Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem ez a véleményem az...

Csak nekem ez a véleményem az Akkor szakítsunk! -ról?

Figyelt kérdés

Leiner Laurától már olvastam az SzJG-től kezdődően az összes könyvet.A Szent Johanna Gimi elmegy,1-szer olvasható,a Bábel is,na de az Asz! Bárcsak ne olvastam volna el! Kiborított idegileg,hogy Lia mindenért nyávog,és amit elszúrt,azt nem látja be,Norbiba egybegyúrták Cortezt és Szaszát,szóval semmi új,Csabi kész förtelem,Eszti meg no comment... Ezek a karakterek az SzJG-ből lettek? Mert:

Lia=Reni(a nyivákolás miatt)

Norbi=Cortez+Szasza

Eszti=Dina

Csabi=rá nem tudok senkit

Szóval,a véleményem: ez a könyv BRUTÁLISAN ROSSZ!

Nyugtassatok meg,hogy nem csak én téptem a hajam az olvasása közben!!! :(

Őszintén szólva nem ezt vártam Laurától...A mostani könyvét,a Késtélt bizalmatlanul kezdtem el olvasni.És igen,a félelemem nem volt alaptalan: jó lenne a sztori,de ő elcseszte,unalmas lett és kiszámítható,és majdnem összetéptem a könyvet a végét illetően:egy abbamaradt mondattal lezárni a könyvet? Ennyiből egy szótaggal is lezárhatta volna,ami a másik könyvben folytatódik! Meg a fogalmazás,a becenevek: Körte,Bogyó,PUDING,stb... Meg Fogd Be Aszád? Mi ez??? Mi ez,ha nem igénytelen fogalmazás? Nagyon átlagos volt az egész,én is össze tudnám ezt hozni.

Értem én,hogy nagyon fiatalos könyvet akart írni,de a becenevek,a megfogalmazás...Szörnyűek.Nem érti meg,hogy már nem kamasz,hanem felnőtt? Mert pl. több felnőtt író jó ifjúsági regényeket ír,ő meg nem,pedig a többiek sem tinik! Inkább ne írjon könyvet! Az Szjg előtti könyveit sokan nem szerették,talán a Remek! és az Ez is remek! irományairól hallani a nagy fanoktól jó kritikát...

Lényeg a lényeg:így visszagondolva nem értem,mit szerettem Laurában,mert most őszintén...Semmit.Jöhetnek a hatalmas rajongók,hogy márpedig Laura baromi jól ír,és hogy én vagyok a hülye,meg minden egyéb,meg hogy nincs semmilyen ízlésem,oké,én felfogom,hogy ők szeretik az írónőt,semmilyen beleszólási jogom nincsen senki ízlésébe.Én csak azt szeretném,hogyha valaki ugyanígy áll Laura könyveihez,akkor fejtse ki,miért nem szereti,stb.,mert szeretném megismerni a többiek álláspontját is.

U.I.: Írhat az is,aki szereti a könyveit,mondjon(írjon) okokat,hogy mi benne a jó,mert minden könyvben szeretném meglátni a jót!

Köszönöm!



#Szent Johanna Gimi #Leiner Laura #Bábel #Akkor Szakítsunk! Remek!.Ez is Remek!
2015. jan. 3. 22:26
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Egyébként 11 éves lány vagyok,és még egyszer köszönöm annak,aki véleményt ír,akár Leiner Laura rajongó,akár nem!
2015. jan. 3. 22:32
 2/43 anonim ***** válasza:
73%
Ó végre végre valaki! Én is így vagyok a könyveivel. Mondjuk én már 15 vagyok (és kapom is a szokásos így kamasz úgy kamasz dolhokat de ez most mind1:D) A cselekmény nagyon unalmas nekem, a karakterekkel kapcsolatban szerintem teljes mértékben igazad van, semmi új nincs bennük, és engem személy szerint rettentően idegesít, hogy a főszeplők mind menők és szuper beszólásuk van mindenre. Ja és istenem, mikor van egy gimisnek idelye ilyen izgalmas dolgokra? Még csak ebben az évben kezdtem de már most szinte minden nap éjszakázok, hát még ha nem kolis lennék hanem belyárós. Jó mondjuk ebbe beleszámít hogy milyen erős a gimi. Az enyém nagyon de Reniékét sem nézném nagyon gyengének azzal a francia felsőfokkal amit tenniük kell. És majd persze az egész osztály ilyen jó arcokkal lesz tele. Szal az én véleményem: szinte néhol már hihetetlen, főleg, hogy a főszereplőknek minden összejön, és mindenre van idejük. És a karakterek már tényleg egyformák.
2015. jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
30%
A szavaim/mondataim fennakadtak az automata trágárságszűrőn... :/
2015. jan. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
76%

A Késtélt nem olvastam csak az előtte megjelent könyveket az SzJG-vel kezdve. Imádtam. Most utálom. Tudom, hogy miért szerettem akkor. Fiatalabb voltam és el tudtam képzelni, hogy vannak ilyen iskolák és, hogy egyszer én is járhatok majd egy ilyenbe. Visszagondolva rettentően összecsapott és ocsmány munka volt. Reni életképtelen. Mégis mitől szeret bele Cortezbe? És Cortez Renibe? Egy nagyon erős gimnáziumot hogyan végezhetnek el olyan diákok, mint Virág vagy Ricsi? Miért Reni kapta az ösztöndíjat, miért nem Kinga? Ugyanolyan jó tanulók voltak, Kinga ráadásul talpraesett, akit el tudok képzelni Párizsban anélkül, hogy az Eiffel torony alatt smacizik azzal a gyerekkel, akibe első látásra beleszeretett.

