Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem ez a véleményem az...

Csak nekem ez a véleményem az Akkor szakítsunk! -ról?

Figyelt kérdés

Leiner Laurától már olvastam az SzJG-től kezdődően az összes könyvet.A Szent Johanna Gimi elmegy,1-szer olvasható,a Bábel is,na de az Asz! Bárcsak ne olvastam volna el! Kiborított idegileg,hogy Lia mindenért nyávog,és amit elszúrt,azt nem látja be,Norbiba egybegyúrták Cortezt és Szaszát,szóval semmi új,Csabi kész förtelem,Eszti meg no comment... Ezek a karakterek az SzJG-ből lettek? Mert:

Lia=Reni(a nyivákolás miatt)

Norbi=Cortez+Szasza

Eszti=Dina

Csabi=rá nem tudok senkit

Szóval,a véleményem: ez a könyv BRUTÁLISAN ROSSZ!

Nyugtassatok meg,hogy nem csak én téptem a hajam az olvasása közben!!! :(

Őszintén szólva nem ezt vártam Laurától...A mostani könyvét,a Késtélt bizalmatlanul kezdtem el olvasni.És igen,a félelemem nem volt alaptalan: jó lenne a sztori,de ő elcseszte,unalmas lett és kiszámítható,és majdnem összetéptem a könyvet a végét illetően:egy abbamaradt mondattal lezárni a könyvet? Ennyiből egy szótaggal is lezárhatta volna,ami a másik könyvben folytatódik! Meg a fogalmazás,a becenevek: Körte,Bogyó,PUDING,stb... Meg Fogd Be Aszád? Mi ez??? Mi ez,ha nem igénytelen fogalmazás? Nagyon átlagos volt az egész,én is össze tudnám ezt hozni.

Értem én,hogy nagyon fiatalos könyvet akart írni,de a becenevek,a megfogalmazás...Szörnyűek.Nem érti meg,hogy már nem kamasz,hanem felnőtt? Mert pl. több felnőtt író jó ifjúsági regényeket ír,ő meg nem,pedig a többiek sem tinik! Inkább ne írjon könyvet! Az Szjg előtti könyveit sokan nem szerették,talán a Remek! és az Ez is remek! irományairól hallani a nagy fanoktól jó kritikát...

Lényeg a lényeg:így visszagondolva nem értem,mit szerettem Laurában,mert most őszintén...Semmit.Jöhetnek a hatalmas rajongók,hogy márpedig Laura baromi jól ír,és hogy én vagyok a hülye,meg minden egyéb,meg hogy nincs semmilyen ízlésem,oké,én felfogom,hogy ők szeretik az írónőt,semmilyen beleszólási jogom nincsen senki ízlésébe.Én csak azt szeretném,hogyha valaki ugyanígy áll Laura könyveihez,akkor fejtse ki,miért nem szereti,stb.,mert szeretném megismerni a többiek álláspontját is.

U.I.: Írhat az is,aki szereti a könyveit,mondjon(írjon) okokat,hogy mi benne a jó,mert minden könyvben szeretném meglátni a jót!

Köszönöm!



#Szent Johanna Gimi #Leiner Laura #Bábel #Akkor Szakítsunk! Remek!.Ez is Remek!
2015. jan. 3. 22:26
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevése óta eltelt sok idő. Ebben a hónapban töltöm a 13-at. Egyébként miért hiszed azt,hogy nem lehettem akkor 11 éves? Egy 11 évesnek nem lehet önálló véleménye egy könyvről,nem írhat róla kritikát,vagy mi a frász? :D Nekem mind a mai napig nem tetszenek Laura könyvei,bár már nem állok hozzá ilyen kritikusan. Amúgy pedig,nem a könyv realitásán volt a fő hangsúly,hanem a cselekményen,a történet szereplőin,talán mára a mondanivalója is fontos szerintem. Az alapötletek tényleg nagyon jók,ezt elismerem. De a cselekményvezetés vontatott és unalmas,a szereplők túl nagy szélsőségeket képviselnek,a fordulatok is tök kiszámíthatók. Szíve dolga mindenkinek,hogy mit szeret,mit nem,viszont én ezt nem nyelem le. Nekem nem fekszik Laura írásstílusa és humora,kész. Valaki meg egyenesen odáig van érte.

