Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy olyan fantasy...

Elolvasnátok egy olyan fantasyt, amin egy lélek utazásáról szól a túlvilágon?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert novellaírásba kezdtem, írtam is már 2-t, de ez az ötlet új, és nekem tetszik.

2014. szept. 14. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisztán fantasy vagy ezotéria? Nem mindegy, utóbbiból azért van pár folyóméter, előbbiből valamivel kevesebb, de nem példanélküli. (Illetve játszhatunk a definíciókkal is, az Isteni színjáték mennyiben illik bele a kategóriába. :) )

Személy szerint engem nem érdekel, de tudom, hogy a téma többeket is megfogott, és általában egy jó és kelleőn tiszteletteljes kifejtés mellett a siker garantált (kivétel, ha nagyon elszúrtad a célközönséget). Sok a buktatója, err figyelj, próbáld udvariasan megközelíteni, mert az emberek túlvilágképe elég komplex és törékeny. A vallási kitérőkkel meg óvatosan, erre mindenki érzékeny.

Két novella után talán nem lesz a legjobb, szóval kezeld a legjobban, és ne várj elsöprő sikert. Itt lehet nagyot dobni és nagyot bukni. Ha félsz a negatív kritikától, 14-16 éves korosztály, főleg lányok legyenek a célközönség, maradj a banális közhelyeknél, a keresztény kultúránál, ne emlegesd fel a Bibliát és fogalmazz meghatóan meg érzékenyen. (Vagy humorosan és nagypofájúan, de ahhoz kell egy kis érzék.) Az ilyennel nem lehet mellélőni.

(Vagy legyél eredeti... kérlek.)

2014. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Lerágott csont. :S Sok könyv van, ami állítólag azért íródott, mert valaki a klinikai halál állapotába került és amikor visszatért, nem bírta magában tartani az ott látottakat. Ha nem tudod hitelesen megírni - tehát részint úgy, hogy bár tudjuk, nem valódi a történet, mégis elhiggyük -, akkor élvezhetetlen lesz. De egy próbát megér.
2014. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én semmi vallásosat sem tettem bele, hanem, saját magam képére formáltam.

Nem gondolom kiadni, és a magam 13 évével nem ismerek minden művet, nem tudtam, hogy túl sok ilyen mű van.

Egyébként a magam szórakoztatására írok, tudom hogy minden rettenetes, amit írok.

Ez, ahogy utazik, leginkább a saját elképzelésem a túlvilágról.

2014. szept. 15. 11:50
 4/6 anonim válasza:
Írd meg nyugodtan. Aztán, ha kész az első fejezet, töltsd fel valahova: pl merengő. :)
2014. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Már megírtam, még nem gondolkodtam azon, hogy föltegyem valahová.

Köszi az ötletet.

A merengő jó hely, szeretem olvasni.

Én nem tudom, hitelesen megírni, második válaszadó, hiszen fantasynek írtam, és nem akartam hitelesnek látszónak leírni.

Nem egy mai háttérrel írt dolog, és nem is egy klinikai halált szenvedett emberről szól.

Egy fantasyvilág lakójáról szól, aki meghalt.

Visszavonhatatlanul.

Utazgat a Dimenziók között, persze nem sci-fisen, és mindenféle vicces alakot ölt fel.

Könnyű kis olvasmány.

Aztán megszületik egy új testben.

2014. szept. 17. 12:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem szeretem a fantasyt. Se könyveben, se filmben.
2014. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!