Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ötleteket adni a...

Tudnátok ötleteket adni a könyvemhez?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék írni egy könyvet.A suliban irodalom órán írtam már pár fogalmazást és mindenki szerint nagyon jól fogalmazom.De az a probléma,hogy nincs semmilyen egyedi ötletem.Szóval azt szeretném,hogy adjatok pár ötletet,nem kell az egészet kidolgozni,csak az elejét nagy vonalakban leírni,onnantól már menni.Remélem tudtok segíteni.

2013. ápr. 2. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hah... az én ötletemmel tuti nem fogsz meggazdagodni, már ne is haragudj. Egy írónak nem elég, hogy jól tud fogalmazni, aki jól tud fogalmazni, és nincs fantáziája meg képzelőereje, menjen el újságírónak.
2013. ápr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha mi adunk ötleteket, az már nem a Te könyved lenne.
2013. ápr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ötletet a saját elmédből kell merítened. Azt tanácsolom, hogy írj valamilyen élményedről, pl. egy nyaralásról vagy egy kirándulásról. Nem kell egy az egyben élménybeszámolót írnod, ki is színezheted mindenfélével, ami az eszedbe jut. Pl. ha nyáron Rómában nyaraltatok, leírhatod, hogy a nyaraláson elrabolt titeket a maffia... vagy ilyesmi. Az a lényeg, hogy vegyél alapul egy valós dolgot, és aköré sződd a történetet. Akármit beleírhatsz, ami az eszedbe jut. Ha feltöltöd ide a próbálkozásaidat, szívesen írunk róla véleményt is, csak írd oda az életkorodat, és azt, hogy kezdő "író" vagy.
2013. ápr. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%

"mindenki szerint nagyon jól fogalmazom"

Neked ez a sor nem bántja a szemedet? Nem "fogalmazom", hanem "fogalmazok", mivel nincs tárgy. És az, hogy a suliban azt mondják, hogy jól fogalmazol, még nem azt jelenti, hogy egy született tehetség vagy, és írnod kéne. Erre utal többek között az is, hogy semmi ötleted nincs. Ha lesz egy jó ötleted, akkor írd meg, de egy tízmondatos fogalmazás, és egy regény nem egészen ugyanaz.

Ja, és ez a mondatod ráadásul teljesen értelmetlen:

"Szóval azt szeretném,hogy adjatok pár ötletet,nem kell az egészet kidolgozni,csak az elejét nagy vonalakban leírni,onnantól már menni."

Nem fejezted be: menni fog, ha jól gondolom.

2013. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt szegénykét teljesen leoltjuk és az élettől is elvesszük a kedvét, én azt mondom, képzeljük magunkat a helyébe. (Mondjuk nekem ez kicsivel könnyebb, mert velem hasonló volt a helyzet, mint amit leírt.)

Szóval, kedves kérdező:

Szerintem jó, ha szeretsz fogalmazni, írogatni. Leköti az embert, egy másik világba juttatja, sőt, akár a hétköznapok feldolgozásában is segíthet.

Ha szépen írsz, de nincsenek jó ötleteid, kezdhetsz akár fanfiction műfajban is. Én személy szerint eszméletlen nagy ellenzője vagyok, de tényleg segít a kezdet ihlettelen állapotban. Tudod, nem mindenki túlzottan termékeny, vannak akár csak egyműves szerzők is, ahogy egyslágeres zenészeket is ismerünk. Ez nem baj. De ahhoz, hogy valaki jó író legyen, két dolgot kell tennie: olvasson sokat és írjon sokat. Az mindegy, hogy mit. Az írás, mint gyakorlás, segíti a fogalmazás fejlődését, azt, hogy megértsd, hogyan kell a karaktereket kialakítani, megtartani a személyiségüket stb... Szóval a lényeg, hogy írogass, aztán majd csak megragad valami a fejedben (egy hír, egy álom, egy gondolat, akár egy másik mű egyik jelenete) és lesz végre egy saját kiindulási alapod.

Addig is gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj ;)

2013. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem íróknak, mindenkinek, próbálj meg saját élményt felturbózni, vagy egy álmodat átalakítani, befejezni. Egyébként velem úgy szokott lenni, hogy pl. megyek az utcán látok egy embert, elgondolom, hogy vajon milyen életet élhet, és kész, az agyam valahogy máris alkot egy egész képet, hogy például megrögzött alkoholista, akitől elvált a felesége, mert megpróbálta megölni, és ennyi, kész is van egy sztori (jó, én ilyet nyilván nem gondolok senkiről)! annyi a lényeg, hogy bármit csinálsz, hagyd elkalandozni a gondolataidat, nekem is úgy jutnak eszembe jó dolgok! :)
2013. ápr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem is vannak ötleteim,de nem merem őket leírni.

Nagyra értékelném ha valaki kizárólag a kérdésre válaszolna.

2013. ápr. 2. 19:07
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Írj arról, hogy egy lány a családjával Rómában nyaral, és elrabolják a maffiózók.
2013. ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
MIért nem mered őket leírni? Aki író akar lenni annak legyenek saját ötletei, ne mások adjanak neki.
2013. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Legyen már fantáziád, ha könyvet akarsz írni, az a minimum...-.-"
2013. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!