Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elkezdtem egy könyvet írni,...

Elkezdtem egy könyvet írni, de elbizonytalanodtam, hogy van-e értelme egyáltalán ezzel foglalkoznom. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek írni, de itt gyakorin is annyi lelkes amatőrt láttam, akiknek aztán azt írták, hogy ne, ezt inkább ne erőltesd, hogy én is elbizonytalanodtam. Eddig pár fejezet van készen a készülő könyvemből, itt egy kis részlet, megköszönném, ha őszintén véleményeznétek.

A műfaj egyébként horror-fantasy.


Kicsi Nina!

Mikor meghalsz – mert meg fogsz halni, méghozzá hamarosan – nem leszel egyedül. Én melletted állok majd. Örülsz? Folytassam? Szeretnéd, ugye? Akkor kapj el, ha tudsz.

Szedned kell a lábad, ha még sötétedés előtt haza akarsz jutni. Tudtad, hogy nekem sosem volt otthonom? Sajnálsz? Szánakozol? Undorodsz tőlem, ugye? Kapj el!


Nina keze remegett, mikor zsebre tette a papír fecnit. Segítségért akart kiáltani, de képtelen volt kinyitni a száját. Nyüszítve roskadt egy fa tövébe, ahol a második levelet találta. Körmei a földbe vájtak, torkából hangtalan zokogás tört elő, mikor összegörnyedve püfölni kezdte a nedves füvet.

- Tűnj el! Nem akarom, hogy itt legyél! – kiáltotta könnyek közt. A távolban megzörrent egy bokor. Nina szeme tágra nyílt, szíve hevesen kalapált, mikor meglátta a közeledő alakot. A félhomályból előbukkanó, szürke öltönyös férfi mosolyogva térdelt le a lány mellé, egyik ujjával végigsimított Nina arcán.

- Ne félj, kicsim. Nem lesz semmi baj. Félsz tőlem? Haza akarsz menni? Dehogy. Meg akarsz halni, ugye?

Nina egyik kezével a férfi arca felé suhintott, de az addigra már eltűnt, beásta magát Nina agyának egyik ezer lakattal lezárt sarkába.

Az erdőn pár pillanat alatt döbbenetes csend lett úrrá. A lány zihálva körülnézett, rettegve gondolt arra, mit rejthetnek a bokrok, mi lapulhat meg a sziklák alatt, mi minden törhet az életére. Amint ez a gondolat eljutott a tudatáig, Nina talpra ugrott, automatikusan megmarkolva az első követ, ami a keze ügyébe került.

- Gyere! Nem félek tőled! Nem félek tőled! GYERE! – ordította bele a kísérteties félhomályba, de azonnal el is ejtette hirtelen szerzett fegyverét, amint a hang válaszolt.

- Ezt akarod, kicsim? – az öltönyös férfi hangja végigsimított a lány ajkán, majd lejjebb vándorolt a melléhez. – Találkozni akarsz velem? Igazán? Akarod, ugye?

Egy hirtelen jött széllökés Nina minden maradék önuralmát is elvette. A lány a földre roskadt, alsó ajkából vér szivárgott.

- Meg akarok halni – lehelte a hideg, nedves levegőbe.

A válasz azonnal érkezett. - Még nem, kicsim. Eddig nagyon bátor voltál. Ügyes vagy, kicsi Nina. Ügyes kislány.

Nina szeme lecsukódott, a hang ezúttal morbid módon elálmosította.

- Aludj csak, kicsi Nina. Én vigyázok rád.



2013. máj. 19. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, helyes az írás, szép a fogalmazás, ötletes a történet. Egy bajom volt: az öltönyös férfi folyton csak ugyanazt ismételgeti, mondhatna valami mást is, valami újat, titokzatosat. Persze ez csak az én véleményem, nem muszáj megfogadni. :)
2013. máj. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 sKillEr96 ***** válasza:
En is irogatok hobbi szinten, es nekem is nagyon tetszik. Esetleg az egeszet valahogy el tudnad kuldeni? Milyen hosszu eddig? Nagyon erdekelne, engem nagyon megfogott, ahogy leirod az egeszet ^^
2013. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
érdekes és nagyon hangulatos. valahova feltöltöted már?
2013. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az előttem írókkal, ugyanis ez kifejezetten jó! :D Sőt, talán jobb is mint jó. Nagyon érdekes történetnek hangzik ez a részlet, még ha vannak benne ismétlések is. De szerintem az ismétlések teszik ilyen érdekesen jóvá.

Szóval igen, van érzéked az íráshoz így folytatnod kéne. :D

2013. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, igen, igeeen! Jézusom, nehogy abbahagyd!:D
2013. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
nekem is tetszik, egy picit zavarnak engem ezek az ugye-zések. vhogy nem illik ahhoz a személyhez (bár nem sokat kaptunk belőle, de a lelki szemeim előtt megjelent alakhoz nem illenek:P)
2013. máj. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne hagyd abba, ez fantasztikusan jó! :D Nem szeretnéd feltölteni valahova? Szívesen elolvasnám az egész történetet. ^^
2013. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy csak most reagálok.

Nagyon örülök, hogy ennyien írtatok, és köszönöm szépen a pozitív kommenteket. Nem szeretnék vitatkozni az első (vagy a második) válaszolóval, csupán részleteket adnék a háttérről, illetve az öltönyös férfiról.

A regény (már amennyiben ezt regénynek lehet nevezni) elég bonyolult, három lány álomképein alakuló történet, amolyan pszichés fárasztás, ami egy idő után valósággá alakul és á:D Ezt így nem tudom leírni.

Már volt egy blogom, csak arról mindent letöröltem, kivéve egy kész regényem fulszövegét, amit kérésre elküldök bárkinek.

Linkelem, ide fogom feltölteni az eddig kész fejezeteket, további információt ott találtok.

Még egyszer köszönöm a pozitív visszajelzéseket!

2013. máj. 20. 15:42
 9/12 A kérdező kommentje:
[link] (Ez lemaradt :D)
2013. máj. 20. 15:43
 10/12 brigivagyok válasza:

nagyon jó!!:D

nekem nagyon tetszik. imádom amikor egy storyban vannak menekülős részek.

mellesleg én is írok hobbi szinten

így tovább! most nézem amúgy a blogodat :*

2013. júl. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!