U.I.: Azért köszönöm mindenki válaszát,főleg az utolsó kommentelőjét,aki hajlandó volt egy ilyen régi kérdésre ilyen hosszan válaszolni. :)

2016. júl. 1. 19:58
 32/43 anonim ***** válasza:
41%

Én 14 éves fiú vagyok és imádom a könyveit.

Az SzJG,a Bábel és a Bexi sorozat ISTENI <3

De mivel az ASzról van szó azt kell hogy mondjam az is...sőt az talán az egyik kedvencem <3

:)) és a Remek! is nagyon jó.

De kinek mi az ízlése.

2016. dec. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim válasza:
100%
Nekem Laura könyvei nagyon tetszenek, de van pár dolog, ami tényleg eléggé szürreális. Például a konfliktusok nagyon, de nagyon komolyak, ezzel a Bexi sorozatból a Bexi-Geri kapcsolat. A humora viszont nagyon jó.
2017. jan. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Én az SzJG-t anno nagyon szerettem, többször is olvastam az összeset. Aztán mikor belekezdtem a Harry Potter-be egyáltalán nem értettem, hogy hogyan tudtam elolvasni az egész sorozatot XD Tavaly nyáron pedig újra elolvastam több SzJG könyvet, és azt kell mondjam, igazából egy nagyon szórakoztató, könnyed olvasmány, ami nem igényel sok koncentrációt. Az egy probléma vele az, hogy a realitás talaja fölött lebeg. Mutassatok nekem egy olyan tizenéves társaságot, akik egyáltalán nem káromkodnak / isznak / dohányoznak stb. Mutassatok egy olyan párkapcsolatot, ami hasonló volt Reniéhez és Cortezéhez. Én még sosem láttam olyat, hogy az iskola legmenőbb fiúja beleszeret egy világi nyomorék lányba. Összegezve a Szent Johanna Gimi nem rossz, csak elég valóságszerűtlen.
2017. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim válasza:
100%

Én személy szerint szeretem Laura könyveit, de van pár olyan rész, amit ki nem állhatok. Az SzJG szerintem vicces volt, de nincs olyan tökéletes fiú, mint Cortez. Ha Virág nem lenne ennyire hülye, akkor sokkal érdekesebb személyiség lehetne. Zsolti vicceit viszont imádtam.

A Bábel elég unalmas volt, egy éve olvastam, de már nem nagyon emlékszek rá. Erről enyit.

Az ASz-t már leírtátok, hogy Lea egy kis r****. Az egész sztori annyira nyomott volt, hogy többször is elaludtam olvasás közben Xddd.

Viszont a Bexi sorozat........

Egyszerűen csodálatos. Most, hogy az utolsó részt is elolvastam, úgy érzem, megszakad a szívem, hogy többen nem aggódhatok Beka miatt. Szerintem Laura legjobb műve ez. Beka egy nagyszerű lány, és az tetszik benne legjobban, hogy teljesen olyan, mint én. De komolyan. És ahogyan szereti Márkot az valami gyönyörű. Amikor elhagyta, csak azért, hogy Márknak jobb legyen, ott kedveltem meg igazán, mert ez azt jelenti, hogy jobban szereti az életénél. Nagy Márkban az tetszik, hogy Beka közelében teljesen megváltozik, és magát adja. Persze, egy show bizniszben vannak, ezért meg kell játszani magukat, de mikor együtt vannak, mindketten magukat adják és feltételek nélkül szeretik egymást. Mindig ilyan kapcsolatra vágytam. Ja és még azt is imádtam, hogy Beka nem adta meg egyből magát, mert akkor olyan lett volna, mint minden más lány. Körtét is imádtam, mert úgy bánt mindenkivel, mintha a gyerekei lennének. Kemál hatalmas volt, őt is nagyon szerettem és miatta szerettem meg a gyrost meg a baklavát. A Fogd Be Aszád kár, hogy gyerekdalokat énekelnek, de ez is egy véletlen fordulat volt, szóval ez is jó volt. Az összes szereplő tökéletesen lett kidolgozva, mindenkinek teljesen mások a tulajdonságai. Komolyan egy negatív dolgot sem tudok mondani erről a sorozatról. A zenéket imádtam benne, és a könyv segítségével rengeteg dologra rájöttem. Korábban írtózatosan flegma voltam mindenkivel és ezt akkor nem láttam be, viszont a sorozat olvasása közben teljesen megváltoztam, mert rájöttem, hogy Beka akár az ikertesóm is lehetne minden szempontból (kivétel az öltözködési stílus, bár az sem tér el annyira), de ő kedves én pedig flegma voltam, ezért is változtam meg. Továbbá ezáltal kezdtem dalszövegeket írni, amik egészen jól mennek és végre leírhatom az érzéseimet. Regényféléket is kezdtem írni, most éppen egy 4 részes sorozaton dolgozok, és elkezdtem egy könyvet is. Még a zenei ízlésem is jó irányba változott. Ráébredtem rengeteg dologra és más szemszőgből nézem szinte az egész életet. Ez a sorozat nekem egy hatalmas részem, és tényleg sokkal jobb lett az életem, mióta olvasom. Innen szoktam tanácsot kérni.

