Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen? Elviselhet...

Szerintetek milyen? Elviselhető alap történet? Ez csak a váza.

Figyelt kérdés

A főszereplő: Hailey Mercury

Anya: Anabell Roberts

Apa: Michael Mercuryval


Anabell-t 14 évesen a nevelő apja elküldte otthonról dolgozni. Nagyon kalandos utazásokat tett a vele egy sorsa jutott fiatalokkal, igaz szüleit soha többé nem látta! Felvették egy Textilüzembe, ahol megismerkedett Michael M.-val! Első látásra szerelem szövődött köztük, teltek az évek, és amikor Anabell 20 éves lett, megszülte leányukat Hailey-t!

A gyerek sok pénzt kötött le a háztartásba, egyre nagyobb anyagi csődbe kerültek, az üzem a csőd szélén állt, lecsökkentették a fizetéseket Michael-nek még 1 állást vállalnia kellett, ebbe persze rövid időn belül bele rokkan és alkoholista lesz. Időről időre egyre durvábban a pohár fenekére néz, sokszor volt, hogy nagyon durván megverte feleségét. A gyereket sose bántotta amíg engedelmeskedett! Ám egy nap, Hailey nemet mondott! Ezt persze Michael nem tűrte el, óriási nagy csetepaté lett a vége, a lány és anyja is kórházba került! Persze nem tettek bejelentést! De megelégelték úgy döntöttek elutaznak. Megtalálták a tökéletes helyet! Hailey hamar beilleszkedik, ami az előző iskolájába sosem ment, mivel szégyenkezett apja miatt. Ebben az új bandában megtalálja az első igaz szerelmét Aiden-t.

Gyönyörű hónapokat töltöttek együtt, még a féltve őrzött titkát is elárulta a családjáról neki és barátainak! Ám egy nap, hívás érkezett. Megölték a kutyájukat és a széttrancsírozott kutya darabjait szétdobálták az előkertjük pázsitján egy üzenetet hagyva: "Elvetted az életem, most vissza veszem tőled!"

Rögtön tudták mivel állnak szembe.

egyre durvább fenyegető leveleket találnak! Ismét minden csontjuk sugározza a rettegésüket, eközben Aiden-nek el kell utaznia, mert nála is családi problémák lépnek fel..

Hailey életében az összes biztos pont eltűnt és már csak az apjától való csontig hatoló félelme maradt!

A saját apja pokollá teszi az egész életét, a rendőrök nem tudnak mit csinálni. Nincs kézzel fogható bizonyíték ellen!

Ez körülbelül az első fejezet vázlata.

Persze még van folytatása is, de nem szeretném ha ellopnák..

A lényeg, hogy lesz benne szerelem, félelem, szenvedés, akció, gyilkosság és minden ami kell.


2009. nov. 9. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem is kérdezem, hogy mi lesz belőle, ha nagy lesz!?

Tele van helyesirási és mondat szerkesztési hibával, az idősikok nem tisztázottak, és szinte olcsó brazil sorozat.

Tudom, hogy ez lehangoló, de az is amit te irtál. Olvass sokkal többet, lehetőleg klasszikusokat, hogy meg tudd különböztetni a "művet a gagyitól", kezdj leiró fogalmazásokkal, és a mi magyar neveink is vannak ugyanolyan szépek, mint az angolok!

2009. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos azt kell mondjam hogy egyet ertek.
2009. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondtam, vagyis írtam, hogy pontosan ugyan így lesz szóról szóra leírva és más nem is történik benne. Ezt csak úgy írtam le, mint amikor a tanár azt mondja, hogy írjatok egy fogalmazást megad egy címet és pár támpontot amiknek benne kell lenniük a fogalmazásba. Ez egy váz.

