Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik az alaptörténet?

Hogy tetszik az alaptörténet?

Figyelt kérdés

Ma született meg a fejemben egy vázlat. Mit gondoltok róla? Ti szívesen megvennétek egy ilyen könyvet?


Fiú és lány. Együtt álmodnak egy világot, pici korukban egy múzeumban találkoznak, a festmények közt kezdenek tervezni és saját világot szőni a képek alapján. Ebben az elképzelt világban ők 18-20 évesek, elkezdenek kalandozni. Képzeletbeli utazás ez, a saját fantáziájuk viszi őket.

A valóságban végül 19 éves korukban ugyanebben a múzeumban találkoznak, ahogy megbeszélték. Elmesélik egymásnak az elmúlt 10 év eseményeit. A lány író akar lenni, elsőéves a bölcsészkaron, kiskorában feljegyzéseket készített az álombeli történetekről. Ám a fiú egy örökletes betegségben szenved, haldoklik. A lány mindent megtesz, hogy szebbé varázsolja utolsó napjait. A fiú megkéri a kezét, de nem éri meg, hogy elvegye őt.

Megtalálja otthon a lány a feljegyzéseket, és elviszi a fiúnak a kórházba. Vele alszik, vele tölti az idejét. Felolvassa neki a jegyzeteket. Mikor a fiú meghal, a lány elmegy a múzeumba. Visszaidézi az emlékeket, majd hazamegy, és írni kezd a jegyzetek alapján.

Mindezt egy év múlva, a könyvbemutatón, a felolvasáson meséli el 1 könyvtárban.


Elég összeszedetlen, de remélem, nagyjából érthető.

18L



2012. dec. 28. 14:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Tetszik, szívesen elolvasnám!
2013. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép történet, én tuti elolvasnám :)
2013. jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ez fantasztikus ötlet!

Szívesen olvasnám!

Írd meg ügyesen, s én már szaladok is a könyvtárba, hogy megvegyem! :)

Egyébként én is könyvet írok, de a te ötleted...varázslatos!

Sok sikert hozzá!

2013. jan. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az alap sztori nagyon jó folytathatnád ott hogy a csaj átkerül az elképzelt világba. Minden esetre nagyon jó az alap ötlet
2013. febr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik. Ha megírnád, szívesen olvasnám!!!
2014. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!