Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek belevágjak? Írás,...

Szerintetek belevágjak? Írás, történet, regény. (több infó lent)

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy történetet, ami a gettóban játszódik, egy családról, plusz egy unokateztvérről.


A történetről: volt egy család, akik nagyon gazdagok voltak, de a pénzüket elherdálták (ennek is megvan a története, hogy miképpen veszítették el az összes vagyonukat) , olyan szegények lettek, hogy egy rég nem látott rokonuknak a házába költöztek, ami a nyomortelepen van...

Telik az idő, sok minden megváltozik (anya halála, az apa sokszori távolléte)


Egyszer az apukát felhívja egy állítólagos elveszett rokon, aki megkérdezi, hogy a lánya látogatóba mehet-e hozzájuk, azt hivén, hogy a család még mindig dús gazdag.


A lány megérkezik, és rájön, hogy az unokatestvérei a gettóban laknak.

A család megpróbálja meggyőzni az unokateztvért, hogy menjen haza, mert nem tudja, hogy milyen ott az élet, ahol laknak. De az unokatestvér nem tágít, ottmarad a nyomortelepen a rokonaival (ennek is megvan az oka, hogy miért nem megy haza, csak ha leírnám, túl hosszú lenne).


Röviden ennyi, tudom, így is elég hosszú, de így is kimaradt egy csomó fontosabb rész.


S miután az unokatestvér ottmarad, megtudja, hogy milyen rossz a gettóban, s szeretne a családon segíteni...


Nos?



2013. jún. 1. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Szia :) Azok alapján, amit eddig leírtál, nagyon érdekesen hangzik a történet :) Mindenképpen vágj bele!! Sok szerencsét hozzá!! :)
2013. jún. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 1. 12:00
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Engem egyáltalán nem érdekelne egy ilyen könyv, de itt most nem ez a lényeg. Ha tetszik neked a sztori, szeretnéd megírni, ábrándozni róla, akkor mindenképpen állj neki! A regényedet magadnak írod, az csak hab a tortán, ha másoknak is tetszik.
2013. jún. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Nekem a történet tökre bejön, de hogy elolvasnám-e az függ néhány más tényezőtől is:


Kik a főszereplők? Az unokatestvérek, vagy inkább a szülők? A gyerekek plusz a lány hány évesek? Ifjúsági vagy inkább felnőtt könyv lenne? Egykötetes vagy sorozat?

2013. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


A történet E/1-ben játszódik, a szegény család középső lánya "beszél", aki tizenöt éves, de a hangsúly az unokatestvéren van, aki szintén ennyi idős. A szülők: az anyukáról nem lesz sok emlités, mert már nem él a történet kezdetekkor. Az apa kissé hanyag, nem soakt törődik a gyerekeivel, sokat utazik.

A családban három gyerek van: a legnagyobbik, aki tizenkilenc éves, de még ott lakik a családnál, a középsőt már emlitettem, a legkisebb meg tizenhárom éves lány.

Egy kötetesre szánom.

Inkább ifjusági regény lenne, a szleng nyelv miatt...


Bár a történet maga nagyon drámai, történik benne sok sötét dolog is, mint például a család egyik barátjáról kiderül, hogy k*rva, vagy a legkisebb testvér drogozni kezd...


Talán ennyi, de ha valami eszembe jut, leirom.

(ja, és nincs ezen a gépen hosszú i, ezért bocs)

2013. jún. 1. 20:44
 6/16 anonim ***** válasza:
Az alapötlet egész jó, van benne fantázia. Az már ennyiből is kiderült, hogy tudsz helyesen írni, ez is egy jó pont. Bár végeredményben a megvalósítás minőségén dől el minden, én adnék neki egy esélyt, mert értelmes, jó történetnek ígérkezik, nem olyan üres, semmitmondó tucat-gagyinak, mint az ide feltöltött regényötletek többsége.
2013. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jún. 2. 19:23
 8/16 anonim ***** válasza:

Vágjál bele, de ezt akkor légyszi írd már jól:


"plusz egy unokateztvérről"

"család megpróbálja meggyőzni az unokateztvért"


unokateStvér helyesen na!!:D Erre figyeljél, és csak ügyesen, az ötlet jó:)

2013. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Harmadik válaszoló vagyok.


A leírásodból bebizonyosodott, hogy igen, ez nekem való =) Biztos, hogy belekezdenék, aztán a kivitelezés döntene, hogy folytatnám-e.

Ha valamilyen részlet/fejezet/egész sztori kész van, megtennéd hogy elküldenéd/belinkelnéd? =D Szívesen véleményezem.

2013. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

az unokatestvér azért lett véletlenül unokateztvér, mert a kezem félrecsúszott, de (természetesen) tudom, hogy helyesen s-el kell írni :)


Nos, belekezdtem és nagyon is élvezem, csak sajnos nagyon kevés időm van írni... de amikor leülök a géphez, akkor megpróbálom az időmet az írásra szánni :)


Gondolom, még nem nagyon lehet leszűrni - én ha magamról kéne, akkor biztosan nem tudnám ennyi "beszélgetés" után megmondanom - , de szerintetek mennyi idős vagyok? :)

2013. jún. 3. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!