Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem ez a véleményem az...

Csak nekem ez a véleményem az Akkor szakítsunk! -ról?

Figyelt kérdés

Leiner Laurától már olvastam az SzJG-től kezdődően az összes könyvet.A Szent Johanna Gimi elmegy,1-szer olvasható,a Bábel is,na de az Asz! Bárcsak ne olvastam volna el! Kiborított idegileg,hogy Lia mindenért nyávog,és amit elszúrt,azt nem látja be,Norbiba egybegyúrták Cortezt és Szaszát,szóval semmi új,Csabi kész förtelem,Eszti meg no comment... Ezek a karakterek az SzJG-ből lettek? Mert:

Lia=Reni(a nyivákolás miatt)

Norbi=Cortez+Szasza

Eszti=Dina

Csabi=rá nem tudok senkit

Szóval,a véleményem: ez a könyv BRUTÁLISAN ROSSZ!

Nyugtassatok meg,hogy nem csak én téptem a hajam az olvasása közben!!! :(

Őszintén szólva nem ezt vártam Laurától...A mostani könyvét,a Késtélt bizalmatlanul kezdtem el olvasni.És igen,a félelemem nem volt alaptalan: jó lenne a sztori,de ő elcseszte,unalmas lett és kiszámítható,és majdnem összetéptem a könyvet a végét illetően:egy abbamaradt mondattal lezárni a könyvet? Ennyiből egy szótaggal is lezárhatta volna,ami a másik könyvben folytatódik! Meg a fogalmazás,a becenevek: Körte,Bogyó,PUDING,stb... Meg Fogd Be Aszád? Mi ez??? Mi ez,ha nem igénytelen fogalmazás? Nagyon átlagos volt az egész,én is össze tudnám ezt hozni.

Értem én,hogy nagyon fiatalos könyvet akart írni,de a becenevek,a megfogalmazás...Szörnyűek.Nem érti meg,hogy már nem kamasz,hanem felnőtt? Mert pl. több felnőtt író jó ifjúsági regényeket ír,ő meg nem,pedig a többiek sem tinik! Inkább ne írjon könyvet! Az Szjg előtti könyveit sokan nem szerették,talán a Remek! és az Ez is remek! irományairól hallani a nagy fanoktól jó kritikát...

Lényeg a lényeg:így visszagondolva nem értem,mit szerettem Laurában,mert most őszintén...Semmit.Jöhetnek a hatalmas rajongók,hogy márpedig Laura baromi jól ír,és hogy én vagyok a hülye,meg minden egyéb,meg hogy nincs semmilyen ízlésem,oké,én felfogom,hogy ők szeretik az írónőt,semmilyen beleszólási jogom nincsen senki ízlésébe.Én csak azt szeretném,hogyha valaki ugyanígy áll Laura könyveihez,akkor fejtse ki,miért nem szereti,stb.,mert szeretném megismerni a többiek álláspontját is.

U.I.: Írhat az is,aki szereti a könyveit,mondjon(írjon) okokat,hogy mi benne a jó,mert minden könyvben szeretném meglátni a jót!

Köszönöm!



#Szent Johanna Gimi #Leiner Laura #Bábel #Akkor Szakítsunk! Remek!.Ez is Remek!
2015. jan. 3. 22:26
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Általában kisregényeket írok válaszként, de most a véleményemet meg tudom fogalmazni 1-2 mondatban:


Nálam nem verte ki ennyire a biztosítékot. Néhány helyen én is a fejemet fogtam, de ennyi. Inkább olyan könyv volt nekem, amit elolvastam, és két héten belül el is felejtettem, hogy miről szólt. Számomra semleges volt, egy könnycseppet sem hullattam, egy árva nevetésfoszlány sem hagyta el a számat, még csak el sem mosolyodtam, pedig alapjában véve én szeretem és értékelem Leiner humorát. (Őszintén szólva, az SzJG-t is csak emiatt olvastam végig.)


A szereplők közti hasonlóságot én is felfedeztem, de nem érdekelt annyira, hogy ennél tovább foglalkozzak vele. A beceneveiből már nekem is kezd elegem lenni (nemrég elolvastam a Késtélt.... huh, kik is voltak? Puding, Pepe, Körte... -.-). A Dave még okés volt, a Corteznek legalább volt logikája (hogy azért hívták úgy Spanyolba vagy hol, hogy ne tűnjön ki annyira). De a többinek értelme egyáltalán nincs.


Oppsz, mégsem sikerült olyan rövidre, mint terveztem.