Szóval nekem mindenképpen a Bexi tetszett legjobban, a többi pedig olyan semleges.

Remélem a következő kötete is hasonló jó lesz.

És tudom, hogy kicsit lekéstem a kommentelőktől, de csak most vettem észre, hogy a kérdés 2015 elején íródott. 😂


15/L ❤❤

2017. júl. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én Leiner Laura rajongó vagyok, de nem az a nagyon elfogult fajta.

Elvégre abban igaza van sok előttem válaszolónak, hogy a sztori elcsépelt tud lenni, és hogy a karakterek idegesítők. De! Néhány dologban én azért nem értek egyet.

Kezdjük a beceneveknél!

Az igaz, hogy ezek hülye becenevek, vagyis annak hangzanak, de én is ismerek jó pár embert, akik nem zenészek, mégis használnak ilyet. Egyik ismerősöm Bagoly. Nem, ez nem a vezetékneve. Ezt kapta. És lehet, hogy emögött egy sztori áll. Ki tudja, lehet hogy Puding azért Puding, mert egyszer összepudingozta magát a többiek előtt, ezért ez a nevet adták neki. Mondjuk az igaz, hogyha így volt, ki lehetett volna fejteni a könyvben, de mindegy.

Aztán jöjjön az SzJG!

Reni tényleg nyomi, és igen(!) idegesítő is. Nekem általános iskolában több bajom volt mint neki gimiben. És az, hogy csak így beleszeret Cortezbe az tényleg hülyeség, mert szerintem ilyen nincs. A Rómeó és Júliát se értettem soha, de lehet, hogy valaki tényleg így van vele. Ki tudja?

Ellenben az, hogy Cortezt Laura tökéletesnek állítja be, az egy valamiért van. Mert neki a szerelmes tinilány elfogult szemszögéből kellett megírnia ezt. És igen, van aki tényleg nem látja más hibáit.

Mellesleg, az SzJG alaptörténete egyszerű, és igaz, néhol idegesítő, én mégis szerettem olvasni, nap végi kikapcsolódásnak jó volt. Továbbá egy karaktert talált az ember minimum, akit megkedvelt. Én Kingával voltam így, bár néha egy hárpiának tűnt, nem volt mögötte rossz szándék, csak annyi, hogy nem hazudott másoknak, a szemükbe mondta az igazságot. Ez bátor dolog.

Bábel!

Ehhez a könyvhöz annyit fűznék, hogy igaz, néhol kicsit hosszan ecsetelte a dolgokat, mégis jó volt a történet! A hangulata nekem nagyon tetszett, és én is szeretnék majd fesztiválra menni, de mivel 15 éves vagyok, erre még nincs sok esélyem (ezért volt még jó a könyv, így legalább álmodozhattam róla tovább). Ebben a könyvben valahogy Kolos és Abdul volt az, akit megszerettem. Szerintem a karakterek jók lettek, bár az igaz, hogy Reni hasonlít Zsófira (de nem szánalmas!), Virág Napsira és így tovább.

Akkor szakítsunk!

Ez volt az egyetlen Leiner Laura könyv, ami nem tetszett. Őszintén, ha kérdeznek könyvekről, és hogy mit ajánlok, ezt sose sorolom közéjük. Egyszerűen utáltam Lia karakterét! De egy mentséget tudok felhozni arra, hogy miért így viselkedik. Mert sok más is így viselkedik. Van egy velem egy idős ismerősöm, ő is hasonló módszereket vet be pasi-visszahódításra és hasonlóan nyávog! Szóval Laurának végül is be kellett mutatnia ezt a fajta lány is, hogy ne csak lúzerek, vagy kedves, de népszerűtlen lányokról szóljanak a könyvei. Elvégre ilyen emberek is vannak! ÉS igaz, hogy a karakterek viszonylag valóságosak voltak, mégis utáltam őket!

