Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni. Hogy...

Könyvet szeretnék írni. Hogy tetszik az alapsztori?

Figyelt kérdés

Ma született meg a fejemben.

Egy lányról szól, aki azt hitte magáról, hogy átlagos. De kiderül, hogy kicsit sem az, ugyan is gyógyító hatású a könnye, ezért át kerül a b osztályba, ahol szintúgy misztikus lények vannak ember formájában. Csoportokra bontják az osztályt. Minden csapat kap egy gyógyítót, egy jövőbe látót, egy vízi lényt, és egy egyéb képességű misztikus lényt. Van egy csapat, amelyik nagyon rivalizál a lányéval... a lány neve egyébként Yvett... szóval Yvett húgát elrabolták... meg gyanusítja a másik csapatot, mivel barátai nagyon belebeszélték. De a másik csapat vezér egyéniségének is elrabolták az öccsét. Végül a két csapat összefog, hogy megtalálják a két gyereket.

Hogy tetszik? E/1, vagy E/3 ban kéne megírni?



2012. dec. 29. 21:57
1 2 3
 1/21 ifj.jancsi98 ***** válasza:
100%
sztem az E/3 jobb a sztori tök jó
2012. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ez így elég klisés; de ha ez az első próbálkozásod, akkor hajrá, mert könnyebben megírható úgy a történet.
2012. dec. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

2. Kommentelő nem hiszem, hogy lenne olyan könyv, ami erről szólna... a varázslények sulija felkapott dolog, ezért belevittem egy kis egyediséget, egy normális suliban egy misztikus osztály, bonyodalmakat fog az okozni, hogy eltitkolják a többi osztálytól. De azért köszi, hogy építő jellegű kritikát próbáltál adni... nyugodtan írhattok olyat is... és ha tetszik, akkor írjátok meg. Egyébként a műfaja: misztikus, romantikus, fantasy.

De nem az az alkonyat szar... nem fogtok 17 éves fiúk szájából olyat hallani, hogy szeretem nézni, ahogy alszol, az nekem olyan varázsos xDD

2012. dec. 30. 11:33
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintemnem rossz, bár ennyiből nehéz leszűrni.

E/1, E/3-ról annyit, hogy szerintem attól függ, mit akarsz kihangsúlyozni. Ha a lány gondolatait, érzelmeit, illetve azt akarod, hogy az olvasó csak annyit tudjon, amennyit a főszereplő is, akkor E/1, ha inkább a teljes cselekmény, a többi szereplő, akkor E/3.

Ha megírod, felteszed valahová? Én szívesen beleolvasnék :) Én is szoktam írogatni, csak soha nem fejezek be semmit...

A kliséről meg annyit, hogy ha jól van megírva, elkapod a hangulatát és a szereplők egyediek, a kutyát sem fogja érdekelni, hogy valahol olvasott már egy hasonló sztorit.

2012. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Fel fogom tenni, ha kész lesz az első fejezet... szerintem E/3 ban fogom megírni, mert ha lesz olyan, hogy pl Yvett előtt eltitkolnak valamit, akkor vele együtt nyomozhatunk... mert ha előre tudjuk, hogy mi az, amit eltitkolnak, az úgy unalmas... az alapsztoriból nem derül ki semmi. De annyit elárulok, hogy a misztikus dolgokat tini gondokkal fogom ékesíteni... Az, hogy kinek tetszik, az személyiségtől, és kortól is függ.
2012. dec. 30. 12:40
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a varázslények sulijától klisés, hanem az egész alaphelyzet miatt; a főszereplő azt hiszi átlagos, de kiderül, hogy különleges képessége van, természetesen így egy titkos társaságba kerül, persze lesz nagy ellensége is, akiről aztán kiderül, hogy egy oldalon állnak, és ha ellenkező nemű, akkor szerelme lesz, ha azonos, akkor a legjobb barátok.

Már csak a csapaton belüli áruló hiányzik, vagy hogy pont a vezetőségben legyen a gonosz, esetleg az igazi apja legyen az, vagy egy jóslat szóljon a lány eljöveteléről.

2012. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Addig igazad van, hogy egy titkos társaságba kerül, de ezt le is írtam... Nem lesz benne nagy ellensége, legalábbis nem állnak egy oldalon... Ha pedig a másik lányra célzol, akkor igaz, őt nem kedveli, de nem az ellensége, és nem is lesznek barátnők, csak jóban lesznek. Az igazi nagy ellenség pedig csak egy gyerekrabló, aki váltságdíjat követel... Csapatoon belül sem lesz áruló... most pedig ott tartunk, hogy ez a sztori unalmas... nem szánom unalmasnak, szerencsére van képzelő erőm... Ez a csapat kivételesen össze tartó lesz, nnem egy áruló fogja a fő cselekmény szálat, csak egy egyszerű gyerskrabló, de persze más kihívásokkal is szembe kellesz szálniuk, ameddig nem olvastad, addig ne mknd, hogy közhelyes...
2012. dec. 30. 18:34
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos én lassan 20 éves fejjel nem olvasnám el, de 14-17 éveseknek egész jó. A tinédzserek szeretni fogják. Ügyesen!

E/3-ben és E/1-ben is egyaránt megírható jól, ha értesz hozzá. Ezt Te döntsd el.

Én személy szerint régebben E/3-ban olvastam, de amióta megismerkedtem az E/1-el, azóta nehezen szokok vissza, mivel nagyon megszerettem.

2012. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen... így a leíràs kicsit gyerekesnek tűnik, de eldöntöttem, hogy a fantasy, misztikus, és romantikus műfaj mellé helyet adok trillernek is... ezért azt hiszem egy fiú, és egy huszon éves is nyugodtan elolvashatja.
2012. dec. 31. 14:09
 10/21 A kérdező kommentje:
Szerintetek a blogolás jó ötlet? Vagy inkább egy saját veboldal?
2012. dec. 31. 15:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!