Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ez jó alap történe...

Szerintetek ez jó alap történet lenne egy regényhez vagy elbeszéléshez? Kérem véleményezni!

Figyelt kérdés

Szeretnék írni egy elbeszélést, esetleg regényt, kérem hogy fejtsétek ki véleményeteket az alap sztorival kapcsolatban! Az ötlet ma pattant ki a fejemből, a nevek helyszínek még homályosak egyáltalán nem véglegesek!


Árnyék által követve leszel vagy maga az árny? Különbség e kettő közt hatalmas, előbbi védtelen préda míg utóbbi maga a démon .


Kinga 24 éves egyetemista hallgató. Átlagosnak egyáltalán nem mondható fiatal nő. Cseppet sem hétköznapi életét köszönheti szépségének és különleges kisugárzásának, amely már messziről feltűnik az utca emberének. Ám átlagostól eltérő élete sokkal inkább köszönhető egy , a múltból folyton visszatérő térő árnynak.

Van valaki akit megszállottá tett a lány lénye.. Kinga élete a látszattól eltérően hemzseg a megpróbáltatásoktól, a félelem pedig mára beférkőzött mindennapjaiba. 18. születésnapján megkapta élete legrosszabb ajándékát: első telefonhívását zaklatójától, aki önmagát csak Páciensként nevezi meg üzeneteiben . De vajon ki az aki szüntelen lohol a lány nyomába, időt s pénzt nem sajnálva hogy megkeserítse Kinga életét?

A történet 6 évvel ezelőtti eseményeket mutatja be melynek folyamán megismerkedhetünk Kinga rögeszmés barátnőjével, a lány első nagy szerelmével, a Szókratész bölcsességeivel élő szomszéd bácsival s további szereplőkkel akik a jelenben már mind nincsenek jelen Kinga életében.

Vajon véletlen a kapcsolatok megszakadása? Közülük való az örökös zaklató?

A történet folyamán lassan elérkezünk a jelenhez, s miközben az olvasóban körvonalazódhat a titkos személy kiléte vészjóslóan közeleg a Páciens ígérete: feltett szándéka hogy végezni fog a lánnyal.



2013. jún. 5. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

"Árnyék által követve leszel vagy maga az árny? Különbség e kettő közt hatalmas, előbbi védtelen préda míg utóbbi maga a démon . "


Oké, ez fura, egy számítógépes játékhoz el tudom képzelni de máshogy nem.


Amúgy a sztori egész jó lenne, minden a kidolgozáson múlik

2013. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Szerintem nem rossz :-D
2013. jún. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Mrs. Valaki ***** válasza:
Tök jó, csak kicsit hajaz a PLL-re... :/ Amúgy jó :)
2013. jún. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen első hallásra valóban hasonlónak tűnhet, de a már előttem levő kép alapján, a Pretty-től eltérő cselekményszálat szeretnénk véghez vinni :)
2013. jún. 5. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mintha egy könyv hátlapját olvasnám!

Alapötletnek szerintem jó, a zaklató téma az egyik kedvencem.

"Árnyék által követve leszel vagy maga az árny? Különbség e kettő közt hatalmas, előbbi védtelen préda míg utóbbi maga a démon ."

Csak nehogy ilyen legyen az egész, mert akkor túl megterhelő lesz az értelmezése.

De gondolom csak a lényegét írtad le, ami valamennyire mutatja a történet hangulatát is.


Van-e már egyébként elbeszélésed/regényed?

2013. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Régebben írogattam verseket, blogot illetve pár novellát, ám regényt még nem. Ez lenne az első hosszabb hangvételű iromány, a vizsgák végeztével teljes gőzzel bele is vágok !:)
2013. jún. 5. 18:38
 7/15 A kérdező kommentje:
A nyelvezetét könnyen érthetőnek, egyszerűnek szeretném mindenképp, a ki idézettel valóban a "baljós" hangulatot akartam felvezetni !:) Szeretem az olyan történeteket, amelyek olvasása közben az emberen végig eluralkodik egyfajta sejtelmes hangulat :)
2013. jún. 5. 18:41
 8/15 rajcziz ***** válasza:
Az ötlet remek, megragadja az olvasót. A megvalósítás pedig rajtad múlik. Egy ilyen műhöz (amit gondolom inkább lélektaninak szánsz) komoly háttérismeret kell elsősorban a pszichológiából.
2013. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tök jó!
2013. jún. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy belevágnék, de aki szereti az ilyeneket, annak elég jól hangozhat.
2013. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!