Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a könyvemről?

Dorina90 kérdése:

Mi a véleményetek a könyvemről?

Figyelt kérdés

Egy Polly nevű lányról aki a zakkant nagybátyjával James bácsival és a nagynénjével Emily nénivel él Londonban. Egy nap James bácsi bezárja egy sötét szobába. Polly hirtelen egy erdőbe kerül. Csodálatosan szép ott minden. Tavak vannak, amiken keresztül más más világokba kerülhetünk. Polly rátalál egy világra ahol az állatok beszélnek és egy hatalmas oroszlán a királya. A világot sötét erők veszélyeztetik. A Jó és a Rossz közti háború sosem ér véget. Pollyinak kell megmentenie Edmundot az oroszlánt és a többi élőlényt. Egyenlőre ennyi. A Narnia alapján van. De ott van még Digory akivel nem tudom hogy mi legyen... Kaptam ötleteket, hogy Polly meg az ellenség fia egymásbaszeret és Pollynak nincs más választása meg kell ölnie a fiút. De közben Digory szereti Pollyt. Nem tudom mi legyen Digoryval. Valószínűleg meg fogják mérgezni vagy nem tudom.


Szóval van ötletetek hogy mi legyen Digoryval? Milyen a könyv? De persze most nagy vonalakban írtam le...



2013. jún. 9. 10:43
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy író akarok lenni. Azt sem akarom, hogy kiadják az írásomat. De a 2 könyv igenis hasonlít akár hiszed akár nem.
2013. jún. 9. 11:46
 12/27 rajcziz ***** válasza:
100%

Nos, te nem merítettél a Narniából, hanem lemásoltad azt. Tök mindegy, milyen történetet találsz ki ez után, mindenki tudni fogja, hogy ez egy Narnia másolat. Éppen ezért nem is vagyok hajlandó saját könyvedként véleményezni.

Hadd éljek egy szemléletes példával. Téged hívnak mondjuk XY-nak. Ha átnevezlek AB-nek, attól más ember leszel? Hát nem.


A gyűrűk urás megjegyzésedre pedig inkább nem mondok semmit. Olyan mértékű tájékozatlanságra utal, ami már egy tízévesnek sem bocsátható meg. Arra viszont kíváncsi lennék, miben hasonlít szerinted olyan nagyon a Harry Potter és A gyűrűk ura.

2013. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Jól van, tévedni emberi dolog. Bármit írok, kritizáljátok. És a Gyűrűk ura hasonlít a Harry Potter-re. Mindenkinek van egy véleménye. Nekem az a véleményem, hogy hasonlít a két FILM. A könyv nem igazán, de a film nagyon. Ja, és még valami. Leszállhatnátok már végre rólam! Már elégszer írtátok, hogy nem Rowling írta a Gyűrűk Urát. Na és akkor? Tévedtem. Mi van akkor? Elegem van abból, hogy hazajövök az iskolából sírva, mert csúfolnak, és itt is belém kötnek. Hát erre csak azt tudom mondani, hogy kösz szépen jól elcsesztétek a napomat! Miért kell mindenkinek állandóan csesztetnie?!?!?!
2013. jún. 9. 12:22
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
esetleg ha nem úgy viselkednél mint egy hisztis, tudálékos ötéves csitri, talán mások sem így kezelnének.
2013. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 rajcziz ***** válasza:

Hát ha vasárnap is iskolába jársz, tényleg rossz neked.

De komolyra fordítva a szót. Elővetted a jaj de rossz az én életem, sajnáljatok meg, hátha akkor kedvesebben fogtok hozzám viszonyulni. Egy dolgot jegyezz meg: Ha kikéred valaki véleményét, jobban jársz, ha objektíven, a háttered nélkül értékel. És igen, ha kell, kritizál. Tanuld meg elfogadni.


Ui.:Ha pontos akarsz lenni, akkor a Harry Potter hasonlít A gyűrűk urára. Mivel:

a) a könyv jó fél évszázaddal korábban íródott

b) a film is hamarabb készült (igaz, egy hónappal később mutatták be)

2013. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ide figyelj!

A véleményünket kérted, mi elmondtuk. Számíthattál volna a kemény kritikára. Az iskolai bajaid pedig nem tartoznak egy lapra a kritikákkal. Arról nem mi tehetünk, nem velünk kell az éteren keresztül üvöltözni, mert téged csúfolnak. Ha velünk veszekszel nem lesz jobb. A kritikát meg fogadd el, ha jó napod van, ez a történet akkor is ctrl+c - ctrl+v

2013. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Jó én nem szállok be ebbe a Harry Potter & Gyűrűk Ura vitába... De!


