Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Vélemények? Tetszik valakinek?...

Vélemények? Tetszik valakinek? Érdemes folytatni?

Figyelt kérdés

Már több könyv írásának is nekikezdtem, de valahogy egy sem volt az igazi. Aztán fél órával ezelőtt kipattant egy szikra. Elkezdtem ezt a történetet írni, és valahogy engem is érdekel a folytatás, legyen az bármi is. Az eleje van meg, az a rész, ahonnan az "egész indult" és ebből még bármit ki lehet hozni. Akár jó vagy rosszat. Viszont, ha nem érdemes, nem folytatom. Csak mondjátok meg a véleményeteket. Nem olyan hosszú még. Egész rövidke részlet csak.


Egy Liz nevű lányról szól:) A többi pedig itt kiderül:



Liz a kanapén ült, egyik lábát felhúzta a másikkal meg a földög dobogott. Fekete bő póló volt rajta pizsama gyanánt, ám ő még ebben is jól nézett ki. A kócos szőke haját konyba fogta, csak oldalt lógott ki kuszán egy tincs. A kanapén ült, a kezében egy doboz fagyi volt, amibe néha belemártogatta a kanalat majd a szájába vette és élvezte, ahogy a hideg fagyi elolvad. A nappaliban félhomály volt, csak a TV adott fényt. Liz egy szerelmes filmet nézett, aminek a végén szakítás volt. A fiatal nővel épp aznap szakított a barátja Mike, akivel több, mint két évig volt együtt. Abban a pillanatban, amikor a férfi közölte vele, hogy szeretne új vizekre evezni, Lizben egy egész világ dőlt össze. Hirtelen nem tudta mit csináljon, kérdezze meg, hogy miért, kezdjen el ellenkezni vagy vegyen levegőt mert a hirtelen sokktól elfelejtett lélegezni. Mike látta, hogy Liz nem tud semmit mondani, ezért homlokon csókolta és kisétált a szobájukból. A nő még állt egy hejben egy darabig, majd az ajtó felé fordult és csak annyit mondott elcsukló hangon, "Mike".

A nő most a kanapén ül, és a fejében újra és újra végigjátsza a jelenetet. "Talán nem kellett volna levegőt vennem. Talán jobb lett volna, ha ott helyben megfulladok és meghalok" gondolta. Elkeseredettségében több verziót is kitalált, hogy ölhetné meg magát. Liznek Mike jelentette az egész midenséget. Mikor reggel felébredt őt pillantotta meg először. Mike mindig később ébredt fel, mint Liz, ám mindig előbb jutott be a fürdőbe, majd ki a konyhába. Mire Liz kiért, Mike már javában készítette a reggelit. Minden reggel ő csinálta, majd együtt megették, aztán lefürödtek, ezt is együtt majd Mike hamar felöltözött, összeszedte a cuccait és rohant a munkába. Mikor az ajtóhoz ért mindig visszafordult, visszaszaladt a szobába, megcsókolta Lizt, közölte vele, hogy mennyire szereti, és már ott sem volt. Liznek kellett még egy óra, mire összekészült, majd lesétált a házból, át az utca túloldalára, ment egy saroknyit és már ott is volt a munkahelyén. Egy elég nagy ruhaboltban dolgozik, a feladata csak annyi, hogy minden betévedt szerencsétlenre rásózza azt, ami van. Liz nem élvezte túlságosan ezt a munkát, ám még mindig jobbnak tartotta, mintha egy koszos bárban kéne kiszolgálnia mindenféle jött-ment részeg vadállatot. A fizetés sem volt túl rossz, jól megélt belőle. Mike egy autószerelő üzlet boldog tulajdonosa, és habár Liz nem igazán rajongott a kocsikért, mégis rengeteg jó emlék köti őket a műhelybe. Miatán hazaértek a munkaból, együtt fürödtek ismét, elmentek pár barátjukkal bulizni, majd hazaértek, ettek és lefeküdtek aludni.