2015. ápr. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó két válaszadó,köszi a válaszokat! :)
2015. ápr. 17. 22:18
 23/43 anonim ***** válasza:
19%
Kedves Nemtudomki ! Az Akkor szakítsunk egy nagyon jó történet ! Kíváncsi lennék hogy te ilyet össze tudnál -e hozni .mert mintha a fentiekbe az irtad hogy igen ! Igen,a Bexi-sorozatban vannak hülye becenevek ! De ez egy ifjúsági regény és az ilyenek kellenek belé ! Az SZJG-hez és a Bábelhez köze sincs ehhez a történethez ! HA összetudsz ilyen történetet hozni írj nekem privátba egy ilyet, Köszi UI Nem bántásból mondom de nekem tetszik a könyv
2016. jan. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk a fél osztály meg van veszve értük, és azon csodálkozok hogy HOGY A FRANCA KÉPESEK ELOLVASNI A BEXIT! Értem én hogy most ez a menő de az már túlzás hogy a szobatársamhoz nem lehet hozzászólni.Koleszos vagyok. Állandóan ez megy hoyg "mikor jön ki a 4-s Bexi? És mi dlesz a címe??" baromi idegesitő elhibeted.

Az asz- ról az a véleményem, hogy szerintem szánalmasan van megírva. Miért? Mert vannak olyan fejezetek, hogyba tavalyu

I szilveszter. Kit érdekel, hogy mi volt? A jelenre kéne koncentrálni, néha azt se tudtam hoyg a múltban vagyok vagy a jelenben. Az SzJG- t imádtam de úgjraolvastam és így szörnyű!!

2016. jan. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
72%

Kezdem a Szent Johanna Gimivel.

Imádtam. Lia nem hasonlít Renire cseppet sem. Norbiból nem lett Cortez+Szasza. Cortez-t azért állította be úgy, hogy miszter tökéletes, mert ez egy könyv. Pontosítok sorozat. Nem kell az átlag emberekhez hasonlítani, és hogy ,,tök nehéz a gimi, az élet stb"..ez egy sorozat, ami elszakít a kül' világtól.

Bábel: hát arról annyit, hogy imádtam.

Az Akkor szakítsunkra voltál kíváncsi. Szerintem jó. Jó?? Tökéletes. Lia direkt lett ilyenre formálva. Szerintem ez világos. Mindenkinek.

Bexi-sorozat: Fogd be a szád..direkt..hahó..pepe, puding, bogyó. Direkt nevek!! Szórakozásnak vannak benne. A való életben igaz nehéz a suli. Teljesen igaz. Ezek a könyvek elszakítanak a kül' világtól. Bemutatják, hogy milyen lenne az élet, ha mi is ebbe a világba élnénk. Lehet álmodozni stb..Szóval ezek jó könyvek. Nem érdekel más véleménye, és téged se érdekeljen ha ezért leszólnak. Neked meg van a saját véleményed erről a könyvről. Mivel írtad hogy kíváncsi vagy a fanok véleményére, ezért írtam. :))

2016. jan. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
39%

Az, hogy kinek mi a vélemény eléggé szubjektív dolog. Én személy szerint szeretem a Leiner Laura àltal írt könyveket. Jók a poénok, a szereplők, és a fogalmazás tök jó szerintem. Aki meg úgy gondolja, hogy bárki meg tudna írni egy ilyen könyvet, annak üzenem, hogy hajrà, próbàlja csak meg!

12/l

2016. jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
58%
Amikor először olvastam a SZJG-t, még általánosba jártam, akkor tetszett, de most már azt mondom, hogy egy olyan elmegy kategória. Szerintem szépen felépítette a gimnázium négy évét, de szereplők nagy része borzalmas. Ellenben Reni nekem szimpatikus volt, persze, hogy el kellett húzni a Cortezes szálat, különben nem lett volna történet, de a többiek! A Bábelt unalmasnak és gyengének találtam. Viszont az Akkor szakítsunk-ot most olvastam és nagyon tetszett. Pörgős történet, vicces jelenetek, szerethető, kidolgozott szereplők (kivétel Ákos, aki egyáltalán nem volt odavaló) Persze a lúzer, aki otthon szilveszterezik szálból már nagyon elegem volt, oké én is ilyen vagyok, de mi szeretünk a barátaimmal activityzni, akkor mi van:)
2016. febr. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Egy Lány :D válasza:
12%

Én az SzJG-t imádtam. Lehet azért, mert most készülök gimnáziumba, és beletudtam élni tulajdonképpen a mostani életembe. És szerintem Reni egy tipikus tini. Aki sír, szomorú A FIÚ miatt. Cortezt pedig én azért szerettem, mert ki ne szeretne egy olyan fiút, mint ő? :) A többiek pedig szintén ilyenek. Szerintem egy olyan osztályt, iskolát mutatott be, amibe mindenki szívesen járna. Jó, persze vannak benne olyan dolgok, amik nem túl ésszerűek, de ezeket ellehet nézni.:)

A Bábel egy olyan könyv, amit eleinte nem igazán akartam elolvasni, de rászántam magam, és bekell valjam, tetszett. Nyílván Napsi, Abdul, Hipó és Boldi a személyiségük szélsősége, de kellenek szerintem egy történetbe ilyenek is.

