Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki tud jó sci-fit ajánlani?

Quetzalcoatl kérdése:

Ki tud jó sci-fit ajánlani?

Figyelt kérdés
Legtöbb ismert sci-fi 60-as 70-es években íródott, amikor még olyan dolgok nem voltak természetesek a bolygóközi utazásnál mint a mobiltelefon, számítógép, internet. (példa: volt hogy a másik naprendszerbe látogatott űrhajós lyukkártyás számítógépbe tette az indulási és utazási információkat) :D Ezek hiányában/ennek tükrében nem tudom "elhinni", beleélni magam a történetbe. Valami modernebb, de mégis minőségi, jó tudományos-fantasztikus irodalmat keresek.

2012. máj. 30. 01:02
1 2
 1/14 Netre járó lélek ***** válasza:
100%

Na, na, na!!! Kir Bulicsov - Utolsó háborúját nem szidni.


7000 könyvem van digitalizálva, milyet szeretnél? Olyat amihez RPG világ is csatolva van - azaz a szerepjátékvilágokhoz íródott regények - vagy klasszikus stílusban íródott modern sci-fiket?

2012. máj. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Netre járó lélek ***** válasza:
100%

Ajánlom Sztrugackij fivérek a - Lakott Sziget könyvét. Pár éve az oroszok filmre vitték a regényt. Elképesztő látványvilággal. kenterbe vágja bármelyik amcsi hollywoodi scifit.


Trailer: Első rész

http://www.youtube.com/watch?v=ojw7I016Puw


Második rész:

http://www.youtube.com/watch?v=I7ozIcDqRxQ


Az orosz sci-fiket csak nem lebecsülni.


Az amcsik az igazán ütős sci-fik többségét innen-onnan nyúlták a világból. A Star Wars is eredetileg japán scifiből lett merítve.

2012. máj. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Magyarul sajnos nem jelent még meg, csak angolul, de nekem iszonyatosan tetszett Yasutaka Tsutsuitól a Paprika.

Esetleg ha még nem olvastad, akkor a Galaxis Útikalauz Stopposoknak is nagyon jó, bár az rám az miatt tett mély benyomást, hogy iszonyatosan jókat nevettem az olvasása közben.

2012. máj. 30. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Cowboy Bebop (anime,manga) - De nagyonjó!
2012. máj. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ejnye, nekem kell keresgélni helyetted? :) Pedig nagyon jó oldalak vannak a neten amikből lehet tájékozódni.

[link]

[link]


Űrhajózós sci-fik:

Alaister Reynolds, Ian McDonald, Peter F. Hamilton

Őket nagyon dicsérik, de nem nagyon van magyarul elérhető könyvük.


Csak részben űrhajózósak:

Iain M. Banks - hullámzó minőség, vannak egész jó könyvei, és vannak az egyszerűen zseniálisak :)

Amit jó szívvel ajánlok az a Nézz a szélbe; Anyag; Játékmester; Fegyver a kézben.

Amit meg nem az az Emlékezz Phlebasra; Sötét háttér előtt. Ezek túlságosan űr-csihi-puhi hangulatúak.

Dan Simmons: Hyperion ill. Hyperion bukása

Tökéletes mestermű, minden elképzelhető dologból egy kicsi. Ráadásul nagyon kellemes narrációval, és kellő arányban.

Orson Scott Card: Végjáték

Most jött ki az iker regénye az Ender árnyéka, illetve van két "folytatásuk" a Holtak szószólója és a Fajirtás. A Fajirtásra szoktak panaszkodni, én is még csak most fogom olvasni.


Nem űrhajózós:

Vernor Vinge: A Szivárvány tövében

Remek regény a Föld közeljövőjében. Az irónak vannak űrhajós sci-fijei is, de azok még nem elérhetőek.

Walter M. Miller: Hozsánna néked Leibowitz

Remek könyv a poszt-apokaliptikus írások pozitív jegyeivel.

