Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a naplóregényem?...

Hogy tetszik a naplóregényem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ifjúsági naplóregényt írok, és érdekelne mások véleménye róla. Esetleg ha van benne valami hiba, amin még nem késő változtatni, akkor megírjátok? Előre is köszi.

[link]



2013. febr. 11. 18:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem az órarendet, ami nagyon vérszegény, nekem általánosban több órám volt. Ilyen órarendű suliba tuti nem iratkoznék/íratnám a gyereket, csak valamilyen kisegítő sulié lehet ilyen, törvényileg több órának és tárgynak kell lennie. Nagyon messze van még neked a középsuli.


Léna név notórius használatából sejtem, ki lehetsz.

2013. febr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én nem vagyok gimis így nem tudom miként megy ez a óraszám dolog,nyilván lehet hogy igazuk van az előttem szólóknak.Kérlek folytasd mert nagyon tetszik és elszeretném olvasni a folytatását.Legfőképpen Ricsi és Léna viszonya érdekel.:))

Sziaaa (12/L)

2013. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Kata 2000 ***** válasza:

Na szóval! Érdekes, és van amiért továbbolvasni. Vagyis van ami történjen. Várom a folytatást, kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni.

Ha ez első próbálkozásod, akkor "jónak" minösül.

2013. febr. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Kata 2000 ***** válasza:
Még annyit, hogy még bővíthetnéd egy kicsit, mert ebböl nem lehet megtudni, hogy szeret-e tanulni, mik az elképzelései a dolgokról...
2013. febr. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

rossz :)


a lelkizős szöveget még mindig rühellem... röhej-hányok tőle..., de mindegy... te is biztos az utcán öntöd ki a szívedet, amikor épp életed egy másik fontos lépcsőfoka előtt állsz és igazából annak kellene lekötnie minden gondolatodat... izgi életet élhetsz


de komolyan, még véletlenül sem akarsz valószerű párbeszédeket írni? olyan, amit lefolytatnak az emberek? jársz te az emberek között néha?


egy tapló tini, aki azt mondja, hogy "parancsolsz?"... :D mekkora már :) a bácsik használják ezt...


"Ő Baróti Alexandra volt, azok a lányok pedig a Szabó ikrek, Melinda, és Zsanett. Az én nevem mellesleg Abódi Laura. " - na, ez is egy mélypont... miféle über-körbe-bemutatkozás ez? röhej...


az lehet a hiba, hogy mást is olvasok SZJG-n kívül, szóval ne vedd a szívedre a szavaimat... ha ezen a szinten akarsz ragadni, hát tessék :D


de a cím tetszik

2013. febr. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval, de én kicsit szebben fejeztem volna ki magam =) A párbeszédek tényleg élettelenek. A beszélgetés a testvérével pedig túl sok így az elején. Úgy értem, nem kell mindjárt az első néhány bekezdésben a szánkba rágni, hogy mennyire szeretne közeledni a bátyja felé. Egy-két elejtett bunkó megjegyzés Ricsitől, majd pár bosszankodó reakció Lénától (jaj, ez is, milyen név már?), és az olvasó le fogja szűrni, mi a helyzet. Ne belső monológokban fejtegesd a témát, főleg így az elején, hanem mutasd. Aztán mikor már túl vagyunk pár Ricsi-Léna jeleneten, akkor jöhet a mélyebb beszélgetés. Először látnia kell az olvasónak, mi az alaphelyzet, hogy értékelni tudja, hogy Léna komolyabban szeretne beszélni Ricsivel. Itt, rögtön az elején nagyon hülyén jön ki. Nem tudom, érted-e. Ha nem, csak szólj, majd tovább magyarázom =)

A lányokkal való találkozásnál viszont Léna egész élethűen viselkedik =) Viszont az a Baróti Alexandra lány... nem nagyon értem. Most vagy ő a bunkó, ostoba, menő csaj, de akkor nem értem, miért beszél így, és miért engedte vissza olyan könnyen Lénát. És nem csak visszaengedte a helyére, hanem elment. Elment. Akkor egyáltalán minek ment oda? Nem neki is a sor végére kéne állnia a könyvekért? A másik verzió, ami az eszembe jutott, hogy ugyan bunkó, de nem ostoba a lány, ilyen a stílusa, és ilyen választékosan fogalmaz. Ezt a verziót jobban preferálom. De akkor sem értem, minek ment csak úgy el. Bele kellett volna írnod, hogy a sor végére mentek, vagy nem tudom. Elég érdekes, hogy betolakodnak, aztán két mondat után elmennek.

Abódi Laura pedig teljességgel élettelen. Ez a bemutatás... "Egy osztályba jártam velük, és az ajtóra kirakott osztálynévsort elnézve újra megtörténik." - így senki nem beszél, ezt senki sem fogja neked elhinni. Ha kiveszed azt, hogy az ajtóra kirakott, akkor még jó is lesz. És ez az elcseveghetünk... Ez mi? Látom, hogy választékosan akarsz fogalmazni, de elég furán jön ki. Ha ennek a Laurának ilyen stílust akarsz, jobban ki kell élezned. Például Léna magában meglepődhetne, hogy: Elcsevegni, mi? És akkor jól is jönne ki ez a mondat: "Szerencsére csevejre még lesz lehetőségünk, mivel egy osztályba kerültünk." De akkor a csevejt cseréld le csevegésre.

A második jelenet Ricsivel tök jó volt, nem túloztad el a dolgokat. Amíg meg nem szólaltak. Léna meg sem lepődik, hogy kirúgták a bandából. Egy félmondatban azért odafűzhetnéd, hogy "döbbentem bámultam rá, de kérdés helyett inkább azt mondtam:" vagy esetleg "Meg sem lepődtem, hiszen minden második héten ez van, valamelyik tagot kirúgják. Minden hónap második szombatján pedig feloszlik a banda."

