Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ihletszerzés, inspirációgyűjté...

Ihletszerzés, inspirációgyűjtés? Ezek átcsatornázása írásba? Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Van esetleg erre valami bevált praktikától. Kisebb írói görcs jött rám, szeretnék túllépni ezen.

2014. márc. 25. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Boncnok. (Egyszer vissztöltik az archívumot, ami késik, nem múlik.) Jó pár ügyes technika le volt írva a cikkek között, plusz ha más nem, az egyéb írástechnikai cikkek mindig írásra bizsergettek.

(Tudom, én vagyok az egyetlen, aki ilyeneket olvasgatott.)

A populárisabb módszer a zenehallgatás, főleg a trailer zenék és a hasonló modern nagyzenekari "epikus zene" kategória. (YT-n "trailer music", "epic music" néven rengeteg van, de kereshetsz előadóra, X-Ray Dog, Two Steps From Hell, Audiomachine, Barnd X Music, Immediate Music, ES Posthumus, Hans Zimmer remekművei stb.) A másik a filmnézés, ami nem mindenkinek jön be. A harmadik a random Wikipédia-böngszés, állítólag remek ötletekat ad. A negyedik a legtriviálisabb: olvasás. Olyanról is tudok, aki kifekszik a fűre, így töltődik fel. A legfurább talán a munka... úgy értem, elmegy dolgozni, és ettől szerez ihletet.

Ha mindent kipróbáltál, a leggyorsabb módszer a saját művek olvasása. Főleg a megkezdett történeté (ha elég hosszú), gyorsan visszaráz a hangulatba és az írásba. De ezt csak akkor javaslom, ha nem attól ment el a kedved, hogy elolvastad a régebben írtakat. :)

2014. márc. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nézzél meg vmi filmet,hátha müxik. de am ha teszel egy sétát talán..., v elmész barátodhoz, és dumcsiztok..
2014. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. márc. 27. 07:56
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy eléggé egyedi, kicsit talán furcsa, vagy hulyenek tuno otlet. En is irok konyveket, foleg krimiket, es azokhoz, sok ilyen agyam

ent otlet kell. Szoval en azt szoktam csinalni, hogy telefonhivasokat hallgatok ki es a telefonba beszelorol probalom kitalalni mirol beszelnek. tenyleg beteges, de ezt magamon vettem eszre, hogy olyankor rngeteg orult otlet jut eszembe, amit rogton papirra is vetek. Szerintem, ha ez nem vali kbe persze nem mindenkinek, lehet hogy csak nekem, akkor probald megtudni ,hogy mi a te sajat otletmerito ...izéd :DDD érted.

2014. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!