Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik jobb történet?

Melyik jobb történet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék végre írni egy jó ifjúsági regényt, és van két jó ötletem. Arra vagyok kíváncsi, hogy nektek melyik tetszik jobban.

"Irina egy boszorkány. Hagyományaik szerint minden év telén áldozatot kell felmutatniuk az Anyaistennőnek egy ember személyében. Idén a hirtelen rabszolgasorsra jutott Kellan-re esett a választás, aki valójában egy okos, kedves és határozott fiú. Irina idővel beleszeret, de az áldozatfelmutatásig kevés idő van hátra, így gyorsan kell megmentenie a fiút a haláltól, ezzel megkockáztatva, hogy magára haragítja az Anyaistennőt." Na ez a sztori jó, de vannak kétségeim. Sokat olvastam a boszorkányokról, a rituálékról, de áldozatbemutatásról nem tudok a kultúrájukban. Így inkább olyan vikinges. Tudom, nem baj, ha van benne saját fikció, de félek, ha valaha kiadnák ezt a verziót, a Wicca követői és legfőbb hívei leszólnának. De ez szerintem jobb a most következőnél.

"Irina egy boszorkány, aki nagynénjével él egy erdei faházban. Egy nap egy fiú érkezik a környékre, aki összetűzésbe kerül az ottani boszorkányokkal, köztük Irina nagynénjével is. A nő átkot szór a fiú fejére, aminek következtében képtelen lesz újra szeretni bárkit is. Rideg szíve ellenére Irinának megtetszik a fiú, és különféle mágiákkal próbálja levenni róla az átkot, sikertelenül. Miután teljesen feladja, puszta szívével próbálja meglágyítani a fiú szívét." Ezzel még az a baj, hogy nagyon emlékeztet a Tenger Boszorkánya c. könyvre. Én személy szerint az elsőt választanám, de az áldozatfelmutatás miatt vannak kétségeim. Kérem, aki tud erről valamit, foglalkozik a boszorkányokkal, kérem írja le, hogy nagyon nagy hülyeség-e, vagy sem. És persze a legfontosabb: nektek melyik tetszik jobban?

Köszönöm.



2016. júl. 21. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából mindkettő elcsépelt, de a második valamivel érdekesebb.
2016. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok ilyen történet van, de én szeretek kamaszoknak szóló könyveket írni. Köszi a választ egyébként. :)
2016. júl. 21. 18:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkettő jól hangzik, de azt hiszem ha választanom kéne melyiket szeretném inkább elolvasni, akkor a második mellett voksolnék, de csak mert a rideg szívű titokzatos pasik nagyon bejönnek. Viszont az első is kifejezetten jó, ha az áldozatfelmutatásról még valahol utánaolvasnál, szerintem abból is egy egész fantasztikus történetet is ki lehetne hozni. Nagyon tetszik az ötlet és sok sikert kívánok a megírásához! Olyan szívesen elolvasnám én is! :)

Van valami blog esetleg ahol majd megírod ezt a történetet, vagy inkább nem szeretnéd közzétenni?

2016. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Örülök, ha tetszenek a történetek! :)

Végül a második mellett tettem le a voksom, mert rájöttem, hogy közelebb áll a szívemhez.

Elég hagyományos vagyok, egy füzetbe írok, de ha a későbbiekben úgy döntenék, hogy nyilvánosságra hoznám az interneten, mindenképp írok majd neked itt! :D

2016. júl. 23. 11:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, nagyon tetszik, örülök hogy végül a második mellett döntöttél :) Köszönöm, nagyon szívesen olvasom, ha esetleg interneten megosztod a jövőben és természetesen sok sikert a megíráshoz! :D
2016. júl. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!