Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak nekem ez a véleményem az...

Csak nekem ez a véleményem az Akkor szakítsunk! -ról?

Figyelt kérdés

Leiner Laurától már olvastam az SzJG-től kezdődően az összes könyvet.A Szent Johanna Gimi elmegy,1-szer olvasható,a Bábel is,na de az Asz! Bárcsak ne olvastam volna el! Kiborított idegileg,hogy Lia mindenért nyávog,és amit elszúrt,azt nem látja be,Norbiba egybegyúrták Cortezt és Szaszát,szóval semmi új,Csabi kész förtelem,Eszti meg no comment... Ezek a karakterek az SzJG-ből lettek? Mert:

Lia=Reni(a nyivákolás miatt)

Norbi=Cortez+Szasza

Eszti=Dina

Csabi=rá nem tudok senkit

Szóval,a véleményem: ez a könyv BRUTÁLISAN ROSSZ!

Nyugtassatok meg,hogy nem csak én téptem a hajam az olvasása közben!!! :(

Őszintén szólva nem ezt vártam Laurától...A mostani könyvét,a Késtélt bizalmatlanul kezdtem el olvasni.És igen,a félelemem nem volt alaptalan: jó lenne a sztori,de ő elcseszte,unalmas lett és kiszámítható,és majdnem összetéptem a könyvet a végét illetően:egy abbamaradt mondattal lezárni a könyvet? Ennyiből egy szótaggal is lezárhatta volna,ami a másik könyvben folytatódik! Meg a fogalmazás,a becenevek: Körte,Bogyó,PUDING,stb... Meg Fogd Be Aszád? Mi ez??? Mi ez,ha nem igénytelen fogalmazás? Nagyon átlagos volt az egész,én is össze tudnám ezt hozni.

Értem én,hogy nagyon fiatalos könyvet akart írni,de a becenevek,a megfogalmazás...Szörnyűek.Nem érti meg,hogy már nem kamasz,hanem felnőtt? Mert pl. több felnőtt író jó ifjúsági regényeket ír,ő meg nem,pedig a többiek sem tinik! Inkább ne írjon könyvet! Az Szjg előtti könyveit sokan nem szerették,talán a Remek! és az Ez is remek! irományairól hallani a nagy fanoktól jó kritikát...

Lényeg a lényeg:így visszagondolva nem értem,mit szerettem Laurában,mert most őszintén...Semmit.Jöhetnek a hatalmas rajongók,hogy márpedig Laura baromi jól ír,és hogy én vagyok a hülye,meg minden egyéb,meg hogy nincs semmilyen ízlésem,oké,én felfogom,hogy ők szeretik az írónőt,semmilyen beleszólási jogom nincsen senki ízlésébe.Én csak azt szeretném,hogyha valaki ugyanígy áll Laura könyveihez,akkor fejtse ki,miért nem szereti,stb.,mert szeretném megismerni a többiek álláspontját is.

U.I.: Írhat az is,aki szereti a könyveit,mondjon(írjon) okokat,hogy mi benne a jó,mert minden könyvben szeretném meglátni a jót!

Köszönöm!



#Szent Johanna Gimi #Leiner Laura #Bábel #Akkor Szakítsunk! Remek!.Ez is Remek!
2015. jan. 3. 22:26
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
88%

Azt hittem, hogy én vagyok az egyetlen, akit már nagyon idegesít. Nekem is az iskolámban a gyerekeket csak az Szjg-vel, és a többi hasonló remekművel lehetett látni.

Az Szjg-t végigolvastam. Azt gondoltam, hogy Reni talán abbahagyja a nyafogást, mert végtére jók a jegyei, normális szülőkkel él, akik nem váltak el, és nem szoktak veszekedni, rendes barátai vannak, sőt több fiú is érdeklődött iránta, de nem, neki csak Cortez kell! És miután megkapta, tovább sír, hogy úristen, mi van, ha elveszíti?