TISZTÁZZUNK VALAMIT!

Én nem Leiner Laurát, vagy az írásmódját kritizálom! A történetet. Laura egy kiváló író, jól beszél a fiatalok nyelvén, szerethetően ír. De ez a történet valahogy rémes volt. Nekem az összes többi tetszett (igen, írtam róluk jót és rosszat is, mert én is látom a hibákat, de ettől még nagyon tetszettek a könyvek), de az ASz-t valahogy kínszenvedve tudtam végigolvasni. A szereplő, aki a kedvencem volt, az Szilkó. Pontosabban ő volt az egyetlen, akit kedveltem.

Bexi-sorozat

Ez a könyv ellenben sokkal jobb mint a többi! A főbb karakterek mind szerethetőek (persze vannak rosszak is, mint Geri, de az kit érdekel). Nem csak fiatalos és szerelmes történet. Nagyon vicces is! Leiner Laurában a humora szerintem az, ami a legjobb, és ez nagyon átjön a könyveiben. Ezeken felül pedig bemutatja azt is, hogy mennek a dolgok a színfalak mögött. Pl.: Késtél-Amikor Bekának és Nagy Márknak a neten kell kérdésekre válaszolnia, azt konkrétan a tv-ben dolgozók lesz@rják! Nem engedik őket válaszolni, csak azt írják, amit a kérdezők hallani akarnak. És ez nem hazugság! Mind tudjuk, hogy ez sokszor így megy a valóvilágban is. Továbbá a sajtó! Abszolút hazudnak benne, és ez tönkre is teheti azt akiről a cikkek szólnak. Ezen kívül jól bemutatják azt is, hogy vannak akiket csak azért érdekelsz, mert híres vagy. Vannak akik ezért utálnak. Vannak, akiket szerettél, de eltaszítanak maguktól, mert irigyek. Vannak akik rosszat akarnak neked. Egy ellenség (például akár a kiadó főnöke, vagy egy rivális kiadó, esetleg egy másik menedzser stb.) meg tudja keseríteni az életedet! Ezt mind bemutatja. Ezen kívül több komolyabb témát is bemutat, de főleg ehhez hasonlókat!

A karakterek jelleme fejlődik a történet során, a legjobb példa Nagy Márk! Nos, vele lehet a legjobban megmutatni, hogy Laura sokkal jobb karaktereket írt meg. Már nincs nyoma, a Cortez féle tökéletességnek, Nagy Márk igenis hibázhat. És hibázik is sokszor. Ő se tökéletes, oltári nagy az egója, a hírnevétől el is száll.

A főszereplő, Bexi egy sokkal szerethetőbb karakter, mint az eddigiek, a többi könyvben. Vele sokkal jobban tudtam azonosulni. Persze ez is emberfüggő.

Vannak még további szereplők, a fura becenevükkel és a hibáikkal. Nem tökéletes karakterek, de nem is olyanok, hogy megutáld őket. Szerintem mind szerethető.

Erről a könyvről nem is tudok sokkal többet mondani, nekem nagyon tetszett, és szívesen olvasom újra.


A könyv, amit sokan nem ismernek.

Leiner Laura első könyve: Remek!

A könyvet 18 évesen írta, ennek ellenére nagyon jó. Sokkal másabb, mégis hasonlít a többi könyvére. Rengeteget káromkodnak, isznak, cigiznek, hülyeségeket csinálnak (annyi hülye a világon nincs, mint amennyi ebben a könyvben le van írva :D ). A humor hasonló, mint a későbbi könyveiben, de a történet más. Nem nagyon tudom kifejteni, ezt sajnálom. Annyi a lényeg, hogy ebben a könyvben részben a valóságostól eltérő dolgok vannak, bár az is igaz, hogy van pár ember, aki úgy tényleg viselkedik, mint ebben a szereplők.

Erről a könyvről még nem tudtam sokat mondani, ezt tényleg sajnálom. Még nem nagyon fogalmazódott meg bennem mit is gondolok.

