Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani jó könyvet?...

Tudtok ajánlani jó könyvet? (lehetőleg ne tinikönyvet)

Figyelt kérdés
leginkább ilyen elgondolkodtató könyvekre gondoltam amit hogyha befejeztünk csak bámulunk magunk elé és agyalunk. :) 15 éves vagyok szóval jó lenne olyan amit mondjuk képes is leszek megérteni. köszönöm!

2012. máj. 25. 12:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Dosztojevszkij azért elég nehéz, de végül is, te tudod, mennyit értesz meg. :) Vonnegut tényleg nagyon jó, én "A mesterlövész" c. könyvét ajánlanám, nagyon elgondolkodtató és humoros. Ha elgondolkodtatót akarsz, én ajánlanám még Stieg Larsson-tól Millenium trilógiát, lehet, hogy nem klasszikus és kicsit durva az alap téma (nők elleni erőszak és a következményei), de tényleg nagyon jó könyv, utána elgondolkozol, hogy mit is akarsz kezdeni magaddal, szerintem. :)
2012. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm mindenkinek!! :) Orwellt tuti el fogom olvasni! :)
2012. máj. 26. 12:04
 13/17 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy állsz a sci-fivel, de én most olvasok egy nagyon elgondolkodtató, érdekes könyvet. Az a címe, hogy Metro 2033. [link]

Az a lényege, hogy valami baleset(?) miatt annyira megnőtt a föld felszínén a radioaktív sugárzás, hogy a túlélők leköltöztek a moszkvai metróhálózatba (oroszokról szól a történet:), és ott kiépítettek maguknak egy saját kis világot. Nekem nagyon tetszik:) KÜlön érdekesség, hogy a könyv alapjául egy számítógépes játék szolgált:)

2012. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
nem a kedvencem ez a a műfaj viszont amit most leírtál nagyon megfogott. Köszönöm, biztos utána nézek! :)
2012. máj. 27. 10:37
 15/17 anonim ***** válasza:
A Metró 2033 tényleg nagyon jó könyv, de nem a játék az alapja, hanem a könyvből csinálták a játékot. A folytatása viszont sokkal elgondolkodtatóbb (Metró 2034). Dmitry Glukhovsky: Szürkület c. is könyve nagy jó, olyan csavarral zárul, hogy csak néztem amikor befejeztem. :D + mint minden könyve, ez is tele van filozófálgatásokkal, társadalomkritikával. Orwell könyveit tuti megérted 15 évesen, nekem 14 évesen kötelezőek voltak, és mindent értettem belőlük, most is a kedvenc könyveim között vannak. :)
2012. máj. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Éhezők Viadala!!

Imádom és te is imádni fogod <3

15/L

2012. máj. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Tuti nem fogok unatkozni a nyáron annyi könyv felkeltette az érdeklődésemet. Mondjuk az összes :D Köszönöm mindenkinek még egyszer :)
2012. máj. 27. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!