Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik az alaptörténet?

Hogy tetszik az alaptörténet?

Figyelt kérdés

Ma született meg a fejemben egy vázlat. Mit gondoltok róla? Ti szívesen megvennétek egy ilyen könyvet?


Fiú és lány. Együtt álmodnak egy világot, pici korukban egy múzeumban találkoznak, a festmények közt kezdenek tervezni és saját világot szőni a képek alapján. Ebben az elképzelt világban ők 18-20 évesek, elkezdenek kalandozni. Képzeletbeli utazás ez, a saját fantáziájuk viszi őket.

A valóságban végül 19 éves korukban ugyanebben a múzeumban találkoznak, ahogy megbeszélték. Elmesélik egymásnak az elmúlt 10 év eseményeit. A lány író akar lenni, elsőéves a bölcsészkaron, kiskorában feljegyzéseket készített az álombeli történetekről. Ám a fiú egy örökletes betegségben szenved, haldoklik. A lány mindent megtesz, hogy szebbé varázsolja utolsó napjait. A fiú megkéri a kezét, de nem éri meg, hogy elvegye őt.

Megtalálja otthon a lány a feljegyzéseket, és elviszi a fiúnak a kórházba. Vele alszik, vele tölti az idejét. Felolvassa neki a jegyzeteket. Mikor a fiú meghal, a lány elmegy a múzeumba. Visszaidézi az emlékeket, majd hazamegy, és írni kezd a jegyzetek alapján.

Mindezt egy év múlva, a könyvbemutatón, a felolvasáson meséli el 1 könyvtárban.


Elég összeszedetlen, de remélem, nagyjából érthető.

18L



2012. dec. 28. 14:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

ez k*rva jó ötlet, szerintem kezdd el írni

sok sikert!

2012. dec. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti megvenném, érdekel.
2012. dec. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én is.
2012. dec. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

az eleje piszok jól hangzik, de az, hogy a fiú meghal és a lány meséli... szerintem oltárira elcsépelt (!) és elveszi azt a sok jót is, amit az a kezdet eredetisége hozna... erre kitalálhatnál valami frappánsabbat, ami passzol az ötlethez.


Ja, és ez a lánykérés sem illik a sztorihoz, amikor x éve nem látták egymást... erőltetett, eltereli a hangsúlyt a képzeletbeli világról valami fals, irreális romantikus dráma felé.


El kellene döntened, romantikus "Séta a múltba" sztorit tervezel, vagy a fő szál a múzeumi mesevilág, ami összeköt két immár szinte idegen embert. Én az utóbbira szavazok és akkor az ötletet nekem találtad ki. Ellenkező esetben tucatkönyv kerekedik ki belőle és én passzolok.

2012. dec. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Fiú létemre nagyon tetszik! :)

Szerintem kezdj bele,lehet megvenném!

2012. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Én is könyvet írok, a te történeted nagyon tetszik... ebből születnek a legjubb sírós történetek...egy javaslat... szerintem nem kéne megkérnie a kezét pár nap ismertség után, de le a kalappal... bejövős.
2012. dec. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
100%
kicsit melodráma lett a vége, szerintem is sokkal inkább a képzelt világot kéne hangsúlyoznod, mert így csak egy újabb uncsi ponyva lenne belőle. ha igazi szépirodalmat akarsz írni, akkor nem maga a szerelmi történet az igazán lényege, hanem a mögöttes tartalom, amit a sorok közül kell kiolvasni. valamilyen magasabb szintű, egyetemesebb üzenet. és a múzeumos alapötletből szerintem simán ki lehet ezt hozni.
2012. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj bele, nagyon jó ötlet! Szívesen megvennék egy ilyet!
2013. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Van rajta még mit csiszolni, túl sok benne a klisé, igazából a fiú betegsége után szerintem kiszámítható a történet, vigyél bele egy kis eredetit, de egyébként alapkoncepcióként jó.
2013. jan. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Elnézést, de én már túl sok nyálgép haldoklós sztorit hallottam, jobb, mint az odaadja a szerveit, hogy mindenki életben maradjon dolog, de nagyon nem eredeti. Lesz belőle egy gyönyörű pongyola. Főleg hogy egy írónak sok mindenben kell jónak lennie, ebben a helyzetben pedig elég nehéz akárkinek a szerepébe képzelni magunkat, reális párbeszédeket kreálni. Nem kötött, hiszen írtak már könyvet asztalterítőről is, szóval szinte minden elképzelést lehet bele vinni, azt kell eldönteni, hogy melyik részre hajazol: a szerelemre, vagy a fantáziára. De én azért nem venném meg, vagy várnék egy jó nagy árcsökkentésre...
2013. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!