Szóval Leiner Laura régi könyveit is érdemes elolvasni, bár én a Remek!-et is csak pdf-ben találtam, de elvileg kapható az LL-könyvesboltban.

Összegezve: Igen, vannak hibái Leiner Laurának, de a könyvei jók (kivéve ASZ!!!! bár ettől még elolvashatjátok, én magánvéleményt mondtam). Érdemes elolvasni őket, én nagyon jó írónak tartom, sajátos a humora, a történetei azért szerethetők. De ízlés kérdése!


UI.: A Késtél azért volt abbahagyva egy mondat közepén, mert a zsűri hirdette, hogy ki a nyertes. Az izgalom fokozására van ez is, és persze a második rész eladási számát is növelte, elvégre az emberek kíváncsiak voltak, hogy "Na akkor ki nyert?? Meg kell tudom!"

Mint a sorozatokban, amikor az évadzáró rész végén éppen valami nagyon durva történik, és lezárják, hogy "Folytatjuk". Akkor is a hajadat téped, de meg kell várni a következő évadot ;)


Bocs a szóismétlésért, rossz fogalmazásért, helyesírási hibákért stb.


Amúgy írtam már feljebb, de 15/L

2017. júl. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, csak elfelejtettem valamit!

Igen az SzJG egy olyan suli, ami egyszerűen fantasztikus, de hát, nem kell valóságosnak lennie mindennek! Álmodozni is kell...

És Virág hülyeségét is kérdezted.

Arra nem tudok mit mondani... Volt egy barátnőm, ugyanilyen volt, csak rosszabb, mert sokkal idegesítőbb volt. Kb ő se tudott elszámolni tízig anélkül hogy az ujjait ne használta volna hozzá (persze ez csak vicc volt). Nem tudott semmit se, konkrétan azt se, hogy ki a miniszterelnök. Egy viccet se értett, nem tudott kifejezéseket, állandóan idiótán naiv volt. Kb ő volt Virág2 csak annyi különbséggel, hogy Virág kedves volt a barátaihoz és másokhoz is, és szerethető volt, míg ez a lány nem...

A "Gábor elmélet" pedig igaz! Nem mindenkit vesznek észre... Általánosban volt egy osztálytársam. Összesen egy gyerekkel beszélt 8 év alatt, meg se szólalt, észre se lehetett venni.

Haller nem tud fegyelmezni: igaz! De nekem se tudott pár tanárom és fizikából konkrétan nem tanultunk semmit, a tanár egy év után feladta és azt mondta telefonozzunk. Ennyit erről... Sajnos ilyenek is vannak.

Bocs, hogy sokat írtam és ez a válaszom még furábban fogalmazódott meg, mint az előző!

2017. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
83%

Végre megértő fülek!

Tajdonképpen én is csak Szilveszter miatt olvastam ki. Az ő karaktere nagyon tetszett. De ennyi. A többi idegesít.

2018. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Ahhoz képest, milyen régen írtam ki ezt a kérdést, csodálkozom, mennyi válasz érkezett rá még mostanság is. :O Örülök mindenki véleményének, bár azóta sem tudtam megszeretni a könyveket, az Akkor szakítsunk! pedig még most is egy fájó pont a szívemben, amiért hajlandó lettem volna kiadni érte pénzt. :D

Így, utólag visszagondolva, talán nyersebben fejezhettem ki a véleményemet, mint illett volna, ezúton is szeretnék ezért elnézést kérni minden rajongótól. Az írónőt pedig nem állt szándékomban kritizálni, csupán az irományairól szerettem volna véleményt nyilvánítani. Szerencsére azóta van jobb elfoglaltságom is annál, minthogy ilyen megosztó, már-már provokatív kérdésben fejezzem ki nemtetszésemet egy írónő könyvei iránt. Még egyszer szeretném megköszönni a válaszokat mindenkinek, további szép napot! :)

15/L

2018. júl. 22. 14:42
 40/43 A kérdező kommentje:
U.I.: Mielőtt valaki meggyanúsítana azzal, hogy nem jön ki a matek az életkorommal, elárulom, hogy 2003. 07. 17-én születtem. Gondoltam leírom, hátha valaki kényszeres hazudozónak akarna minősíteni engem. :D
2018. júl. 22. 14:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!