Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet akarok írni a történet...

Könyvet akarok írni a történet meg is fogalmazódott bennem hol tudom kiadatni? TÖBBI LENT (értelmes választ felpontozom megy a zöld kéz )

Figyelt kérdés
Hol tudnám kiadatni illetve szerkezetileg hogyan kell felépítődnie illetve lehet helyesírási hibák lesznek benne ha az nem is de veszőhiba esetleg bekezdés hiba biztosan lesz benne de ese volna gond tudok olyat aki kijavítaná hol tudnám kiadatni ? illetve GÉPELVE VAGY KÉZZEL ÍRJAM VAGY EZ TÖK MINDEGY ? (GÉPI FELÉ HÚZOK)

2013. jún. 4. 20:33
 1/5 anonim ***** válasza:

figyelj, elöbb írd meg a regényt. elenőrizgesd át, olvas újra, javítgasd aztán ha úgy érzed, hogy igen, megírtam amit akartam, akkor elkezdhetsz gondolkodni a közzé tételén, mondjuk neten vagy itt gyk-n, vagy megmutathatod barátoknak is. ha tetszik a közönségnek, na akkor elkezdheted keresni azt a kiadót ami megjelenteti a könyvedet. ja és mind ezek elött rengeteget kell olvasni, ez segít a szerkezet felépítésében. a helyesírási hibákat egy jó béta rendbe tudja tenni, és ő a történetben is rengeteget tud segíteni. amivel kényelmesebb azzal írd (ha gépre íród érdemes a wordbe írógatni. ez a folyamat elég sok idejig el fog tartani, 1 évig minimum.

egyébként nekem is rengeteg történet megfogalmazodott már a fejembe még sem tudtam megírni, mert nem volt elég tiszta elöttem a cselekmény stb. tehát nem elég egy jó ötlet pár fejben kidolgozott résszel, azt még nem veszi meg egy kiadó sem. ;)

2013. jún. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azzal egyetértek én is, hogy előbb írd meg a könyvet. Ha átnézted többször, és úgy érzed, hogy minden összeállt, akkor előbb kérj véleményt néhány embertől. Ha ők is azt mondják, hogy minden szuper, akkor lehet a kiadáson gondolkozni.

Én a helyedben keresnék pár hasonló műfajú könyvet, amit már kiadtak, és megnézném, melyik kiadó foglalkozik ilyesmivel, és annak próbálnék írni. Vagy elküldheted akár az összesnek is, az sem tilos. Ezenkívül szoktak lenni pályázatok is, azzal is lehet próbálkozni.

Mindenképp gépbe írd a végleges változatot, mert kézzel írt verzióval egy kiadó sem fog bajlódni. Előtte írhatod kézzel, bár akkor duplán dolgozol.

Az, hogy ez meddig tart, abszolút tőled függ. Egyáltalán nem biztos, hogy egy évig. Lehet, hogy két hónap alatt megírod, lehet, hogy két év alatt. Ess neki, és ha készen van, lehet gondolkodni a továbbiakon.

2013. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, mi az, ami elengedhetetlenül szükséges egy könyvhöz? A KÖZPONTOZÁS. Tudod, az, ami a te mondataidból teljes egészében hiányzik. Enélkül ne is próbálkozz.

(Nem rosszindulatból mondom. Tényleg.)


Olyan szó nincs, hogy felépítődni. Magyarul úgy mondják: felépülni.


"illetve lehet helyesírási hibák lesznek" - Lehet?! Biztos.


"de ese volna gond tudok olyat aki" - De ez se volna gond, tudtok olyat, aki... DE. EZ GOND.


Ne írj még könyvet. Előbb tanulj meg magyarul. Ne haragudj, tényleg nem azért írom, hogy megbántsalak, de olyan bődületes hibákat követtél el sorozatban már ebben a pár sorban is, hogy ebből is látszik: nem érdemes még könyvírással foglalkoznod. Előbb olvass el egy pár könyvet (lehetőleg valami színvonalasat), és tanulj meg helyesen írni, mert ez így reménytelen.

2013. jún. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Előttem már mindent leírtak.

Ne a kiadatáson gondolkozz, hanem a helyesírásodon és a fogalmazó készségeden javíts először, mert a jelenlegi állapotod szerint nincs olyan kiadó, aki szóba állna veled.

2013. jún. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előbb írd meg, olvass sokat, gyakorold a magyart. Szerkezetileg attól függ, hogy milyen típusú regény. Van több fajta is. Nézz után a neten, tanuld meg, gyakorold. Ne regénnyel kezdj, először blogolj, fogalmazz, OLVASS, tanuld a magyar nyelvtant, a vesszőírás szabályait például. Amúgy én csak annyit mondok, hogy évekig írtam az első regényemet, és újságírás szakon végeztem és még így is nagyon nehéz volt. Nem akarlak megbántani, de ez a pár mondat is, amit írtál azt tükrözi, hogy nagyon sokat kell még fejlődnöd. Minden 2. ember regényt ír (a könyvet nem lehet írni, az egy tárgy) ebből csak minden 50. ér egyáltalán annyit, hogy elolvassák, s abból az 50 ből maximum egyet, ha bekérnek. Egyébként több kiadó is van, stílustól függ, de ezeknek is utána lehet nézni a neten. Az írás kutatás is egyben, nem csak betűk pakolása egymás mellé, szóval azt sem ártana megtanulni. (Nem bántás, jó tanács). Nekem már van több regényem is, ebből még csak egyet küldtem el egy kiadónak, mivel nem érzem még elég jónak őket (pedig mások szerint fantasztikusak). Az is igaz, hogy nem az első regénnyel kell próbálkozni egy kiadónál, mivel az írást is gyakorolni kell. És sajnos (vagy szerencsére) csak részben tanulható, erre születni kell. Üdv, egy első könyves szerző.
2013. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!