mérlegelésre, hogy nem attól lesz egy zene sz@r, hogy neki tetszik-e vagy nem.
2023. okt. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
30%

#23


Zámbó Jimmy nem volt trash előadó, ez még viccnek is rossz.

Nézz már utána, hogy milyen eredményeket tudhat maga mögött, és milyen hangterjedelme volt.

Nem véletlenül kapta a "király" becenevet.

Amikor Dopeman az egyik videóban az 1999-es Helldorado album sikeréről beszélt (aminek részben ő is szerzője), pont azt mondta, hogy csak Zámbó Jimmy adott el náluk több lemezt az országban.


Az Ámokfutók sem volt trash, vagy annak tekintjük, akkor határozottan jobb volt, mint a ma YouTube-on menő trash-ek.

Szerintem a modern trash csak azért terjed, mert ingyen van. Ha pénzt kellene érte adni, nem sokan vennék meg. Némelyiken az emberek csak nevetnek, megbotránkoznak, ezért van nézettsége. De ha csak CD-n lenne meghallgatható nem sok fogyna belőle.


Uhrin Benedeket nem ismerem.

2023. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Vagyis #24-nek ment az előző, #25-ös kommentem.
2023. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
78%
#25 Na, pont erről van szó, régebben sokkal nehezebb volt akár trash zenékkel is sikereket, és közérdekeltséget elérni, Zámbó Jimmy-t azért raktam a felsorolásba mert nem az éneklési technikájával volt probléma, illetve nem is nagyon a hangjával, hanem inkább a középszerű előadásmód, meg a legtöbb zenéit övező giccsparádé, ami belengte a dalainak szellemét. Ha mondjuk 2002 körül próbálkozott volna felemelkedni úgy, hogy előtte még sosem zenélt, mondjuk a megasztárban, (akkoriban még valóban a tehetségeket keresték ezekben a műsorokban) eljutott volna igazából kb a döntőig és ennyi, ismerték volna pár évig, amíg nem társul a TV2, vagy az RTL klub valamelyik celebműsorához. Nem vagyok Nostradamus, nem 100%, hogy ez történt volna, de eléggé sanszos. Kozsóékat, illetve Uhrin Benedeket pedig szerintem nem is kell említeni, hogy miért trash. Szóval abban teljesen igazad volt, hogy a trash jóval régebben, hallgathatóbb volt sokkal, a mai szenny zenékhez képest.
2023. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
26%

#27


Zámbó Jimmy-nek saját műsora volt az RTL Klub-on egy idő után.

De amúgy ő a 90-es években emelkedett fel, amikor az internet még nem volt elterjedve, és kereskedelmi TV-k sem voltak (illetve kb. 97-től igen, de akkor ezek gyerekcipőben jártak még).

Az ő felemelkedése olyan magasra ezért is példátlan, mert nem voltak meg azok az eszközök, mint egy mai előadónak.


Az persze világos, hogy nem mindenkinek jött be a zenéje, és nyilván a 90-es években sem rajongott érte mindenki. De abban a korszakban keményebben meg kellett dolgozni azért, hogy valaki sztár legyen.

2023. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
39%

"Szóval abban teljesen igazad volt, hogy a trash jóval régebben, hallgathatóbb volt sokkal, a mai szenny zenékhez képest."


Köszönöm az egyetértést.


Hát a régi időkben még a trash-nek is meg kellett ütni egy szintet, hogy eladható legyen.

Nem csoda, hogy leszoktam a magyar zenékről. Nem bírom ezt a felhozatalt.

2023. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
52%
#29 Igen, ha az akkori viccesebb, tehetségtelenebb előadók is országos szinten ismertek lettek, annak két oka volt, az egyik, hogy nem volt internet, így minden más médiaformátumon keresztül lehozták: rádió, telvízió. Sajtóban pedig az összes újság kb. A mai tucat előadóknak pedig ha a hangjuk még jobb is esetleg, mint a régebbi "meme" előadóknak, még akkor sem lehet őket annyira értékelni, mivel saját magukat teszik komolytalanná az olyan szövegekkel amiben csak a b@szásról van szó, és annak legalább 40 szinonimájáról, illetve az a prioritás a dalaikban, hogy jó autójuk van, rengeteg barátnőjük, és egy rakás pénzük, no, meg a "sétabot" sem kicsi. Persze mindezt sokkal durvább, moderálatlan formában mint ahogy prezentáltam.
2023. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!