Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szólnátok az alap történet...

Mit szólnátok az alap történetemhez?

Figyelt kérdés

Clay egy átlagos egyetemes diák.

Sosem élt túl pörgős életet,de egy nap egy idegen férfi kikéri fizikaóra közepéről,azt bemesélve a tanárnak ő a rég nem látott apja. Clay nagyon megörül eltűnt apja előkerült,de ahogy végignézett az apján nem fedezett fel közöttük hasonlóságot. A férfi rábeszélte hogy jöjjön el vele egy kávézóba és ő mindent elmesél miért tűnt el az életéből. (Kisebb ugrás!)

Kiderül hogy tényleg a férfi nem az igazi apja,de őt nevezték ki megvédésére mert amikor 2 életévét betöltötte apja egy ceremóniában feláldozta volna őt! Elmeséli a férfi miként állhat bosszút apján.

A férfi is egy szekta tagja,de ők nem a démonokkal osztály nézetüket,hanem ellenük küzdenek. Ahhoz hogy Clay apján bosszút tudjon állni meg kell ölnie egy démont az alvilágban és a maszkját magába kell "olvasztania"!

Ha ezt megtette a démon ereje és tudatos lelkét magába szippantsa,így ha felveszi a démon maszkját annak ereje az ő birtokában lesz. De a démonnak a lelke próbálja Clay lelkét legyengíteni hogy ő legyen a uralkodó a test felett.


Eddig kinek milyen véleménye van az alaptörténethez?

Ha megszületne könyv formájában elolvasnátok?

TUDOM FURÁN FOGALMAZOK NÉHÁNY HELYEN DE AZOKAT KI FOGOM JAVÍTANI CSAK IDEIGLENESEK!



2013. febr. 12. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem rossz szerintem:D De minden az íráson múlik.Ha jól írod meg akkor gyenge alaptörténetből is jó könyv lehet:D Próbáld meg!:D
2013. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem valamiért erre a démonos, szektás dologra a végzett ereklyéi ugrottak be XD

De amúgy nagyon kis frankó alapötletnek tűnik, igen :D Ha: 1) Van tehetséged, 2) Van elég akaraterőd és időd rá 3) Ezt az alapot kiegészíted sok- sok dologgal (szereplőkkel, helyszínekkel, történésekkel, csavarokkal, humorral mondjuk) Akkor egészen szép kis történet születne belőle ami sok embert érdekelhet.

Szóval sok sikert hozzá! :D

2013. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Érdekelne, hogy a hőstípus karakter mennyire érezne késztetést arra, hogy bosszút álljon az apján azért, mert kétévesen ki akarta nyiffantani, ha azóta már békén hagyta. Egy hőstípus biztos nem a bosszún törné a fejét, oda kell valami más motiváció.

A belső harc a démonnal pedig nem túl eredeti.


A többivel lehet mit kezdeni :)


A "furán fogalmazás" pedig enyhe kifejezés, amit műveltél, az katasztrófa :)

2013. febr. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitív válaszokat!

Megpróbálnám rendesen megírni "nem katasztrofálisan" ! :D

Egy még a történetnek kb negyede tehát ennél több lesz a tartalma!

Ha valaki segítene,érdekelné a többi melléktörténeti szál az írjon privátban!

2013. febr. 12. 21:07
 5/12 cathilina ***** válasza:
76%

Én sem teljesen értem a főszereplő motivációját. Egy full idegen csávó odajön hozzá, közli, hogy ő az apja, majd elviszi kávézni. Ez eddig még rendben is van (bár persze kicsit furcsa, hogy Clay csak úgy követi) de ezután bejelenti, hogy mégsem az apja, csak ő védelmezi (érdekes módon egyszer sem találkoztak még, tehát valószínűleg aktívan végzi a munkáját) az igazi fatertól, aki fel akarta áldozni kétéves korában. Mesél a démonimádó szektákról és elmondja, hogy ha a srác megöl valami démont az alvilágban kinyírhatja az apját. Na erre az első, hogy egy normális ember hívja a mentőket, ellenőrizendő, hogy "apuval" minden rendben van-e. A második az, hogy udvariasan elküldi a búsba az idióta meséivel együtt. Amit senki nem tesz, az az, hogy elmegy démonra vadászni, csak hogy aztán végezhessen az igazi apjával. Mármint érted, még ha a szektás mesét be is veszi, honnan tudhatja, hogy tényleg fel akarta áldozni? Mi van, ha csak a másik férfi (aki egyszer már hazudott, hogy a közelébe férkőzhessen) így akar megszabadulni egy ellenségétől? Remélem látszik, miért nem világos számomra Clay gondolatmenete.