Ezen a volt életén merengve ült Liz a kanapén, és a szemei sarkából folytak a könnyek, ám még mindig nem sírt. Liz nagyon erős nő, nehéz megsirattatni, ám úgy érezte, mindjárt sikerül. "Most! Most! Mingyárt! Már érzem! Mingyárt sírok!" gondolta magában, amikor hirtelen megszólalt a csengő. Liz letette a fagyis dobozt az asztalra, félre tűrte az előre lógó hajtincsét, lassan felállt és elindult az ajtó felé. Útközben felkapcsolta a lámpát, hogy lásson is valamit. AZ ajtóhoz érve egy pillanatra megállt, majd azt kívánta, bárcsak Mike állna előtte. Elfordította a zárban a kulcsot majd kinyitotta az ajtót.

-Annyira sajnálom!-ugrott a nyakába Erin.

Erin Liz legjobb barátnője. Már általánosban is mindig elválaszthatatlanok voltak. Liz nem szólt semmit, csak megölelte Erint, és behunyta a szemét, hogy jobban élvezni a tudja az érzést, hogy valaki még ott van neki. Miután kiszabadult a karjai közül, rámosolygott majd besétáltak a nappaliba.

-Jaj ne Liz! Ilyenkor nem szabad ilyent nézned!-szólt Lizre Erin.

-Miért, mit nézzek?-kérdezte Liz.

-Bármit, csak romantikust ne. Inkább nézzünk valami olyat, aminek nincs értelme. Ami lelassítja az agyműködésedet.

-Oké.-mondta Liz, és egy picit nevetett.

Erin berakta az Alkonyatot, leült Liz mellé a kanapéra és betakargatták magukat egy zöld kockás takaróval.

-Erre a Bellára ráférne egy kis stílus váltás...-motyogta Erin.

Ja.-felelte Liz- Csak hozzám ne jöjjön! Liz ismét elmosolyodott. "Úgy látszik Erin tényleg jó hatással van rám" gondolta magában. Erin együtt dolgozik Lizzel. Ő is rásózza mindenkire a drága és rossz minőségű ruhákat.

A film végeztével Liz megkérte Erint, hogy aludjon nála, úgyis késő van már. Erin belement, majd elindultak a háló felé. Liz megállt az ajtóban majd ismét könnybe lábadt a szeme. Erin megfogta a vállait, és csitítgatni kezdte: -Cssss! Nyugi. Gyere, kihúzzuk a kanapét és alszunk azon, oké?

Lassan elindultak visszafelé. Liz leült a kanapéra, mint akit megszállott valami halott.

-Na állj fel! Így nem tudom kihúzni!-kérlelte Erin.

Liz felállt, kisétált a konyhába, levett egy üvegpoharat a polcról, a mosogató elé állt, megnyitotta a csapot és a folyó víz alá tartotta a poharat. Aztán eszébe jutott, hogy mikor beköltöztek Mike csinálta meg a vezetéket, hogy jöjjön víz a csapból, és milyen boldogok voltak, mikor eltekerte a csapot és víz jött ki a csőből. Liz pohara a csap alatt már rég megtelt, de ő csak mosolyogva bámulta a folyó vizet. Hirtelen felriadt az álmodozásból, nagyot sóhajtott, igazán keserveset, elzárta a vizet, és kortyolgatni kezdett. Lassan megfordult és megpillantotta Mike kulcsát az ebédlőasztalon. Hirtelen újra könnyes lett a szeme, a gyomra összeszorult, a torkában egy hatalmas gombóc lett, amitől nem tudott nyelni, hirtelen megremegett a teste, kiizzadt és a pohár kicsúszott a kezéből. Leesett a földre és több száz apró szilánkra törött. Liz hirtelen leguggolt és nekitámaszkodott a konyhaszekrénynek. Ebben a pillanatban keserves sírásra zendített rá. Erin a zaj hallatára berohant a konyhába és látta, amit Liz a földön ül, zokog, előtte pedig egy üvegpohár apró darabjai szóródtak szét. Leült mellé, Liz Erin ölébe hajtotta a fejét, Erin pedig nyugtatta, csitítgatta és közben ő is kikönnyezett. Erin kedvelte Mikeot, és látta, hogy milyen boldoggá teszi Lizt. Sosem gondolta, hogy ennek így lesz vége.



