Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan illetve milyen jelenett...

Elluin kérdése:

Hogyan illetve milyen jelenettel érdemes kezdeni egy regényt, hogy megfogja az olvasòt?

Figyelt kérdés
Szeretnék ìrni,de egyenlõre csak terveket szövögetek.:) Arra lennék kìvàncsi,közvélemény kutatàs szintjén, hogy úgy àltalàban milyen kezdõ mozzanatot favorizàlnak az emberek...Én pl. egy jól megìrt àlomkép félével kezdenék,de elég nagy a vàlaszték...

2013. febr. 26. 16:18
 1/4 AccountManagerkovács ***** válasza:
Vagy olyan dolog legyen, ami nincs befejezve és aztán érdekelje, hogy mi fog történni ezután, vagy esetleg egy érzékletes leírás a főhős(ök)ről, hogy az olvasó megkedvelje ő(ke)t és tovább akarjon haladni velük. Például.
2013. febr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ezt a kérdést sem tudom értelmezni :)


Ha könyvet akarsz írni, tudod, hol kezdődik és hol a vége. Ha nem, akkor rég veszett fejsze nyele. Terveket szövögetve nem könyvet írsz, hanem ábrándozol és ne az első jeleneten rágódj, hanem az igazi eseményszálakon :)


Ha már adott az eleje-vége történeted, szépen leülsz és leírod pár mondatban. Ezt nevezik szinopszisnak. Így tisztázódott le benned minden és nekifoghatsz a Nagy Műnek :)


Ha tudod, hol kezdődik a könyved, akkor látod az első jelenetet magad előtt és nincs más dolgod, mint leírni. Ennyi.


Vagy ha nem értelmezem jól a problémádat, akkor konkretizáld! :)

2013. febr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem azt ìrtam,hogy már ìrtam egy regényt,hanem majd ha eljön az az idõ amikor minden körülményt megfel,akkor szeretnék ìrni... Problémám konkrétan nincs,illetve azt nem nevezném problemànak,hogy több kezdési lehetõséget is fontolóra veszek... Kìvàncsi sàgból ìrtam ki ezt a kérdést,de a tanàcsot is megköszönöm... :) Egy összefoglalással indìtottam,de amilyen hülye vagyok a tulzott maximalizmusom gàtol abban,hogy nekiüljek az ìràsnak...
2013. febr. 26. 20:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Hm... Érdekes kérdés, annyi szent, de szerintem erre nem lehet megfelelően válaszolni, maximum annyit, hogy hallgass a szívedre!

Ha belevágsz az események közepébe (Pl.: Mark kihúzta a kést a férfi ernyedt testéből...), akkor az egyből érdekelni kezdi az olvasót, kivéve, ha olyan rusnya dolgokról írsz, hogy Éva megette az utolsó müzliszemet is. Az összefoglalós kezdés nekem nem jön be, nem tudom, miért, de az olyan, mintha máris beavatott lennék, de én szeretek a könyv negyedéig csak néző lenni, olyan, aki összerakja a fejében a gondolatokat, nem elolvassa azokat. De persze ha jól írtad meg, akkor az is érdekes lehet, ugyan annyira, mint bármi más!

2013. febr. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!