Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, aki nagy Harry Potter-...

Valaki, aki nagy Harry Potter-szakértő vagy csak jól emlékszik a könyvekre, az tud válaszolni egy kérdésemre a 4. kötettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval most újraolvasom a könyveket, a negyedik végén járok, amikor Rémszem elmagyarázza, milyen nehéz volt neki egész évben segíteni Harryt, hogy végül eljusson a kupáig, és ő legyen az első, aki megfogja.


És azt nem értem, hogy miért nem lehetett az, hogy simán csak tanít "Rémszem" egész évben, aztán amikor eljön az idő, akkor átváltoztat egy akármilyen tárgyat zsupszkulccsá, megkéri Harryt, hogy fogja meg, és hopp, Harry ott terem Voldi nagyúrnál.


Miért kellett ez a nagy körítés, hogy ő lesz a negyedik bajnok? (Eleve nem is tudhatta biztosra, hogy hagyják majd játszani, egyrészt a kora miatt, másrészt 4. játékos stb.)

Meg ráadásul olyan nehezek voltak a feladatok, hogy Harry akár meg is halhatott volna közben, nem értem, miért kockáztatott.

(Az meg a másik, erre nem emlékszem, hogy zsupcskulccsal ki lehet menni egyáltalán Roxfort területéről? Hermione mindig mondja, hogy nem lehet hopponálni és dehopponálni.


Remélem valaki felvilágosít a témában! :)



2012. márc. 7. 10:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Én meg a másik 80%-os vagyok, de osztom az előző 80%-os véleményét :D de filmekben főleg igaz, hogy az első 2-nrk volt a legjobb a hangulata. Filmben már a 3. se tetszett annyira.
2012. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Előző 80%-os! Ebben is egyetértünk! :)
2012. márc. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 chrishu ***** válasza:
Harry nem halhatott meg mert az Ál-Rémszem segített neki tippekkel stb.
2012. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Ezt tudom én is :)

De már választ kaptam a valódi kérdésemre is, és azóta rájöttem "magamtól" is, mert az ötödik elején elmondják azt, amit az egyik válaszadó írt.

2012. márc. 10. 16:49
 35/38 anonim ***** válasza:
ÉÉÉÉÉÉN. amúgy nekem ír valamit hogy hány százalékban adok hasznos válaszokat, vagy csak "hasznos szerinted ez a válsz"
2012. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
az én voltam! amúgy nekem ír valamit hogy hány százalékban adok hasznos válaszokat, vagy csak "hasznos szerinted ez a válsz"
2012. márc. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy ál-Rémszem és Voldemort eredeti terve szerint Harry meghal a temetőben, így senki nem gyanakszik Mordonra, de ha a kezébe nyom egy zsupszkulcsot, gyanúba keveredhetne.
2012. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Szerintem a válasz az, hogy féregfark a 3. rész után kereste fel Voldemortot, és úgy kérték az ifju Kupor segítségét(miután kicselezte az apját..már rég olvastam). Voldemort Farki segítségével új erőre kapott, így pont kapóra jött a Tusa, hogy elvégezhessék titokban a bűbájt. És azt se felejtsük el, hogy Mordonra Dumbledore nem gyanakodna, csak az ő alakját felvéve tudott Harry közelébe férközni( mert azért mégse bukkanhatott elő Barty egy bokor mögül, hogy elrabolja Harryt). és nagyon király örlet volt Mordon bőrébe bújnia, mivel így észrevétlenül szövögethette terveit, miközben informálhatta Voldemortot, és az eseményeket a saját kénye-kedve szerint alakíthatta(amire a tusa nélkül, meg Mordon állása nélkül nem lett volna lehetősége+ szem előtt tarthatta Harryt, akinek a bizalmába férkőzött). Szerintem ez így volt logikus Rowling részéről, nekem ez a véleményem:)
2014. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!