Már elkezdtem írni. Valakinek elküldhetném, csak pár oldal van kész. És az leírhatná, hogy mik a problémák az igazi történeten belül is! :)

Mert ez így nem teljesen pontos.. Kapkodtam és próbáltam minnél rövidebben írni, hogy ne kelljen sokat olvasnotok! :)

1 bátor jelentkezőre lenne szükségem! :)

2009. nov. 10. 17:20
 4/9 anonim ***** válasza:
írtam privit
2009. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha kicsit összébb rendeznéd a dolgokat lehetne egész élvezhető is. Azt írtad, hogy ez az első fejezet váza. Szerintem ilyenkor amúgy érdemesebb fülszöveget írni. Jobb ha az egész történetet vázolod minthogy csak az első fejezetet, mert ez így kicsit zagyva. Szerintem ha azt akarod, hogy elolvassák, akkor jobb ha csak az eseményeket / a könyv cselekményét írod le, mert ez így tényleg túl sok infó ahhoz, hogy élvezhető legyen.


Amúgy ha a könyv erről a Haileyről szól, akkor sztem fölösleges belevenni azt is, hogy a szülei összejönnek, meg hogy ő megszületik... max csak a könyvben egy ilyen háttérszálként elmesélni (pl hogy hogyan juttotak idáig, ahol most tartanak)

Hát nemtudok most mást nagyon hozzászólni, szerintem ha jól sikerül megírni, akkor lehet belőle egy jó könyv is. Ha elküldenéd azt ami idáig kész van, azt szivesen elolvasnám :)

2009. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De nem tudok privit írni....
2009. nov. 16. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem primitív dolog így leírni valaki más "művét".


Alapvetően az elgondolás nem rossz, de én is csatlakoznék az egyik előttem szólóhoz, hogy a családi problémák inkább felületesen, inkább csak érzékeltetés gyanánt szerepeljenek, hogy feltárjuk a főszereplő lány családi hátterét és múltját, mely formálta személyiségét.


Az apa által terrorizált lány élete nagyon is valósághű, de ne legyen központi téma! És értem, hogy csak az első fejezetbe akarod írni körítés gyanánt, de túl sok az információ egyszerre, vagy legalábbis kicsit élvezhetőbb legyen majd a tálalás! Ügyes vagy és kitartást!

2010. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi, hogy írtál, de már nincs jelentősége!

Elértem a 150. oldalig és ahogy elolvastam minden egyes oldal egyre megrázóbbra sikeredett... Túl szörnyű és brutális lett! Rájöttem, az nem olvasná el, aki ugyan ilyen cipőben járt (családon belüli erőszak stb) mert feltépné a régi sebeket, és az sem olvasná akivel nem történt ilyesmi az a 10 oldal után ott hagyná, mert szinte téboly kísérte történet!

Egy nagyon sötét sztori lett és végül nem a szerelem kerekedett felül, csak megfűszerezte, de nem vette át a fő szálat..

A 130. oldal felé járva rájöttem be kell fejezni, itt vége kell lennie, hisz én bele depiztem a történetbe. Átéltem minden egyes betű súlyát..

Végül 154 oldalas lett és eldöntöttem jó pár évet nyugodnia kell, míg akár én elolvashatom még 1x...


Elkezdtem egy újat is.. Azt egy álom inspirálta! Az is belekóstol a csalódás legmélyebb bugyraiba, de alap állapotában, így össze vetve elég kis vidám, szórakoztató, irányadó, helyes kis történet!

Sajnos a tanulmányaim ellenem szegültek, fojtogatnak, mivel vizsgázom! Így most csak a tanulásnak élek! Majd egyszer folytatom.

2010. márc. 24. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:

"Az apa által terrorizált lány élete nagyon is valósághű, de ne legyen központi téma!"


Miért ne?


Amúgy én szívesen elolvasnám, ha tényleg olyan brutális akkor is. Amit én írok abban is van itt-ott kínzás... ez nem az írót írja le, az író csak felhívja a figyelmet a problémára. Manapság divatos a családon belüli erőszak téma, hajrá!

2013. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!