Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani jó könyvet?...

Tudtok ajánlani jó könyvet? (lehetőleg ne tinikönyvet)

Figyelt kérdés
leginkább ilyen elgondolkodtató könyvekre gondoltam amit hogyha befejeztünk csak bámulunk magunk elé és agyalunk. :) 15 éves vagyok szóval jó lenne olyan amit mondjuk képes is leszek megérteni. köszönöm!

2012. máj. 25. 12:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Yann Martel - Pi élete tipikusan ilyen könyv

[link]

2012. máj. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 AliceSwan ***** válasza:
63%
Próbáld meg Emily Bronte: Üvőltő szelek című könyvét.
2012. máj. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

köszönöm!

emilyt már olvastam és igen, imádtam :)

2012. máj. 25. 14:22
 4/17 anonim válasza:

Simon Tamás: Vérmacska

ezt csakis felnőtteknek ajánlom és csak akkor, ha értik a fanyar humort :)

2012. máj. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hm.. Olvasd el Mondjuk a Zabhegyezőt (J.D. Salinger) Attól függetlenül, hogy egy 17 éves srácról szól engem a vége elgondolkodtatott. Vagy olvasd el az Állatfarmot (George Orwell). Remélem segítettem.
2012. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
*m
2012. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Riita17 válasza:
Éhezők Viadala (Suzanne Collins), én csak azért szeretem mert egy iszonyú joo könyv és nemtudom hogy ez neked tinikönyvnek szááit, de igazábol a te korosztályodnak valoo.
2012. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. A Zabhegyezőt én is nagyon szerettem!! :) Állatfarmot már akartam régebben is csak azt mondták várjak vele, csak már nem tudok :D Még egyszer köszi mindenkinek!
2012. máj. 25. 21:24
 9/17 anonim ***** válasza:

Az Állatfarm nem rossz, de belevághatsz az 1984-be is, ha már egyszer az a kötelező. Azon néz az ember egy darabig. (Az Állatfarmhoz azért kell némi történelmi ismeret. Megérthető nélküle is, de hát Orwell nem véletlenül írta úgy, ahogy.)

Ha tényleg csak nézni akarsz, Vonnegut. Megérthető 15 éves fejjel is, bár nem fog minden leesni. Én a Macskabölcsőt olvastam ilyen idősen. (Meg Az ötös számú vágóhidat, de attól kiborulnál. A Macskabölcsőtől is ki lehet.)

2012. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

15 éves korban tényleg jó Orwell: 1984. Valamit fogsz belőle érteni, de sok év múlva újraolvasva kicsit mást is.


Vagy mondjuk Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés. Vagy ez-az Thomas Manntól (pl.: Doktor Faustus)

2012. máj. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!