Egyszer láttam egy posztot, hogy egy felnőttnő elolvasta az SzJG-t és tetszett neki. Visszahozta a gimis éveit és együtt sírt Renivel. Szegénykémnek milyenek lehettek azok az évek? Hasznosak nem az biztos, legalábbis, ha felnőtt fejjel jónak tartja ezt a... jó mindegy, abbahagytam.

A Bábelt olvasás közben nem élveztem, szerintem túl hosszú volt, túl sokáig lettek ecsetelve a dolgok 5 napot nem kell egy 3-400 oldalas könyvbe leírni, mert borzasztóan unalmas lesz... Viszont most így visszagondolva rá rettentően tetszik a hangulata és az alapötlet jó volt.

Akkor szakítsunk. Lia Egy Ocsmány Büdös *****. Lehetetlen, hogy valaki el tudja viselni. Norbi ennek ellenére elmegy vele Fehérvárra! Miért? Senki sem tudja, szerintem még Leiner Laura sem... Eszti Is Egy Büdös *****. Csabi meg egy ***** ***** idióta... Ez az egész egyszerűen lehetetlen. A kedvenc szereplőm Szilveszter volt, akit, ha jól érzékeltem szerettek volna rossz karakternek beállítani. És szerettem. Az összes többi meg elhúzhat a vérvörös *****.

Nem, nem fogom megvenni a Késtélt. Nem, nem fogom elolvasni, ha valaki kölcsönadja. Nem, nem fogom elolvasni, ha valaki elküldi nekem postán HANEM RITUÁLISAN ELÉGETEM AZ ÖSSZES TÖBBI LEINER LAURA KÖNYVEMMEL.

Emellett szeretnék elbeszélgetni az összes többi LL rajongóval, nyugodtan írhattok, de azért korral együtt, kíváncsi vagyok hogy van-e bárki is, aki szereti ezt a könyvet 14 év fölött. Leiner Laura is jöhet. Mindenkit vállalok.

Sajnálom a sok csillagot, nem engedte elküldeni a trágár szavakkal.

Csak ennyi szerettem volna mondani.

2015. jan. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
76%
Én szeretem az Akkor szakítsunkot. Igazad van, a becenevek szánalmasak benne. Viszont én nem látom benne az SZJG szereplőket. Lia pont, hogy egy erős személyiségű lány, aki szörnyen nyávogós, mindenen kiakad és hisztit csap, miközben Reni full nyomi. Eszti sem hasonlít Dinához, mert nem az a "átmegyek a gimi összes fiúján" típus, de igaz, hogy megcsalta Csabit, bár szerintem a kettő mégsem ugyanaz. Nekem tetszett, bírom Laura humorát. Az SZJG pedig teljesen kitalált, mint egy amerikai film.:)
2015. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
54%
Én néha a szjg-t is össze akartam tépni, mert hogy Reni egyszerűen szörnyű! Egyfolytában nyafog, nem tesz semmit cortezért, csak vár, hátha történik valami. Aztán Cortezről ne is beszéljünk..... Az a műtökéletesség, ahogyan leírta őt Laura.. -.- . Akkor égettem volna el az egész könyvet (ha az enyém lett volna) amikor Reni azt monta valamire hogy már csak ez hiányzott, nincs elég baja? Na mindegy tudom hogy az asz-ról kérdeztél: BORZASZTÓ!! Végigszenvedtem, mert nem akartam félbehagyni. De alapból hogy szilveszterről van szó, és tavasszal adta ki a könyvet -.- . A késtélt a 30. Oldalon abbahagytam annyira szörnyű. Viszont a bábelt nagyon szeretem. Csak annyira idegesítő hogy rengeteg szófurdolat, szó van ami az összes könyvében benne van, ráadásul nekem az jön le Lauráról, hogy elég beképzelt lehet, de ebben lehet hogy tévedek.
2015. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
68%
Fél évente egy 400oldalas könyv? Ez megöli a kreativitást, nincs idő semmire, csak akkor szokott mögötte kidolgozottság lenni, ha már kész a sorozat, a köteteket pedig külön adják ki.
2015. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
49%

A Késtélt nem olvastam, így arról nem írok véleményt.

