Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek folytassam a...

Szerintetek folytassam a könyvemet vagy ne?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék könyvet írni és sokszor próbálkoztam vele,de mindig abbahagytam mivel pár nap múlva elolvastam és bűn rossznak és nevetségesnek találtam.Fiatal vagyok és a szókincsem is hiányos. :( 14/L

Október eleje volt. Szokásosnál hidegebb volt a levegő simán elfért volna rajtam akár egy télikabát is. Ehelyett mini szoknyát, bőrkabátot viseltem egy fekete vastagtalpú akár acélbetétesnek is mondható bakanccsal . Sokan megnéztek az utcán fiúk, lányok egyaránt de nem törődtem vele ,hogy mi vonzza rám a tekintetüket. Cashelbe valahogy még nincsenek hozzá szokva az ember ha valaki a megszokottnál eltérőbben öltözik. Majdnem minden ember úgyan olyan ruhát hordott és a frizurájukat is rendekivül unalmasnak volt mondható. Agusztus végén költöztem el fájó szívvel Kalifarniából amit 18 évig tudtam az otthonomnak. Szerettem ott élni,szerettem a napsütést a tengerpartot a bulikat a barátaimat. Soha nem panaszkodtam egy percre se. Azthittem azok a pillanatok sohasem fognak elmúlni no lám most itt vagy a világ legesősebb legszürkébb városában egyedül egy sőtét hosszú utcán és fogalmam sincs hogy hova tartok.

Mikor az utca végére értem megláttam egy kigyúrt pasast aki az ajtó előtt áll. Páran sorban álltak ,az őr megnézte a személyi igazolványukat és már be is mentek. Mikor kinyitodott az ajtó meghallotam a zenét ami hát nem az én izlésemnek mondható hisz sosem voltam az a vadóc rock lány..mindig is szerettem a színes nőies ruhákat és a színházakat. Soha életemben nem fordult meg a fejemben hogy egy ilyen lepukkant kocsmába eljövök egyedül..mostanáig. Magamra néztem és a helyre és nem éreztem azt,hogy kilógnék a sorból . Felmutattam az őrnek a személyimet,de feleslegesnek tarottam mivel ezzel a feketére húzott szemekkel és pirossal kirúzsozott szájjal akár 25 évesnek is kinéztem. Mikor beléptem egyből megcsapott a tömény cigaretta és a pia szaga. Elég nagy volt a hely kivülről nem is gondoltam volna. A színpadon gitárok billentyük és dobok álltak. Mögöttük nem volt senki valószínűleg éppen szünetet tartottak.A hangszórókból dübörgött a kemény rock zene. Az embereket megnézve kicsit felélegeztem,mivel amióta itt vagyok csak unalmasabbnál unalmasabb meggyötört arcú személyekkel találkoztam. Látszólag itt mindenki jól érezte magát senki sem feszengett egy kosztümben miközben épp a legújabb előadást nézi a színházba.Oda mentem a pultoshoz aki jól meg bámult és kedvesen rám mosolygott. Kértem magamnak egy Whiskhyt amit rögtön le is húztam. A harmadiknál pohárkámnál megjegyezte,hogy ha gondolom várjam meg mert a műszak végén hazavinne. Természetesen elutasítottam mivel vagy 10 évvel idősebb volt nálam és nem tetszett ahogy önelégültem nézi amint szenvedek minden egyes kortynál. Általában gyengébb koktélokat ittam vagy boroztunk este. Nem éreztem volna helyén valónak ha itt rendelek a kedvenc koktélkámból pár pohárral. De nem is bántam,a negyediknél már nem éreztem a maró érzést a torkomba és a hangulatom sem volt feszélyezve,hogy egyes egyedül üldögélek a pultnál.