Azt azért nekem is el kell, hogy mondjam, hogy ez amit leírtál egy Narnia fanfic.

Amivel lényegében nincsen semmi baj. A rajongók szeretnek ilyet írni. Szóval a kérdésedre a válasz: Igen, Digoryt megmérgezhetik; vagy ha Pollynak meg kell ölnie a fiút akkor ölje meg a saját kezével Polly (mármint akkor ne méreggel); vagy ne ölje meg és szökjenek el együtt, hogy boldogan éljenek; vagy mégis próbálja meg megölni de helyette a fiú őt öli meg vagy mindketten meghalnak és Rómeó & Júlia féle befejezés lesz.


Persze hiába fogod majd jól megírni egy fanfic lesz saját magad és mások szórakoztatására. Nem adhatod ki könyvként, mert a jogok nem lesznek a tiéd, úgyhogy ha sikeres lesz a történeted akkor majd átalakíthatod a fanficet saját irományra, hogy a Narniára vonatkozó részeket átírod. lehet, hogy akkor jobban is érdeklődnének iránta ha saját fantáziát használnál...


Bár egy 10 évestől egy fanfic is nagy dolog. Sok sikert hozzá! :D

2013. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy örömmel látom, hogy a mai tízévesek nem csak hogy olvasni, de még írni is szeretnek :) Nekem komolyan feldobtad ezzel a napomat, mert mostanában csak olyanokat hallani hogy "Jaj 11 éves vagyok, és annyira menő az iphone-ommal és annyira menő bulikba járok és jaj így jaj úgy" féle történetek. Én örülök neki, hogy érdekel az írás. És bár tény, hogy még nagyon fiatal vagy, de ha már most ennyire érdekel és rászánod magad, akkor ez a későbbiekben szépen kifejlődhet.

A helyesírásra NAGYON oda kell figyelni!

Ez nem könyv, hanem egy fanfici, ami jó, hiszen rengetegen írnak ilyeneket, de a későbbiekben, ha majd esetleg a nyilvánosság elé szeretnéd tárni a műveidet akkor ügyelj arra, hogy ne legyen koppintás és legyenek saját ötleteid.

A negatív kritikákhoz meg sajnos hozzá kell szokni, mert mindig lesz olyan, aki majd ócsárolni fogja a történetedet. Akármilyen jó regényt/novellát is írsz mindig lesznek háborgók, de velük nyilván nem kell foglalkozni.

Ha ezeket figyelemmel tartod, egész jó író lehetne belőled. De ehhez nyilván idő kell.

És mégegyszer...nagyon örülök neki, hogy van még a tizenévesek között olyan, aki szeret írni és olvasni :D mégha van is még mit csiszolnia rajta.

2013. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
48%

Én 31 éves vagyok, és regényírással foglalkozom. Az eddigi kritikákról az a véleményem, hogy személyeskedőek. Nem így kell kritizálni, ahogy itt tették páran. Persze el kell mondani a valós véleményt függetlenül attól, hogy pozitív vagy negatív, de nem személyeskedő, hanem kimért hangnemben.

A történeted koppintás valóban, de 10 évesen még én is így voltam vele. Hogy ilyen korán ezzel foglalkozol, feltételezi, hogy felnőtt korodra jó író leszel. Nincs azzal gond, hogy ebben a korban még nincsenek teljesen önálló ötleteid, az írást így is gyakorolhatod. A szókincsed elég jónak tűnik.

Azt javaslom, tanuld meg a helyesírást maradéktalanul, a vesszők kihelyezésével, úgy látom, bajban vagy. Soha ne kérj meg másokat arra, hogy ötleteket adjanak a történetedhez. Ez a te dolgod. Ne passzold át, főleg ne laikusoknak. Akkor fogsz igazán fejlődni, ha magad oldod meg a problémákat.

31F

2013. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Hogy ilyen korán ezzel foglalkozol, feltételezi, hogy felnőtt korodra jó író leszel."


azért szerintem nem kéne ilyen következtetéseket levonni a semmiből, annyira azért ne bízza el magát a kislány... én is foglalkoztam tízévesen írással (országos versenyt nyertem egy kis történettel!!), mégsem kaptam irodalmi Nobel-díjat a mai napig...

2013. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!