Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » El fogyott az ihletem, mit...

Egy.utazo.lany kérdése:

El fogyott az ihletem, mit csináljak? Többi lent.

Figyelt kérdés
Épp a történet közepén tartok röviden annyi a történet hogy van Liz, aki a barátjával-Vince- a 3. évfordulójukat tervezik. A pasi megcsalja, és durván dobja. Liz erre depressziós lesz, és Andi- aki a barátnője- nagy nehezen elrángatja Párizsba, mivel tudja, hogy az álmai városa. Ott megismerkedik egy sráccal, és egyik este ott aludt nála, másnap reggel mennek fel a szállodai szobába, és ott találják Vincet. És Andi belekezd a mentegetőzésbe hogy nem tudott mit csinálni, stb. Liz megkérdezi Vincet hogy mit akar, erre ő azt mondja hogy szüksége van rá, nem tud nélküle él stb. Liz erre kérdéssel válaszol hogy hol volt ő amikor neki volt rá szüksége, hol volt ő amikor depressziós lett miatta. Liz befejezi, ránéz a fiúra, és ő kiviszi a szobából Vincet. _ ez igy nagyon röviden a történet, eddig nagyjából ki is van dolgozva, csak nincs tovább ötletem. Ha valaki segítene csak egy picit, hogy hogyan fojtatódhatna, azt nagyon megköszönném.

2014. nov. 16. 21:52
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Azt nem igazán fejtetted ki hogy ez most romantikus, vagy krimibe fog fordulni, de nekem hirtelen ez jutott az eszembe:


...ahogy kiléptek az ajtón, Vincet fejen találta egy golyó. A következő pillanatban megjelent a férfi akivel néhány napja megismerkedett Andi. Karon fogta a lányt és csak annyit mondott - Futás te voltál a célpont...

2014. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%
Bocs, a neveket összekevertem :DD szóval ahol Andi-t írtam oda persze Liz-t értettem. Bocsi
2014. nov. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de inkább egy romantikust szeretnék, nem rossz ez se, csak nem az én világom.
2014. nov. 16. 22:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz ügy! A baj, hogy igazán te ismered a karaktereidet, tehát egy vázlat alapján nehéz belelátni a motivációjukba, a korrekt kérdés inkább ez: Te merre akarod vinni a történetet? Mármint össze akarod hozni Lizt és Vincet újra, vagy az "egy éjszakás" fickó lesz a potenciális romantikus szál? Vagy valaki teljesen más? Meg eleve, hány évesek, milyen az iskolai végzettségük, miért is dobta már az elején, mert ezt nem tudjuk meg, mennyire volt komoly a francia sráccal a dolog stb.

Vagy említed, hogy Liz nagy Párizs rajongó, ha jól értem. Dönthet úgy is, hogy kint marad a franciáknál, és új életet kezd távol a volt barátjától, nem? Gyanítom beszél valamennyire franciául, ha Párizs volt az álma, és ma szabad munkavállalás korában ez nem probléma.

Akkor maradjunk egy ilyen variációt, jó? :-)

Itt az én verzióm, persze meghagyom neked, hogy mit szeretnél csinálni.


Szóval Liz közli Vince-el, hogy sajnálja, de vége, és nem is akar hazamenni, Vince ezután bocsánatot kér, és megköszöni a három együtt töltött évet. Ezzel ő látszólag kikerül a képből.

Andi, aki elvileg elrángatta Liz-t Párizsba valószínűleg jobban ismeri a várost, vagy ha nem ismeri jobban írd át úgy, hogy jobban ismerje! Végül is a te karaktereid, nem igaz?

Tehát Andi és Liz kint maradnak egy időre Párizsban, de Andinak végül haza kell jönnie, de bemutatja egy francia ismerősének, aki szerez Liznek valami munkát.

Legyen mondjuk pincérnő, az egy örök klasszikus csajos meló, és elég sok emberrel is találkozik, tehát szinte végtelen számú potenciális új francia hapsi jár arra.

Itt el lehet sütni, hogy összejön egy gazdag fickóval, de ez már egy nagyon lerágott csont, szóval összehozhatnád inkább valamelyik pincérsráccal, vagy akár egy véletlenszerű fiúval, akivel valamelyik szórakozóhelyen ismerkedik meg.

Ó és parkolópályán még van nekünk két potenciális romantikus szálunk :-) Velük aztán végtelen számú lehetőséged van, például "egyéjszakás francia srácról" nem tudunk sokat, de simán találkozhatnak újra valahol, ami bonyodalmak forrása lehet. Meg még ott van Vince, akit mondjuk időközben előléptettek a munkahelyén, és most külkapcsolatokkal foglalkozik, ami miatt gyakran kell Párizsba repülnie, és véletlenül pont abban az étteremben ebédel, ahol Liz dolgozik. Vagy valami ilyesmi. Tehát a lehetőségeid tárháza szinte végtelen, Párizs kicsit klisés mint romantikus város, de meg kell hagyni ideális az ilyen történetekhez.


Ez a te világod, a te karaktereid, egy romantikus sztorinál a konfliktusokat a félreértések, és véletlen találkozások okozzák, használd ki ezeket a lehetőségeket.

2014. nov. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld.
2014. nov. 16. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen! Mondanám, hogy máskor is, de az azt jelentené, hogy megint elakadsz, azt meg nem szeretném. :-)
2014. nov. 16. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!