Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a Bábelről vagy...

Mit gondoltok a Bábelről vagy a Szent Johanna Gimiről?

Figyelt kérdés

Én leírom a véleményemet, és szjg fanok... tudom, ezt nagyon meg fogom bánni, de...

(szjg) Nekem tetszett az alap történet, és az első pár rész nem is volt rossz, de a hatodik, hetedik, nyolcadik (+kilencedik) kötet már valahogy nem volt olyan jó. Ti észrevettétek, hogy minden adandó alkalommal az írónő betett egy idézőjeles szavat, mondatot? Pl.: Újra elfogott az "Imádlak Cortez" érzés! - és először fel sem tűnt, mert még egész jópofa volt, aztán átolvastam, és az egész oldalon, mikor már nem találta volna ismétlésnek, beletett egyet.

Gábor nagypapája: Az mi a fene volt??? Egész este ott ültünk a nővéreimmel, hogy kitaláljuk, miért lett belőle olyan nagy ügy. Bizonyára az írónő kifogyott a drámákból, és uncsi lett az egész, ezért ezzel szenvedett az egész osztály hónapokon át. Oké, meghalt a nagypapája, Gábor szomorú, kicsit megérti mindenki, egy perc néma csend. Még talán az is életszerű volt, hogy kihagyott napokat a suliból. "- Jacques írt, hogy Gábor nagypapája... - Mi van vele? - Meghalt. Befejezés "...És Cortez Blackberry-je is remegni kezdett." OK. És egyből *****************1-es lett a nap. De soha nem is látták azt a bizonyos nagypapát, soha nem beszéltek vele (lehet, hogy párszor, de én arra nem emlékszem). De ők is maguk alatt voltak, szomorúak lettek, már nem mintha meg lettek volna hívva a temetésre.

Cortez és Reni: Reni mindent elrontott, Cortez pedig, természetesen, tökéletesen cselekedett, amíg nem voltak együtt. Minden héten megírta, hogy ő nagyon boldog, elönti a melegség, és újra meg újra beleszeret Cortezbe, mikor meglátja. Ez szép meg jó, ha nem nyolcvan-ezredszerre halljuk.

De tovább nem részletezem a könyvet, mert a ti véleményeitekre is kíváncsi vagyok. Mi nem tetszett benne, mi tetszett benne, stb.:)

(Bábel) Azt most olvasom, és a változatosság kedvéért egy lányról szól, van egy bolond legjobb barátnője, és fiú barátjai. Talán kalandosabb mint a szent johanna gimi, de Zsófi személyében ott van Reni. Teljesen. És nem baj, ha egy stílusa van az írónak, csak az a stílus tetsszen a közönségnek. Messze még nem jutottam benne, és nem részletezném, mit gondol róla a nővérem - de szerintem ezt nem fogom kiolvasni.

Na, most nem azért írtam ezt, hogy minden szavamat kiforgassátok, ahogy szoktátok (meg még ezt a mondatot is) csak hogyha nem tetszett akkor ti se féljetek elmondani a véleményeteket. Szóval nem kérek RÁM negatív válaszokat, az meg ha nem tetszett, ha tetszett, leírhatjátok. Előre is köszönöm a válaszokat



2013. szept. 14. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
42%

Teljesen igazad van mindenben, én ugyanígy gondolom!

SzJG fanok, légyszi ne pontozzatok le! :)

2013. szept. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Egyetértek veled...

Off! Szörnyű, hogy egyesek azért pontozzák le a másikat itt (főleg azok, akik védik az SzJg-jüket), mert nem tetszett a válasz nekik!

Az emberek többsége azt gondolja, hogy neki van igaza és csak úgy pontozgatnak le. Nem nézik meg a másik ember nézőpontjából is a helyzetet, mert hűű de bizti, hogy ők mondanak jó választ.

Persze van olyan is, amikot elfogadható okok miatt pontoznak le egy válaszírót, de az ilyen "Mi a VÉLEMLNYETEK erről?" féle válaszoknál sosem értem miért van annyi lepontozás.


A kérdésre válaszolva:

Én csak az SzJG-t olvastam, de tervezem elolvasni a Bábelt is. Az SzJG alapjában véve, az egyszerű, szegény fantázijájú tiniknek egy tökéletes könyvnek mutat, de ha kritikus szemmel nézzük a dolgokat, az egész történet elcsépelt és sablonos. Van a stréber lány, aki beleszeret az iskola legmenőbb fiújába, és a végén összejönnek, mert a fiúnak is teszett a lány. Sok ilyen könyv íródott erre az alapra, és csak a körítés más mindenhol, ezért hat másnak mindegyik ilyen könyv.

Nekem ez a véleményem :)

2013. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
67%
Szóval hol is kezdjem...Ez jobban tükrözi a fiatalokat mint az Szjg. Nekem az Szjg szereplői kicsit tutyi mutyik a Bábel szereplőihez képest. Zsófiék tudnak bulizni, őrültködni meg úgy összességében mindent amit egy fiatal csinál ehhez képest Reni csak egy stréber aki nem ismeri mi az a lazaság.Ne értsetek félre nem akarom leszólni a Szent Johannát én is nagyon szomorú lettem amikor vége lett de valahogy én úgy érzem hogy ez jobban tükröz egy fiatalt mint a Szent Johanna gimi.
2013. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

második válaszoló vagyok!

már vártam a lepotozást -_-

2013. szept. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Imádom az Szjg-t meg minden de...azért teljesen egyetértek minden előttem íróval (szólóval). Most nem fogom azt leírni amit már előttem 5-en megtettek, de azért a Bábel jobb.
2013. szept. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Cimpolyaa11 válasza:
én most kaptam meg a bábelt (igazából egy hete) (szjg-fan vok), de engem őszintén szólva nem ragadott meg úgy, mint az szjg, az szjgvel úgy voltam, hogy megkaptam másnap már ki is olvastam, de a bábellel kicsit nehezebben haladok, de azért nagyon tetszik... de sztem mind2 könyv/sorozat nagyon szuper, és leiner laura nagyon jól ír szerintem (bár sok a szóismétlés néha, engem ez nem zavar)
2013. szept. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia(sztok)!

Én nagyon szeretem az Szjg-t, de tudok elfogultság nélkül véleményt alkotni. :) Teljesen igazad van azokkal a dolgokkal kapcsolatban, amiket írtál. A "Gábor nagypapája meghalt" résznél én is olyan WTF fejet vágtam, hogy most akkor mi van?? Nekem meghalt a dédimamám, szomorú voltam, meg minden, de a legjobb barátnőmön kívül nem is mondtam senkinek-Ő is csak részvétét nyilvánította, de ennyi-és nem lett elküldve az egész osztálynak sms-ben.

Meg engem még az idegesített, hogy folyton írta, hogy "adtam Cortez-nek egy negyvennyolc órája nem láttalak csókot" meg "kaptam egy úgy hiányoztál csókot"... állandóan. Engem nagyon idegesített :D

A Bábelt még nem olvastam, de nagyon kíváncsi vagyok rá. :)

2013. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazatok lehet, hogy miért kell ebből a "Gábor nagypapája meghalt" sztoriból ekkora drámát csinálni.. De ha jobban belegondolunk, Reniék Gábort sajnálták, hogy meghalt a nagypapája, és azért viselkedtek úgy meg minden. Szerintem :)
2013. szept. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!