2012. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem féltétlenül űrhajózósakra gondoltam, minden félét szeretek. Gyermekkoromban rengeteg orosz scifit olvastam. Nekem személy szerint a poszt-apokaliptikus háttér nagyon bejön. Pl. Stephen King - Végítélet c. regénye a kedvencem. Persze szigorúan véve az nem scifi hanem inkább kaland/spirituális. De ott van pl. a metro 2033 amit elkezdtem és valahogy nem életszerűek benne a mutánsok. A resident evil filmben meg a zombik. (meghaltak, az izmok működéséhez ugyanúgy vérkeringés-oxigénellátás kéne, pedig az nincs nekik.) Szóval nem akarok kukacoskodni, de az ilyenektől falra mászok. :D A Star Wars számomra elég butuska scifi volt, inkább egy romantikus kalandfilmre emlékeztetett. Mondok egy példát, hogy ne csak szidalmazzak itt körbe: John Varley - Titán c könyve nagyon tetszett. Meg Pápay Kálmán - A leghosszabb éjszaka könyve amit kéthavonta újraolvastam 14éves korom krül. :)

Az első válaszolónak: inkább a klasszikus stílusban íródott modern scifi

A másodiknak: Sztugackij fivérektől pont nemrég találtam pár könyvet, majd megpróbálom őket. (És nagyon szeretem pl az Őrség filmeket - csak legyen már meg a többi is :D )

Harmadiknak: A galaxis útikalauz egy társadalmi kritikának tűnt.

Ötödiknek: Köszi, ezeknek utánanézek. Ha már elkap egy fonál azon el tudok indulni és olvasgatva róluk újabbakba botlok. (ahogy a fantasynál már megtörtént)

2012. máj. 30. 18:44
 7/14 anonim válasza:
Isaac Asimov. Páratlan világ(ok)!
2012. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Netre járó lélek ***** válasza:

A második válaszoló vagyok. Ajánlani tudok még jó scifiket.


Anime területről. tudom, hogy nem film és rajzoltak a szereplők, de a teljes fordítások is elérhetőek és nem unalmasak, a sztorik óriásiak.


Ergo Proxy (poszt-apokaliptikus, dark scifi)

Vandread 2 évad (klasszikus űrjárós scifi, nagyszerű űrcsatákkal)

Freedom (igazi klasszikus scifi és csak 7 rész és a klasszikus elmeke keverednek a poszt-apokaliptikus elemekkel)

Planets (klasszikus scifi, semmi űrcsata)

Argento Soma (mecha/scifi sok sok földi csatározással)

Armitage (cyberpunk)

Blue Gender (poszt-apokaliptikus)

Heroic Age

Kidou Senshi Gundam 00 (két évad 2x25)

Kidou Senshi Gundam SEED (két évad 2x50)

Macross F

RahXephon (ez egy kicsit elvont, de nagyon jó alkotás)

Seikai no Monshou (3 szezonos)

Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor


De egész estés animek is vannak

Akira (cyberpunk, nem egy mai alkotás, de igazi klasszikus)

Final Fantasy VII - Advent Children

Final Fantasy VII: Last Order

Gin`iro no Kami no Agito (poszt-apokaliptikus)

Halo legends (Halo univerzum)

Wonderful Days (poszt-apokaliptikus / disztópikus)


Ha ezeken végig rágod magad, nagyszerű scifi hiánypótlók, sőt sok esetben sztoriban, jellemfejlődésben, háttértörténetben kenterbe vágják a hollywoodi fosgyár "remekműveit"


Amcsi scifi sorozatok jók nem sok van:

Farscape - nekem tetszett

Firefly és a nagyfilmje a Serenity)

Jericho


Többet nem tudnék mondani.


Ha gondolod kilistázom a 7000 könyvet és elküldhetem neked priviben, hogy mik vannak a gépemen.

2012. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kösz második válaszoló! Ebből elszemezgetek. Könyv van nekem is, csak ötlet kellett. :)
2012. máj. 31. 09:15
 10/14 besucher válasza:
Stanislaw Lemtől a Solaris remek! És ott van Iain M. Bankstől a Játékmester.
2012. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!