Kezdőoldal » Szórakozás » Sztárok, bulvár » Benneteket is frusztrálnak a...

Benneteket is frusztrálnak a mostanság oly gyakran hallható bulváros szófordulatok?

Figyelt kérdés

Egyre több közszereplőtől, celebtől, sőt még politikustól is hallani az "Azt gondolom..." mondatkezdést. Van olyan személy, aki egy interjú során minden 3. mondatát így kezdi. Nem lenne szebb például egy "Véleményem szerint" vagy egyszerűbb és szerényebb egy "Szerintem" mondatkezdés? Miért használják egyre többen ezeket a szókapcsolatokat?

A másik "kedvencem" a "tehát, hogy" okoskodás...

Vannak még olyan szófordulatok, furcsa szavak, amelyektől titeket is kiráz a hideg?



2022. jan. 30. 17:05
 1/3 Noren1989 ***** válasza:

Max coub-os remixekben hallom vissza ezeket és nem teszem őket a magamévà.


Màrhogy mélyen.

2022. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az "azt gondolom"-mal nincs baj, bár lehetne változatosabban is fogalmazni. A "tehát, hogy" formával szerencsére még nem találkoztam, egészen furcsa. Én attól borulok ki, amikor azt meghallom valaki szájából, hogy "másabb".
2022. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedvencem a "beleáll", a "felszívja magát", a "házhoz megy a pofonért" és a "fullba nyomja a kretént".
2022. febr. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!