Aztán mikor Léna rákérdez, láttatnod kéne, hogy meséli Ricsi, mi történt vele, ha már annyira akarja, hogy Léna rákérdezzen. Például idegesen beletúrhatna a hajába, vagy megcsóválhatná a fejét, odaírhatnád, hogy "magyarázta hevesen".

Az utolsó bekezdés is egész jó, de megint a szánkba akarod rágni, hogy nem jó a viszonyuk Ricsivel. Hagyd, hogy ezt az olvasók maguk vegyék észre.

Ez a pozitív-negatív dolog elég... hm... szóval nagyon SZJG szagú. Jó, az egész az, de ez különösen. Amúgy a regény címe elég nyálas, én biztos nem olvasnám el, ha ezt látnám egy könyv borítóján. Kezdjük ott, ez nem egy napló. Ahogy szerintem a SZJG sem az, mert most komolyan, melyik ember ír a naplójába párbeszédeket, és részletes leírásokat, cselekményszerű történéseket? Szerintem felesleges naplónak hívni. Ráadásul a tinititkok nagyon ostoba szó. Mondjuk, szerintem minden az, amiben benne van a tini szó, nekem mindig a tizenegy-tizenhárom éves korosztályt juttatja eszembe, az idősebbek biztos nem adnának ilyen címet.


Az órarend pedig megér még egy jó nagy adag kritikát. Nem tudom, hogy gimibe jársz-e, vagy sem, de ezt a táblázatot elnézve, nem. Leírom egy kilencedikes gimnazista alap (azaz minden tagozatos órát nélkülöző) óráit, és hogy mennyi van belőlük egy héten.


irodalom - 3

nyelvtan - 1

matek - 3

töri - 2

első nyelv - 4

második nyelv - 3

tesi - régebben három volt, az új kormányrendelet szerint az idei kilencedikesektől kezdve ötnek kell lenni egy héten, ezt nálunk és még sok másik iskolában úgy oldották meg, hogy hagyták órarendbe építve a három alap tesit, plusz kötelezően kellett választani egy sportot, amiből heti kétszer van iskola után edzés a suliban. Hogy ki lehet-e ezeket a délutániakat váltani, ha le vagy valahova igazolva, ne kérdezd, nem tudom, már nem vagyok kilencedikes.

kémia - 2

fizika - 2

földrajz - 2

infó - 1

ének - 1

rajz - 1

osztályfőnöki - 1

tánc/dráma - 1 - ez egy modultantárgy, azaz nem jegyet kapsz rá, hanem szöveges értékelést, azaz: kiválóan megfelelt, jól megfelelt, stb.

erkölcstan/hittan - azt hiszem, csak lesz kötelező az erkölcstan, amit ki lehet váltani hittannal, de sok iskolában már most is bevezették

biológia - 0 - kilencedikben nincs biosz, csak ritkán, például hatosztályos tagozatban néhány helyen, de nekik akkor tizenkettedikben nincs. Tudomásom szerint kilencedikes könyv sincs bioszból, de lehet, hogy tévedek. Más kérdés a biosz tagozat, de mivel ez egy humán iskola, gondolom, ez nem érint téged.

technika - 0 - csak általánosban van


Szóval, ez egy kilencedikes alap óraszáma. Ha ez egy humánsuli, ezen felül jönnek még a plusz humán órák.


A blog kinézetén, mondanom sem kell, még sokat kell csiszolni, és légyszi, ne legyen ennyire rózsaszín. Egy rockot, Paramore-t és The Pretty Reckless-t szerető lány sem lehet ennyire rózsaszín. Rakj bele több képet, chatet, szavazásokat, zenéket, ettől lesz úgymond "interaktív" a blog, ettől lesz jó rá feljönni. Mert ezzel a jelenlegi kinézettel (és címmel) egy tizenkétéves pötyögése az, ami először eszembe jut.

Ja, és ami nagyon fontos! A gondolatjel helyett NE használ pontokat. Ne, és ne.


Hú, kicsit sokat írtam, nem? =D De ha hiszed, ha nem, az összes kritikám ellenére, tetszik, amit írsz, és kíváncsi vagyok a folytatásra. Csak így tovább =)


17/l

2013. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a blog magától formázza meg így, és nagyon sokat írtam eddig (nem annyit, amennyi a blogban van, 30x annyit), nem lenne praktikus kijavitgatni kötőjelre, a választékban pedig csak pöttyök, és kockák vannak :/ Az óra rendet is már a komi előtt kijavítottam. Minden nap 6-7 óraszám :) És amiket írtál, azokra odafigyeltem, és kicsit átírtam.
2013. febr. 12. 13:29
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szóismétlések és minden második szószerkezet hibás.

Például:


"tantárgyak vannak előnyben"

ezeket a tárgyakat részesítik előnyben / ezek a tárgyak a legfontosabbak / ezeket nyomatják


"ilyen fajta gesztusokat semmibe nézi"

semmibe veszi


És ezek a szószerkezetek alapnak számítanának.


Legszívesebben átírnám az egészet, hogy lásd, mi mindent rontottál el.

2013. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ne haragudj, de nem írnál még szószerkezeti hibákat? Én már vagy 100x végigolvastam életemben, és már észre sem veszem a hibákat :/
2013. febr. 12. 18:41
 20/22 Tity ***** válasza:
0%
Szia! A cím nagyon frappáns!;) Beleolvastam,és nagyon jó, a Vámpírnaplóknak kifejezetten örültem:D sok sikert!
2013. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!