A történet többi része pedig egy hatalmas klisé. Legalább tízszer olvastam különböző formákban, de hogy csak a legegyértelműbbet említsem: Bleach. Ez az apa-szál sem újdonság a Star Wars óta.

Most nyilván nem azt állítom, hogy ilyen alaptörténettel nem lehet jó könyvet írni, de mindenesetre nagyon-nagyon nehéz. A jelenlegi fogalmazásodon mindenképpen javítani kell hozzá. Neked is leírom amit vagy ötszázan szajkóznak itt: olvass sokat, mielőtt írni kezdenél! Nem csak a fogalmazásodon javít, de a fantáziádon is - mindenesetre eredetibbnek tűnik egy olyan könyv, ami hetven másikból lett összelopva, mint egy olyan, ami kettőből. Ez alapján én semmiképpen nem adnék ki értem pénzt. Ingyen vagy annál olcsóbban esetleg, ha mondjuk nincs áram és az összes többi könyvet már elolvastam...

2013. febr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Legelső véleményem: Jé, én ezt már olvastam! :D

Na, persze nem egy könyvben... hanem több könyvből össze-összerakva elemeket.

Sablonos, de ne add fel! :) Érlelgesd magadnak az ötleteid, hisz ki tudja mikor születik abból valami eredeti!

2013. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na még egyszer köszönöm a válaszokat!

Ha elkezdem írni úgy gondoltam hogy kihívja a folyosóra,és ott megbeszélik hogy elhívná egy kávézóba ( nem biztos ez a végleges verzió lehet más találka hely is)!

Miután Clay nem hisz a férfinak megtámadja őket egy Brandos (démonfaj) és utána hisz a férfinek!

A regény közepe fele majd találkozik az apjával,és az apja becsapja majd.

A bleach nevű animét egy ismerősöm ajánlotta de csak ha jól emélkszem addig néztem amíg a (nem vagyok biztos a nevében!) kenpachival küzd.Utána tanulás miatt abba kellett hagynom.

A Star Wars-ról meg annyit nem a kedvenc filmjeim közé tartozik!

Na most jönne az amit eddig nem akartam írni de mégis leírom. A férfi igazából a nagybátyja aki Clay apja ellen fordult! Clay apja a háttérből gondoskodott róla hogy ne érhesse Clayt támadás,mert mindig kiküldött rá egy megfigyelőt,aki szemmel tartotta Clay-t szinte minden percét.(ebből lesz majd egy elég szép vita)

A férfi ( nagybátyja) egyik társa idézte meg a Brandost!

Még így is kb negyede van leírva!

És vagy 40 könyvet olvastam el amik az ilyenféle kategóriába esendők!

Ezt az alapsztorit pedig fél éven át csiszolgattam főleg a mellékszállakat amik szerintem bitang jóvá teszik majd!

Már 20 oldalt leírtam és ahogy vissza vissza olvasom nekem tökéletesnek tűnik,de az nem azt jelenti hogy valójában az is!

Melesleg kedvenc íróm Darren Shan tőle minden magyarul megjelent könyvet elolvastam a démonvilágot-a vámpírosat és a város triológiát is meg egy csomó Stephen Kingtől vagy 7-et.

A többi más más író írta de eddig egy könyvet sem bántam meg hogy megvettem!

Nem vagyok könyvmoly de az előző és mostani évben olvastam el a legtöbb könyvet kb 19-et!

Igaz azóta le is romlott az átlagom :D


15/F

2013. febr. 13. 16:01
 8/12 A kérdező kommentje:

Az lemaradt hogy az az apjának nem hisz ezért azt hiszi hogy az apja becsapta!Az apja egy varázsszövegek égetett a bal kézfejére amitől nagyjából kordában tudja tartani a démont!De ennek a mellékhatása hogy a démon a gazdatest számára látszólagosan testet ölt, és mindenhova követi majd!

Ezért hiszi azt Clay hogy apja becsapja!

Na ebben nem tudom sokaknak hol összelopott!

2013. febr. 13. 16:05
 9/12 anonim ***** válasza:

Alaptörténet egy szó.

A történelem lehet egyetemes, egy diák legfeljebb egyetemista.

A központozást finoman szólva is elhanyagoltad, remélem, csak figyelmetlenségből.

A démonok a könyökömön jönnek ki, a bosszúállás meg pláne. Az meg duplán pláne, amikor egy átlagos diákból démongyakó hős lesz. A jó és a rossz harcáról több bőrt már nem lehet lehúzni. A téma tehát nagyon lapos.

Én nem olvasnám el, de ha a Twilightra volt kereslet, lehet, hogy erre is lesz.

2013. febr. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
ezdetökjótörténet :)
2013. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!