Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Minél többet gondolok a...

Minél többet gondolok a könyvre, annál jobban megvetem és utálom, de miért? Csak én vagyok így az SzJG-vel?

Figyelt kérdés

Már rég kiolvastam és amikor újra előjött a könyv, mint téma, akkor egy csomót beszéltünk arról, hogy mennyi minden szemétség van benne:- A többi osztályt direkt ellenségesnek mutatja, de csak azért, hogy Reniék osztálya legyen mindenki számára a legjobb.

- Egyértelmű, hogy Corteznek kellett volna tenni valamit Renivel és nem kellett volna várnia annyit. A nyolcadik részben kiderül, hogy Reni pont azért tetszett neki, mert úgy gondolta, hogy egy ilyen srác, mint ő soha nem érdekelné: De hát Renin teljesen látszott, hogy odáig van érte...

Meg ilyesmikről beszéltünk, akárhányszor eszembe jut annál jobban megvetem. Csak én vagyok így vele?



2013. jún. 14. 14:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
58%
Az szjg-t nem ismerem(nem is akarom), de nyilván egy könyvbe kellenek csavarok, bonyodalmak, stb. Én is olvastam már "idegesítő" könyvet, mégis ha nem lettek volna benne az adott bonyodalmak, nem is lett volna olyan izgalmas. Szerintem ez egyértelmű.
2013. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
62%
Cortezék túl menők voltak, meg amúgy minden osztály unalmas. Ők a balhésak, akik mindent megúsznak. Végén már nagyon zavaró volt.
2013. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Szóval nem csak én vagyok így...ez megnyugtató
2013. jún. 14. 18:51
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
Ennek pont igy kellett lennie. Te hogy mutatnád be az osztályod? Te nem így? Mert én igen. Mi vagyunk a "legmenőbbek" a többi odztály meg unalmas... az írónő beleirta, hogy mennyit próbálkozott Cortez, de gondolom ha neked tetszik egy fiu vagy lány és tudod hogy nincs esélye nálad akkor nem mész oda és mondod meg neki hogy szereted.... Reninek sose volt barátja és túlságosan leminősitette magát hogy ő vele biztosan nem járna egy olyan srác mint Cortez ezért ő se ment oda és nem vetette magát észre Cortezzel, Ne tőlünk kérdezd miért nem szereted és veted meg az Szjg t hanem magadat, és ha csam azért irtad ezt a kérdést, hogy a véleményedet elmond, azt nem itt kell megtenni, hanem ird ki a facebookodra és posztolgassál.
2013. jún. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
59%
szerintem olvass végre valami értelmes könyvet
2013. jún. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
Én is így voltam vele, az elején még tetszett, de aztán úgy kb. a 3. résztől már csak muszájból olvastam el. (Ha egyszer elkezdtem egy könyvsorozatot, akkor azt mindig be is fejezem) Engem az zavart, hogy túl tökéletes. A suli ,,leglúzerebb" csaja összejön a legmenőbb, leghelyesebb, legjófejebb ráadásul Amerikában élő, gazdag szülőkkel rendelkező srácával. A legtöbb lány aki olvassa, azt hiszi, hogy ő is így fog járni. Pedig NEM. És ez az amiért nem szeretem. Mert elhiteti a sok tizenévessel, hogy tökéletes életük lesz, tökéletes pasival és párizsi ösztöndíjjal. Nagy fenéket! Nem mondom, hogy mindenki munkanélküli senki lesz, de annak a valószínűsége, hogy ilyen SzJG életed lesz az nulla.
2013. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Sok minden van benne, ami nem egészen helytálló. Nekem az szúrt szemet, hogy Reni elméletileg azért is "lúzer", mert nem ismeri a mai zenéket, filmeket, de ahhoz képest mindig tudta, mi megy a sulirádióban és filmekre is volt példa, hogy említett címeket. Tehát önmagát hazudtolja meg kicsit. Vagy hogy mennyire nem tud angolul, de megesett, hogy angol rövidítést, vagy kifejezést használt. Engem ilyen alap dolgok zavartak, meg úgy az egészben az, hogy nem elég reális. Voltak mondjuk részek amik egészen élethűek lettek, és néha be tudja mutatni, milyen tininek lenni, és a hibákat részben kárpótolja Laura humora és könnyed stílusa. Szerintem olvasható könyv, sőt egész kellemes olvasmány, ahogy én fogalmazok "egy laza sorozat" két komolyabb témájú könyv között. Néha erre is szüksége van az embernek, de aki komoly olvasmányt keress, annak nem ajánlom.
2013. jún. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
07:28-as: Nem, én nem így mutatnám be az osztályom. Az igazságot írnám le. Talán egy kicsit eltávolodnék az igazságtól, de sose írnám azt, hogy a másik osztályok nem olyan jók mint a miénk, hiszen ki tudja, hogy a szünetekben ott mi folyik?
2013. jún. 16. 11:40
 9/35 anonim válasza:
100%
Valóban vannak benne kevésbé reális történések, de ha belegondoltok, egy átlagos tinédzser naplója nem lenne túlságosan izgalmas olvasmány. Minden könyvnek kell egy kis "plusz", amitől az emberek megveszik és elolvassák. Mindenkinek ízlés kérdése, én személy szerint szeretem a köteteket, de többszöri olvasása után már nehézkesen viseltem el Reni, a főszereplő karakter bénázásait, nem vagyok oda a nyálas jelenetekért sem, amikor ilyen közös "meghatódunk" rész van. Persze, ez csak az én jellemem és ízlésem dolga, ami viszont az egészet jobbá teszi, az Laura humora. Ez tette az egészet sokkal jobbá.
2013. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
74%
Igazság szerint annyi logikai buktató van benne, hogy borzasztó nehéz lenne mind felsorolni :) Azért örülök, hogy vannak olyanok, akik elkezdtek gondolkozni egy könyv elolvasása után, és nem csak "élvezik" kikapcsolt aggyal. Mondjuk azt ne felejtsük el, hogy ez a sorozat inkább 10-12 éveseknek készült, velük még meglehet etetni, hogy minden tökéletes, aztán majd idővel mindenki rájön, hogy mi is a valóság.
2013. jún. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!