Az Akkor szakítsunk!-ot nagyon de nagyon nehezen olvastam. 10 oldalonként letettem. Nem tudom miért, de amikor elkezdtek az események beindulni, szerettem.

A Bexi-sorozatról pedig annyit, hogy ezek a kedvenc könyveim, az SzJG-ek után.

Lehet hogy pár év múlva máshogy fogom látni ezeket a dolgokat, de most még úgy érzem ezek tipikus tini tulajdonságokkal rendelkező szereplők,szeretem az összes könyvét Leiner Laurának. :)

14/l

2016. jún. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
35%

Én leginkàbb 25-össel értek egyet.

De HAHÓ emberek!!! Ezek itt könyvek! Nem is értem, hogy miért háborodtok fel, hogy nem életszerű. Légyszi, mutassatok nekem egy olyan könyvet, ami teljesen élethű. Ezek kitalàciók. Nem is kell, hogy hitelesek legyenek. (Ha scifit olvastok, akkor is nyàvogtok, hogy "jáájj de hisz a valósàgban nincs is mindenkinek lézerkardja, repülő autója, nem tudja teleportàlni magát?)


19 éves vagyok. Igen, 19. És ha hiszitek, ha nem, kb fél éve talàltam rá Laura könyveire. Egyszer egy délutàn ràtalàltam egy idézetre a neten ("Szemét vagy. De te szereted ezt a szemetet"). Rögtön gugliztam is hogy honnan szàrmazik. És bumm. Rátalàltam Bexire. Rögtön elkezdtem olvasni a Késtélt, azt se tudtam, miről szól. Azon a napon ki is olvastam. Majd rögtön a Hullócsillagot és az Illúziót. Nevettem rajta. Sokat. A 14 éves unokatesóm màr olvasta, neki is nagyon tetszett, vele beszéltem meg mindent, folyton küldtem a vicces idézeteket. Nekem nagyon tetszett/tetszik. Màr alig vàrom hogy az ötödik része kijöjjön. Fordulatos cselekmények, vicces szereplők. Igaz, a négy könyv eddigi koncepciója ugyanaz, de attól még szerethető.


Miutàn kiolvastam a Bexit, jöhetett az Szjg. Nem tudtam eldönteni, hogy melyiket imàdom jobban. Olyan vagyok, mint Reni. Az a kedvencem, amit épp akkor olvasok. Amúgyis nagyon imádom az E/1-ben írt könyveket, de a naplószerűeket mint a Szjg, mèg jobban. Nekem nagyon tetszett. Szerintem 3-4 hét alatt túlvoltam mind a 8 könyvön. Sokat nevettem. Egyedül a vége volt kicsit érdekes, nem biztos hogy ennyit kellett volna írni Laurànak arról, hogy a bankett utàn mi történt, főleg Pàrizsban. De ettől függetlenül az egyik legjobb könyv(sorozat) amit olvastam.


Ez utàn jött a Bàbel, pár nap alatt megvolt. Mikor olvastam, ez tetszett a legkevésbé. De visszagondolva rà, ez is jó volt. Kicsit túlhúzott, de elmegy. Egyedül a "Napsi" név idegesített nagyon benne. Meg a "Szasza". Nekem egy lányismerősömet (Alexandra) becézik Szaszának, igy fura volt pasinak olvasni.


Következő az általatok annyira utàlt Akkor szakítsunk volt. Tetszett. Nem nagyon tudok màst mondani. Eseménydús szilveszter éjjel. Jó volt.


Végül a Remek!-et olvastam. Hàrom nap alatt megvolt. Éppen sötét, depresszív hangulatom volt azokban a napokban, mert úgy volt, hogy szakítunk a párommal, igy a könyv eléggé helyén való volt, és az elején baromira idegesítő. Én ennél éreztem azt, hogy a hajam tépném. De aztàn megtetszett. Nagyon. Nem valami esemènydús, fordulatos, mint pl a Bexi, inkább olyan egyszerű, de jó. Meg akarom szerezni a 2. részét is, mert nagyon kívàncsi vagyok rá.


Szóval összességében én nagyon bírom Laura könyveit, a humoràt, az E/1-et. Szívesen olvasok tőle.

19/L


PS, kérdező, ha te 11 éves vagy, akkor én meg Budapest hercegnője :)

2016. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
69%
Még ennyit hozzàtennék. Laura könyveiben az időintervallumokat bírom még nagyon. Azt, hogy ő egy kb 300-400 oldalas könyben le tud írni fél évet (Szjg), egy nyarat (Remek), egy hetet (Bàbel, Bexi), és egy napot (Asz) is. Szerintem ez csodàlatos.
2016. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!