Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok egy könyvet...

Ti elolvasnátok egy könyvet aminek ez az ajánlója?

Figyelt kérdés

Előre tisztáznám, hogy szerelmi szál vagy minimális, vagy nem is lesz benne.


100 évvel természeti csapások és polgárháborúk négy részre szakították Washingtont, négy különböző időjárási viszonyokkal rendelkező államra. Az átjárás tiltott, mindenki ott marad, ahova született.


A 15 éves Heaven a Winterben lakik, így nevezik az állandó fagyokkal, havazásokkal és jéggel teli államot - északot.


A 16 éves Hell a Summerben lakik. Folytonos forróságban és szárazságban kell élnie.


A két fiatalban csak egy közös van: mindeketten arra születtek, hogy újra egyesítsék az egykor ismert Washingtont.



2014. dec. 31. 15:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez természetesen csak egy nyers, rövid változat, lesz majd hosszabb is.
2014. dec. 31. 15:43
 2/13 anonim ***** válasza:

Maga az alapotlet tetszik. :)


Ami nem tetszik, hogy miert Amerikaban kell legyen, angol nevekkel. Egy konyv nem lesz sikeresebb attol, hogy amerikai kornyezetben van (amit esetleg az iroja egyaltalan nem is ismer). Inkabb egy olyan vilagrol irj, amit jobban ismersz, legyen az Europa, vagy akar egy fantasy vilag; a nevek meg lehetnek pl. latinok.

2014. dec. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem (is) jobban tettszene kitalált helyekkel.
2014. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még megfontolom a neveket:) További válaszokat is várok!
2014. dec. 31. 16:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Washington államot vagy Washington DC-t?

Megjegyzem, mindkettő túl kicsi egy ilyen történethez, nem maradnának életben az élelmiszerhiány miatt. Ez áll arra is, hogy ha mindig fagyos illetve forró az adott terület.


Nyilván van mágia is abban a világban.


Egyébként nem a Winterben, hanem Winterben, nem kell a névelő.

2014. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A helyszínnel kapcsolatban igazad van, átírom. Mágia nem lesz benne.

És direkt van úgy írva, hogy a Winterben.

2014. dec. 31. 19:33
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha nincs benne mágia, akkor hogy a csudában maradnak meg ezek az anomáliák?
2014. dec. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hidd el, a könyvben minden kiderül😄
2015. jan. 1. 00:42
 9/13 cathilina ***** válasza:
100%

Én nem olvasnám el. Az első mondatból szerintem kihagytál egy szót, a második pedig nagyon esetlen egy irodalmi műhöz. A 15-16 éves tinédzserek megmentik a világot, mint minden második tinédzsereknek szóló könyvben, a nevek pedig... Heaven és Hell? Komolyan?

Azt azért remélem, hogy mágia nélkül is adsz egy értelmes magyarázatot arra, hogy hogyan alakult ki ez a négy jól elkülönülő, teljesen különböző mikroklíma ilyen közel egymáshoz, és hogy kinek és miért jutott eszébe, hogy ne költözzenek el onnan.

2015. jan. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A nevek nekem sem tetszenek. Heaven és Hell? Ne.

Egyetértek, hogy jelen esetben egy teljesen fantáziavilág használhatóbb lenne, hacsak nem vagy nagyon otthon Washingtonban. Miért Washington? Találj ki egy fiktív helyet, ott hihetőbb az alaphelyzet (ami egyébként jónak tűnik, nem találkoztam még hasonlóval, bár nem is ez az zsáner, amit olvasni szoktam).

2015. jan. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!