Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ez jó alap történe...

Szerintetek ez jó alap történet egy könyvhöz?

Figyelt kérdés

Minden őszinte véleményre kíványcsi vagyok és szivesen fogadom őket :)

Alapvetően a könyv egy sci-fi trilógia lenne, ami a környezetszennyezésből adódó problémákra mutatna rá. Elkezdtem írni, de nem tudom érdemes-e ennyi energiát fektetni bele, mert vannak még más ötleteim is.

A főszereplő egy 17-18 éves lány.

1.könyv: lényegében az egész két álom lenne, és a könyv végén ébredne fel a főszereplő. Az első, rövidebb álomban a lány egyedül van, mindenki eltűnt. Nincsen áram és víz. Ő zavarodott, nem tudja mi történt. Egyetlen nap kell boldogulnia egyes egyedül. Felébred (valójában nem, csak ezt álmodja) egy másik teljes nap következik, ami 2050 körül játszódik. Mindent átsző és irányít a modern technika, miközben a Föld haldoklik. Leírnék mindennapi dolgokat, amiket áram és környezetszennyezés nélkül nem tudnának teljesíteni. Ez egy "elborzasztás" lenne.

2. Könyv.:(2015) a lányt az álma nagyon megrázta, és fokozatosan utánanéz a minket fenyegető dolgoknak. Meglátja a mindennapi problémákat. Célja lesz, hogy arra,amire rádöbbent, mások is rádöbbenjenek. Épít egy szimulátort, amivel átélhető az álma.

3.: a gép sikeresen elkészült. Probléma van azonban a hasznosításával.

A legvége az lenne, hogy egy nevesebb, befolyással bíró embert (politikust?) sikerül rávenni a kipróbálására, és életbe lép egy kisebb, már a haladás jeléül szolgáló törvény.

Természetesen ez egy nagyon minimális, alap történet leírás. Fontosnak tartom még megemlíteni, hogy sok leírást szeretnék bele tartom. Vélemény?



2015. ápr. 21. 19:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézéseteket kérem, elírtam néhány dolgot (telefonnal)* kíváncsi

** ,,...sok leírást szeretnék bele. Vélemény? "

2015. ápr. 21. 19:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennél kicsit jobban kibonthattad volna, mert tele van a fejem kérdéssel, pl. miért hiszik el neki, hogy az álma a jövőről szól? Miért pont ő látta ezt? Kitől kapta a "fülest" a jövő eseményeiről stb.

Meg ez a történet elég sok buktatót tartalmaz, nagyon komoly természettudományos, műszaki és társadalomtudományos ismeretek kellenek ahhoz, hogy korrekten ábrázolj egy jövőképet, még a futorológusok is csak tippelgetnek arról, hogy mi lesz.

2015. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Igen, elég sok ismeret kell hozzá, de a könyv, úgymond, egy lehetséges opció. 100%-osan senki, tehát természetesen én sem tudok semmit a jövőről, ahogyan a főszereplő sem tudna. Ez egy lehetséges valóság. Sokféle sci-fi van már filmek és könyvek terén is, ez is egy verzió lenne.

A lány álma egy egyszerű álom. Velem sokszor előfordult, hogy álmomban mindent valóságosnak találtam, viszont reggel már butaságnak tűnt. A lányra azonban nagy hatással volt, így utánanézett, hogy van-e alapja. Az álmok természete miatt tudta, hogy az a jövő, mert az ő fejében létezett. Miért pont ő látta? Erre nem tudok válaszolni. Miért te álmodtad a legutóbbi álmodat? Csak úgy. A "fülest" nem kapta senkitől. Nem terveztem bele semmi természetfelettit. Először butaságnak gondolták az álmát. De mint tudhatjuk, Földünk vízkészlete rohamosan fogy, ami tudományos tény, ez ma is igaz, függetlenül a könyvektől. Ennek ő utánakeresett, ahogyan számos más dolognak. Miután be tudta bizonyítani igazát, segítettek neki.

Mégegyszer köszönöm a véleményed :)

2015. ápr. 21. 20:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem tetszik az ötlet, elolvasnám, ha kész van.:)
2015. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még csak annyi, hogy a 17-18 éves csaj építene egy komplett álom kivetítőt, vagy egy szakember, mert ez nem tiszta, ha a csaj csinálná kicsit érdekes lenne, de ezen felül is ötletes:)

(3 vagyok)

2015. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) a lánynak segítene egy barátja, aki ért a műszaki dolgokhoz, mivel egy átlagos lány laikus az ilyesmiben (legalábbis ő az lenne). A munka nagyobb részét a 'barát'csinálná, a lány a látványvilágban vállalna nagyobb szerepet, mert az ő álma alapján dolgoznak. Még nem döntöttem el, de az első ötletem az volt, hogy ez a gép nem egy kivetítő lenne, hanem valami sisakszerűség. Sokkal valóságosabb lenne, mint egy film, és egy videójátékhoz hasonló. Ahogy egy álomban is úgy mozogsz ahogy akarsz, itt is befolyással bírnának az adott ember döntései. Ha ő jobbra akar menni, mehessen jobbra, pontosabban láthassa, amint jobb oldalra megy. Tudom, elég zavaros így, de röviden nem tudom másképp leírni.
2015. ápr. 22. 16:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!