Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnád a könyvem? 14/L

Elolvasnád a könyvem? 14/L

Figyelt kérdés

Sarah Elwood Ottawàban él,és nem egy átlagos lány,mivel ha egy ember szemébe néz,látja a gondolatait,hogy épp akkor mire,kire,miért gondol... Viszont 2 hónapja különös dolog történt vele: kerek 2 hétig néha szúrást érzett a mellkasában,és ezt a fájdalmat az apja is észlelte elég sokszor:Az apja szívbetegségben meghalt... Sarah állítja,ő már túl van apja halálán,de senki nem hisz neki,vajon miért? De visszatérve a szúrásra,Sarah úgy hiszi,megérezte szeretett apja halálát,és ez nem rég esett le neki. Egy nap az apuka szülei látogatóba jöttek,megnézni a sírt,mivel a temetésen nem voltak ott. Életükben másodszor látják unokájukat,aki ennek nem örül. A szembe levő házban eddig nem lakott senki,de Sarah egy csomó teherautót látott meg a ház előtt,meg egy feketét,amiből egy fiú szállt ki... A lányban hirtelen túltengnek az érzések amint meglátja a fiút,aki eszméletlen helyes... De kiderül,Ryan(a helyes fiú) elég zárkózott,ezért egyik nap Sarah városnézésre viszi,amikor megtörik a jég,hisz eddig egyáltalán nem mutattak egymás felé biztató jeleket: vallomások,szeretet és szerelem...

A történet lényege,hogy lesz ez az új ,,megerző képessége" Sarahnak,ami nem lesz túlságosan jó,mivel saját bőrén fogja észlelni ezeket. Ryan iránti vonzalma nem fog nyugodni,viszont szerencséje van,mert a fiú viszonozza,nem is akárhogy... Viszont egyik nap a lány anyja olyannyira rosszul lesz,hogy felállni se fog tudni: hiány... Ez a baja. Még nem dolgozta fel a szíve férje halálát,ezért nem tud elég erős lenni,csakhogy megmutassa a lányának,ő igenis túl van ezen... De ezt mindenki tudja:Hazugság.

Sarahnak a feladata lesz segíteni anyjának,és rendbe hozni mindent,amit eddig elrontott. Össze kell raknia darabokra hullott életét...De mindeközben annyi érzelmi hullámon kell szednie amire még ő se gondolt.

Ennyi lenne a történet,és ha esetleg valakinek tetszene,akkor annak nagyon örülnék... Még csak a 3. Fejezetemet írom de ha valaki kiváncsi annak leírom... De az eleje még nem izgalmas...viszont màr van ötletem a második részre is!:D


2013. aug. 17. 00:37
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem.


1. Nagyon fiatal vagy. Még nem tudsz semmit az életről, az érzésekről, az emberekről, így nem lehet valódi tartalma a művednek.

2. Nem tudsz szépen fogalmazni. Összevissza irkálsz, nyelvtanilag gyakorlatilag katasztrófa az egész, olvashatatlan, értelmezhetetlen. Ha szorgalmasan jársz magyarórákra, sokat olvasol, és művelődsz, akkor olyan 8-10 év múlva talán tudsz majd élvezhetően írni.

3. A sztori hányingerkeltően sablonos és unalmas. Különleges kislány, halott szülő, depressziós szülő, helyes új srác... 100-200 könyv és film simán készült már, ami nagyjából erről szól.

Tehát: Írogass csak hobbiszinten, magadnak, fejlődj, aztán pár év múlva, ha lesz stílusod, meg saját ötleteid, akkor tegyél fel itt megint egy kérdést. Ja, és mielőtt sértődés lenne, nem akartam bunkó lenni sem megbántani téged, csak őszinte voltam, és remélhetőleg érthető. Üdv!

2013. aug. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
...még valami: 11-12 évesen én is ilyesmiket irkáltam, akkor még én is úgy éreztem, hogy fantasztikus a sztori és mindenki imádni fogja, aztán évekkel később, ahogy visszaolvastam, csak nevettem magamon... most már tudom, hogy kell fogalmazni, hogy kell felépíteni egy történetet, hogy a közönség számára élvezhető legyen. A lényeg, hogy ne add fel, ha komolyan érdekel a dolog, később talán még lehetnek sikereid. Ja, és a legfontosabb: ne keverd a múlt és a jelen időt.
2013. aug. 17. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a tanácsokat!
2013. aug. 17. 10:01
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Háát…. mit is mondjak? Tényleg kissé érthetetlen volt elsőre amit leírtál, de mikor elolvastam újra, már kezdett összeállni a kép :)) és igen, érdekelne, szóval nem tudom lenne-e kedved elküldeni nekem? Amúgy én is szoktam írogatni, és nem igen, nem hiszem, hogy az én, vagy a te koromban majd könyvet ad ki az ember, de szerintem írni lehet, sőt, ha csak egy kicsit is élvezed kell!:DD

15/L

2013. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szia!:) Hát el küldhetem,de mèg nincs az elején semmi... Én csak azért szoktam írogatnak,ha épp nincsen könyv amit olvashatnék:D de elküldöm:)
2013. aug. 18. 01:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: ha egy pármondatos ismertetőt nem tudsz megírni, hogy gondolod, hogy egy egész regény majd sikerülni fog?
2013. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Annyira nem értek az első válaszolóval, hogy fizikai fájdalmat érzek... Figyelj, te nem próbáltál soha írni? Mert Ő mert. Meg merte mutatni a világhálón, nem félt felvállalni magát. Nekem a sztori naggggyon naggggyon tetszik, ne add fel, és ha gondolod, elküldheted nekem a könyv kész levő részét, mert engem brutálisan érdekel... Én is írogatok....


Sok sikert..! Legyen még belőle valami...


Peace

2013. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
REndben köszönöm :) am akkor elküldöm még ma.:D egyenlőre hét fejezet van kész:)
2013. szept. 4. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!