Kezdem a SZJG-vel. Én imádtam, pár részét már kétszer is olvastam, és majd fogom is még. Megunhatatlan. De miért várjátok el, hogy reális legyen? Persze, ilyen jó suli nem létezik. Ami egyébként gyenge, csak franciául kell tudni, ennyi. Miből gondoljátok, hogy erős? Reni tényleg idegesítő, de vannak ilyen emberek, nekem tetszik, hogy a főszereplő nem tökéletes. És bénázik. Ezt is jónak tartom, mivel Reni alapból ilyen, elég érdekes lenne, ha Cortezre egyből lecsapna. :D Az egész nagyon jól van megírva. Vicces. Az a véleményem, hogy Laura, ha már írt egy ilyen jó sorozatot, gondolta, ír még.

A Bábel egy nagyon egyszerű könyv. Tetszett nagyon, de bárki meg tudta volna írni.

Az Akkor szakítsunkról ugyanez a véleményem. Nagyon egyszerű. Lia olyan amilyen, engem is idegesített, de a sztori érdekes volt. Csak tényleg bárki meg tudta volna írni. De azért az már túlzás, hogy abba is beleköttök, hogy mikor adta ki.

A Késtélt nem tervezem elolvasni. De a SZJG, amit szidtok, tényleg egyedi könyvsorozat. Az már mondjuk röhejes, hogy kiadtak mellé egy Kalauzt, csak hogy növeljék a bevételt. De a SZJG tényleg nagyon jó, jól van megírva, vicces, aranyos, és bár a suli meg még pár dolog nem túl reális, bárki bele tudja képzelni magát. :)

16/L

2015. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki véleményét,főleg azokét,akik szeretik Laura könyveit. :)

Azt el kell ismerjem,hogy az alapötletek jók,néha vicces dolgokat tudnak mondani a szereplők,és az SzJG abból a szempontból volt jó,hogy volt egy álmom.Egy ilyen társaságba bekerülni.De ott van az,hogy nem volt az egész reális,hadd mondjak erre példát:

-Reni-Cortez kapcsolat

-Virág eszetlensége(ha nem értelmi fogyatékos valaki,hogy lehet ilyen full hülye???)

-Ahogy azt már említették,egy osztályba nem csak jó arcok kerülhetnek be

-Végül pedig Kinga.A személyisége el van túlozva,csakúgy,mint a többieké.Reni egy óvodás szintjén áll,ami az érzelmeket illeti,Virág és Ricsi annyira,de annyira sötétek agyilag,hogy az már fizikailag is fáj,Cortez túl tökéletes,Dave és Macu hatalmas kütyüsznobok,Gábort nem igaz,hogy senki nem veszi észre(!!!),Zsolti és Jaques talán a normális egyéniségek,de ebben is kételkedem,a két rocker egyszerűen ostoba,és Arnold egy beképzelt csórika.

Néhány tanártól is a falra másztam:Haller nem igaz,hogy nem képes F*E*GY*E*L*M*E*T tartani a saját osztályában,Gondos meg nem lehet ekkora amnéziával küzdő nyomi.

A Bábel túl hosszú volt,5 napot akár 10-15 lapra letudnék írni(na jó,ez nem igaz,ha igényesen akarok fogalmazni,kb 30-40 lapra van szükségem,de értitek szerintem:nem kell ilyen hosszúnak lennie),ezenkívül mintha egy Viki-Cortez kapcsolatot elevenített volna meg az írónő(Viki az ilyen bevállalós lány),Napsi a tudatlansága miatt hasonlít Virágra,Abdul Zsolti-Dave keverék,Boldi meg egy szimpla vadbarom.Semmi új.

Mint azt már említettem,az Asz kiverte nálam a biztosítékot.Vontatott,a karaktereket nem értem,maximum Szilvesztert.Lia egy szajha,ahogy Eszti is,Csabi egy vadbarom,Norbi meg síkhülye,amiért nem dobja Ms.Hisztis Szajha kisasszonyt végleg.

A Késtél a becenevek,az igénytelen fogalmazás az unalmas cselekményvezetés és a karakterek miatt volt rossz,újra említeném azonban,hogy az alapötlet nagyon is jó.

Itt a néhány rajongónak ismételten köszönöm,amiért elmondta nagyjából,mit szeret ezekben a könyvekben,ha rászánom végre magam és újraolvasom,próbálom a jót meglátni bennük!

Ezenkívül akik nem szerették Laura könyveit,köszönöm nekik is az érveket!

Mindenkinek ment a felfelé mutató kéz,és ne feledjétek,jöhetnek még a vélemények,INDOKLÁSSAL,ha

lehet!

11/L

2015. jan. 4. 13:42
 10/43 anonim ***** válasza:
44%
én szeretem Laura könyveit,az szjg-től az akkor szaakitsunk.ig. A késtél-t még nemolvastam,szal arról netmudok még véleményt alkotni. az szjg és a bábel a kedvencem. De az akkor szakitsunkal 100%ig egyetértek veled. Lia egy hisztis kis p****,folyton nyávogott,majdnem a földhöz vágtam a könyvet a végén... az nemtetszett.. amilyen vékony a könyv,a szereplők,stb. nemérte meg azt a 3000ft-t.
2015. jan. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!