Az emberek hirtelen nagy őrjöngésbe kezdtek, mindenki felállt a helyéről és a színpad elég tolakodott. A fények lekapcsolodtak a füst mögül pedig megjelent négy srác a hangszereknél. A közönség csak úgy ugrált és fütyült nekik. Mielőtt megihattam volna az utolsó kortyot a poharamból egy srác felhúzott és a színpad felé ráncigált. Fülembe súgta,hogy ne üldögéljek magamba és érezzem jól magam mielőtt kinyithattam a számat válaszra már elis tünt a tömegbe. Kicsit szédültem és furán éreztem magam mert mikor elkezdtek játszani körülöttem mindenki táncolt. Fogalmam sem volt, hogyan kezdjek el erre a zenére mozogni ezért egyhelyben álltam és próbáltam kilátni a sok ugráló ember mögül. Próbáltam közelebb menni hátha láthatok valamit de nem nagyon sikerült. A koncert 1 órás volt, a végére megpróbáltam pár mozdulatot belevinni az unalmas ácsorgásomba. Kezdett a közönség oszlatni és előrébb mehettem megnézni a banda tagjait. A dobos fekete hosszú hajú volt a kezei szétvoltak tetoválva az arcáról pedig folyt a víz. A gitáros is hasonlóképpen nézett ki és a bilentyűs is. Az énekes viszont kitűnt közülük. Sőtét barna volt a haja ami kócosan a szemébe lógott fekete ingje szétszaggatva lógott rajta a gatyája pedig feszesen hozzá simult vékony lábaihoz. Az arcán rengeteg érzelem volt miközben utolsó dalát énekelte. Tipikus helyes rock banda énekese volt akikért a lányok a bugyijukat is ledobják akár a wcben is. Tetszett a stílusa és a viselkedése látszott rajta hogy nem foglalkozik semmivel,csak hogy elénekelhesse minnél szebben ezt a számot ami sikerült is. Nagy sikerük volt mindenki tapsolt és üvöltöztek valami szám címet. De nem törődtek a közönség óhajával meghajoltak kellőképpen és elűntek a függöny mögül. A közönség eloszlatott és mindenki helyet foglalva fojtatta tovább az ivászatott. Visszaültem a bárpulthoz és rendeltem még egy italt. A pultos megjegyezte,hogy végig engem figyelt és nem vagyok túl otthonos ebben a műfajban. Bólintottam egyet és fizettem,megpróbálva jelezni,hogy ez nem fog össze jönni neki. A melletem ülöktől kértem egy cigaretátt és rágyujtottam. Iszonyúan kaparta a torkom és éreztem,hogy mindjárt megfulladok. Próbáltam a köhögésemet,leplezni de nem nagyon ment. Pultos jó nagyokat kacagott rajtam. A fejem hirtelen elkezdett fájni és éreztem,ha tovább iszok kifogom dobni a taccsot. Felhívtam a taxist és felvettem a kabátom. A pultósnak adtam egy pici borravalót és elköszöntem. Szomorúan nézett rám és próbált maradásra birni,de megráztam a fejem és kimentem. Nagyon haragudtam magam amiért ilyen lengén öltöztem vagy 3 fok lehetett kint rendesen látszott a leheletem is. Miközben vártam a taxit megláttam a banda énekesét és gitárosát akik éppen a kocsiba csomagolták el a hangszereiket. Nem birtam levenni a szemem az énekesről. Isszonyatósan jól nézett ki. Észresevettem,hogy megjött a taxim úgy dudált rám,hogy szálljak végre be.Akkor megfordult és bele nézett a szemembe. Nagyon kellemetlenül éreztem magam ezért gyorsan bevágtam magam a taxiba és megkértem hogy vigyen el a hotelembe. Két hónapja lakok itt de még mindig nincs saját otthonom és nem a pénz miatt. Nagyon nehéz új otthon keressnem mert az aztjelentené,hogy akkor ez mától az otthonom amire még nem voltam felkészülve. Szállodában élek,és próbálom úgy felfogni mintha ez csak egy nyaralás lenne.



2014. dec. 17. 18:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és a helyes írásom is borzalmas!!
2014. dec. 17. 18:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén csak az első öt mondatig jutottam, de tényleg borzalmas.

AMI nem jelenti azt,hogy nem kellene folytatnod, hiszen csak úgy lehetsz jobb,ha gyakorolsz.Mindenkinek vannak gáz írásai, az a dolog kulcsa,hogy nem kell megmutatni senkinek.

2014. dec. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Drága, a regényírásban mindig benne van, hogy egy-egy darab nagy bukás, nem kell kirakni kirakatba, ennyi az egész.

A kulcsa pedig a gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, folyamatos szókincsbővítés olvasással stb.

2014. dec. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen igazuk van a többieknek :) senki nem születik úgy h könyvet tud írni... Még csak 14 vagy, a fogalmazást meg a helyesírást gyakorold rövidebb szövegekkel, aztán majdcsak belejössz ;)
2014. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért ne folytathatnád? Senki se sikerkönyvvel kezdett.

Járd végig a szamárlétrát, és az az első fokon kezdődik. :-)

Azt azért hozzáteszem hogy korodhoz képest jól fogalmazol, értelmezhetően írsz.

A helyesírást pedig életünk végéig tanuljuk. Sok sikert!

2014. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
borzalmas, de ne hagyd abba. Ha ez kell hogy kiéld a kreativításod
2015. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!