Nem értem, ma ez az átlagos tiniregény színvonal, meg a vámpíros-vérfarkasos művek? Ezek annyira tucatregények, hogy sokkal többet írnak belőle, mint amit el is érdemes olvasni.

Szóval nem, abszolút nem vagyok rajongó, és örülök, hogy végre látok az enyémhez hasonló véleményt is.

Ja, és a rajongóknak: Nem kell megkövezni, amiért én nem bírom ideggel egy tinilány nyafogását több száz oldalon keresztül. És nem, nem vagyok féltékeny sem.

Én is kíváncsi vagyok a pozitív véleményekre, hátha van valami valóságalapja is.

2015. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő,köszönöm a válaszod :) Nyugalom,senki sem fog megkövezni,mert az embereknek külön saját véleményük van sok dologról :) Még egyszer köszönöm!

U.I.:Jöhetnek még a vélemények!

2015. jan. 24. 12:38
 13/43 anonim ***** válasza:
100%
ezeknek a könyveknek túl sok irodalmi értékük nincsen, nincsenek normálisan kidolgozva a szerelők stb... Mégis engem megfogott a stílusa, a hangulata a könyveinek.Ha esetleg újraolvasom a könyveit akkor is csak nosztalgiakét, a közepétől kezdve. Én is tudom h nem túl jó könyvek, de egy könyvkorszak az életemben. (Nem a leghosszabb, sőt...)
2015. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 Sussu :D válasza:
86%

Az én véleményem szerint az SZJG sorozat elég jóra sikerült, és nekem a Bábel is tetszett, de az Akkor szakítsunkért egyáltalán nem rajongok. Ahogy leírtad, a karakterek szinte ugyanazok mint az SZJG-ben meg a Bábelben. Számomra már elég unalmas volt Norbiban Cortez és Szasza tulajdonságait viszontlátni. Az meg szörnyen idegesítő volt, ahogy Lia viselkedett! :D Nem is értem, hogy a barátai hogy tudták elviselni őt, de főleg Norbi. A történet se tetszett annyira, valahogy jobbat vártam. Ettől még nagyon szeretem az írónőt, de ez a könyve szerintem kifejezetten rossz lett. A Késtélt még nem olvastam, de azt mondják, hogy jobb mint az ASZ és reménykedem benne hogy ez igaz, mert szívesen olvasom Laura könyveit.:)

14/L

2015. febr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim válasza:
9%

Normálisok vagytok??? Hogy a francba nem tetszenek nektek Leiner Laura könyvei???

Szerintem mindegyik baromi jó! Ès szerintem a Körte, Puding... nevek nagyon jók. Persze ez sz èn vèlemènyem. Azt nem tudom, hogy nektek mièrt nem tetszik. Amúgy èn is 11 èves vagyok.😒

2015. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim válasza:
3%

Normálisok vagytok??? Hogy a francba nem tetszenek nektek Leiner Laura könyvei???

Szerintem mindegyik baromi jó! Ès szerintem a Körte, Puding... nevek nagyon jók. Persze ez sz èn vèlemènyem. Azt nem tudom, hogy nektek mièrt nem tetszik. Amúgy èn 11 èves vagyok.😒

2015. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim válasza:
3%
Bocsi (előző vagyok), hogy kètszer küldtem rl
2015. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
92%
Igen, veled ellentétben mi normálisak vagyunk.
2015. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

#14-es válaszoló,köszönöm,hogy ilyen kultúráltan fogalmaztad meg véleményedet eme remekművekről :D

Emellett azonban köszi a véleményed,elfogadom :)

Jó olvasást! :D

2015. márc. 27. 16:30
 20/43 anonim ***** válasza:
29%
Nincs erőm az összes választ végigolvasni, szóval bocsi, ha már említették. A becenevekről annyit, hogy azért talál ki ilyen idióta neveket, mint Puding, Szánkó, Körte.. mert ezeket jobban a szívünkbe tudjuk zárni, érdekesebbek stb. Egy szóval nem átlagos, nekem ez tetszik, kövezzetek meg.
2015. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!