Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien-től a Szilmarilok-ot...

Tolkien-től a Szilmarilok-ot érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
Lassan egy hete vettem meg a Hobbitot (fekete borítós, európa kiadvány) és olvastam ki. Láttam a filmet és mint a három Gyűrűk Urát. Az érdekelni hogy a Szilmarilok című könyv, jól sikerült? Jó előzménye a Hobbitnak? Vélemények?

2013. febr. 24. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett, de talán még jobban a Húrin gyermekei. Ajánlom mindkettőt. A szilmarilok inkább a mitológiai háttérrel foglalkozik, tehát az elején arról van szó, hogy ki Ilúvatar, kik a valák, maiák, hogyan teremtették meg Ardát, a tündéket, az embereket, a törpöket, Melkor gonoszságáról, hogyan rontották (Ungolianttal) a világot, stb. Meg persze a három szilmaril létrehozásáról, történetéről. A nyelvezete is kissé más, ezt nem regényként kell értelmezni.


A Húrin gyermekei pedig mélyebben foglalkozik néhány ember és tünde életével, legfőképpen Túrinéval, ez már regényesebb, olvasmányosabb.

2013. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nekem nem igazán jött be, teljesen más stílus, mint A Gyűrűk Ura és A hobbit. Nem humoros, inkább Középfölde mondaköréhez kapcsolódik, elvontabb, bonyolultabb, terjengősebb, nehezebben olvasható. Kölcsönözd ki könyvtárból, és ha tetszik, majd megveszed.
2013. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen más, nem hasonlítható sem a Gyűrűk urához sem a Hobbithoz, sokkal bonyolultabb, volt amit csak másodszori olvasásra sikerült megértenem, kibogoznom. Nagyon bonyolult és keszekusza és nem is tudtam olyan gyorsan kiolvasni.
2013. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én nemsokára a végére érek, és azt kell mondjam, soha nem olvastam még ilyen hosszú ideig könyvet. Több mint valószínű hogy feleennyi idő alatt végeztem volna vele , ha nem vettem volna rá a fáradtságot, hogy részletes jegyzetet készítsek és ,,megtanuljam,,.(nos igen durva tolkien rajongó vagyok.) ezzel a megtanulós dologgal nem akarlak elriasztani,(viszont nekem 2 órámba tellt mire egy számomra érthetőbb táblázatot készítettem a tündék nyugatra vándorlásáról. De ez megérte mert mostmár àlmomban is tudom. Annak a témának a kidolgozására érdemes volt időt szánni)inkább bíztatni, mert szerintem nagyon szép történet. Az is biztos hogy ha a végére érek, mindenképpen újrakezdem, de már úgy mint egy regényt, jegyzetek és térképbogarászás nélkül. Tehát a válaszom igen, mindenképpen érdemes elolvasni. ( bocs a terjengős szövegért)
2013. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes olvasni, akár többször is. Én most olvasom másodjára. Legjobb, ha a függelékkel kezded, úgy könnyebb megérteni a sok nevet.

A Hobbitból majd olvasd el a Ciceró szövegkritikai kiadványát is, egyrészt szebb, mint az Európa kiadása, másrészt nagyon részletes, tele van széljegyzetekkel és olyan kiegészítéssel, ami csak abban a kiadásban van benne. (Nem, nem vagyok a kiadó embere.)

2013. márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ezt szerintem sem lehet egy lapra tenni semmilyen regénnyel. Én leginkább a görög mitológiákhoz hasonlítanám, sőt ugyan az, annyi kivétellel, hogy míg azokat egy nép rakta össze évszázadok alatt addig ezt Tolkien találta ki és írta le. Ez egy elképzelt univerzum elképzelt mitológiája, eredettörténete.
2014. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A Szilmarilok c. művet mindenképp olvassad el :) Keretet ad az egésznek :D
2015. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bár már régi kérdés ez. Aki szereti Tolkien műveit, vagy csak érdeklődik iránta, annak ez is kötelező darab. Természetesen egyet kell értsek a többi válaszolóval, nem egy egyszerű olvasmány. Kitartást és sok sikert kívánok hozzá! :)
2016. ápr. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!