Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Sokszor megakadok, ihlet?

Sokszor megakadok, ihlet?

Figyelt kérdés
Írok egy könyvet (vagy valami olyasmit). Nem tudom, hogy mikor és mit, de valamit majd kezdek vele. Van egy jegyzetfüzetem, amibe (egy személy tanácsára) összegyüjtöm a nap közben elötörö ötleteket, mert van, hogy csak egy szó és hopp, bekattan, formálódik a történet, de mire hazaérek elvesztem. Szóval már a történet kiformálódott a fejemben, és meg van a vége is. Csak ahogyan nekiülök és elkezdem írni, jön az íróroham és megírok egy fél fejezetet, aztán megakadok és nem tudom hogyan tovább. Van amikor több napba tellik mire jön az ihlet. Mit csináljak ilyenkor, hogy hamarabb tudjam folytatni?

2015. márc. 22. 16:33
 1/3 Gyémántlány ***** válasza:

Semmit. Nem igazán érdemes erőltetni, ha nem megy, ki kell várni, amíg jön az újabb ötlet. Mindig hagyj időt magadnak, ne görcsölj, és hidd el, egy idő után jönni fog az az ihlet :)

Vannak írók, akik éveken át csiszolgatnak egy-egy regényt, nem kell elsietni.

Hajrá!

2015. márc. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. :) Én ilyenkor vagy félreteszem és várok a következő ihletig, vagy megnézek egy filmet, olvasok egy könyvet, sőt (ne röhögj ki, mert amúgy mindig bejön) öltöztetős játékot játszom. Az előbbi kettőből találhatok egy-egy mozzanatot, ami megihlet, az utóbbiban pedig valamelyik karaktert készítem el, és megpróbálom kitalálni, hogy ilyen szerelésben, ilyen háttérrel, stb. hova mehetett, mit csinálhatok. Legtöbbször működik, és folytathatom az ítást. De olyat is szoktam csinálni, hogy sétálok az utcán, meglátok valakit vagy valamit és arról jut eszembe valami. Mondjuk én nem jegyzetfüzetezem, mert elég jó a memóriám. :)
2015. márc. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ment a zöld :)
2015. márc. 24. 11:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!