Na ennyi még csak:)


(Ezúton is szeretnék bocsánatot kérni az Alkonyat rajongóktól, csak más nem jutott az eszembe, én pedig nem értem a film lényegét..:S:))


Hát akkor köszönöm, hogy elolvastad, és nagyon várom a véleményed!:)


2013. febr. 17. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég volt bele olvasni.

Unatkozó házi asszonyoknak és szingli tiniknek lehet tetszeni fog.

De ne számíts semmi sikerre, tucatjával olcsóbbak az ilyenek a könyvesboltokban.

2013. febr. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szóval szerinted nem lenne érdemes folytatnom?

Egy szavazat ellene!..:D

Jöhet még!:)

2013. febr. 17. 17:12
 3/6 Mirk ***** válasza:

konyba - kontyba

hejben - helyben

szemei sarkából folytak a könnyek, ám még mindig nem sírt - ha folytak, akkor sírt

Mingyárt - mindjárt

romantikust - romantikusat. Az Alkonyat is romantikus

mint akit megszállott valami halott - megszállt, és szerintem szellem

kiizzadt - leizzadt, kiverte a víz

üvegpohár apró darabjai szóródtak szét. Leült mellé - senki sem ül a földre ha széttört egy pohár

kikönnyezett - könnyezett, sírt


Sok szót írsz egy helyen helyesen, majd a következő módon rémesen helytelenül. Sok vesszőhiba is van benne, figyelj oda ezekre. A fogalmazáson is sokat lehet még csiszolni, túl hétköznapi, irodalomban nem használatos szófordulataid vannak.


Tartalmi szempontból az első hozzászóló véleményét osztom. Tucatmű lesz egy akármilyen lány akármilyen szerelmi életéről. Kevés embert érdekelnek az ilyesmik.


Mégis azt mondom, ha egyszer eszedbe jut valami igazán jó (eredeti) ötlet, próbálkozz meg vele, mert jobban írsz, mint a hasonló kérdéseket feltevők többsége ezen az oldalon. Természetesen miután elolvastál még néhány tucat könyvet és javítottál a helyesírásodon.

2013. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

A helyesírásom ennél sokkal jobb, csak hirtelen jött az ötlet, én pedig siettem leírni.. Elkapkodtam kicsit, de úgyis átjavítgatom majd:)


Folytatom, amíg megy, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle... Én szeretek írni, nem is kicsit, szóval legalább kedvtelésből és hobbiból csinálok valamit, ami nem rossz (inkább, mint éjszaka bulikban lerészegedjek..):)


Köszönöm a válaszokat! És odafigyelek majd a hibákra:)

2013. febr. 17. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ilyen kezdetleges írásra nem pocsékolok időt.


Szemmel láthatóan a külsőt fontosabbnak tartod mindennél, ami kicsit aláássa a jelenet hangulatát, szóismétléseket sem szúrod ki, annyira figyelmetlen vagy, hogy megismételsz egy állítást háromszor (már ameddig én elolvastam), feleslegesen használsz alanyokat (fiatal nő/Liz), a helyesírásod pedig pocsék.


Összefoglalva, ez rossz.


Máskor legalább olvasd át, mielőtt feldobod a kérdést, de mindenekelőtt olvass!

2013. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem nagyon tetszik, csak ez a szakítós ötlet egy picit ASZes, de Mo.i második legnépszerűbb tiniregénysorozata, és még jópár regény koppintásból lett sztár, de sztem folytasd, mert nagyon jó!
2015. jan. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!