Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, aki nagy Harry Potter-...

Valaki, aki nagy Harry Potter-szakértő vagy csak jól emlékszik a könyvekre, az tud válaszolni egy kérdésemre a 4. kötettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval most újraolvasom a könyveket, a negyedik végén járok, amikor Rémszem elmagyarázza, milyen nehéz volt neki egész évben segíteni Harryt, hogy végül eljusson a kupáig, és ő legyen az első, aki megfogja.


És azt nem értem, hogy miért nem lehetett az, hogy simán csak tanít "Rémszem" egész évben, aztán amikor eljön az idő, akkor átváltoztat egy akármilyen tárgyat zsupszkulccsá, megkéri Harryt, hogy fogja meg, és hopp, Harry ott terem Voldi nagyúrnál.


Miért kellett ez a nagy körítés, hogy ő lesz a negyedik bajnok? (Eleve nem is tudhatta biztosra, hogy hagyják majd játszani, egyrészt a kora miatt, másrészt 4. játékos stb.)

Meg ráadásul olyan nehezek voltak a feladatok, hogy Harry akár meg is halhatott volna közben, nem értem, miért kockáztatott.

(Az meg a másik, erre nem emlékszem, hogy zsupcskulccsal ki lehet menni egyáltalán Roxfort területéről? Hermione mindig mondja, hogy nem lehet hopponálni és dehopponálni.


Remélem valaki felvilágosít a témában! :)



2012. márc. 7. 10:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Otthonról megnézem, köszi. :P

Annál nem nehéz amúgy értelmesebb dolgot összehozni. :P

A filmben legalább hatásos volt, persze ott is értelmetlen... (És egyébként is személyem elleni sértésnek veszem, hogy a kedvenc könyvsorozatomat így elrontották! :(( )

Már az ötödikben is utáltam, hogy Sirius meghalt, de gyakorlatilag onnan kezdődik, hogy minden csak Voldemortról és a Halálfalókról szól.


De ott még nagyon szeretem az Umbridge kontra diákok harcot. :P És ott még jó értelemben vált ki indulatokat belőlem, amiket művel az a nőszemély. :D (Mármint, persze idegesít, de mivel annak ez a dolga, így nem zavar. :))

2012. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Válasz a kérdésedre: Az egész dolgot balesetenek akarták tettetni. Az volt a terv hogy harry megérinti a zsupszkulcsot, Voldemort feltámad, kinyírja Harryt. Visszateleportálják a hulláját, és mindenki azt hiszi hogy Harry a szokásos trimágus kupában gyakran előforduló balesetben halt meg. És senki sem tudja hogy Volemort fel van támadva. Viszont, ha Kupor azt mondta volna Harry-nek hogy "ugyan érintsd már meg ezt a zsupszkulcsot!" és Harryt megölik, azt nem lehetett volna balesetnek álcázni.


Ja és a zsupszkulccsal való közlekedés nem egyenlő a hopponálással



Amúgy szerintem az 5 a legjobb!

2012. márc. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Áhá, köszi! Erre nem jöttem rá.

Azt tudom, hogy a hopponálás és zsupszkulcs nem ugyanaz, de gondoltam, hogy minden ilyen megközelítési lehetőség "le van tiltva"

2012. márc. 7. 19:27
 14/38 anonim ***** válasza:

Jó ez a videó. :))

Ez így logikus, hogy miért volt a felhajtás, mégis azt gondolom, hogy lehetett volna ezerszer egyszerűbben is. :D De mondjuk oké, ennyiből ez minden könyvre igaz, ezeket (még) így szeretjük, ahogy vannak. :)

Nekem inkább csak a 6-7 nem jön már be annyira. :( (De ezt már kifejtettük elég részletesen. :P)

2012. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
Amúgy hoppAnálás ;)) viszont a többivel teljesen egyetértek :D nekem is az első 3 rész az igazi, főleg a legelső... :)
2012. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

Egyébként csak én emlékszem úgy, hogy az első könyv első kiadásában még hoppOnálás volt? :)


Tudom, hogy már hoppAnálás, de nekem valamiért mindig o-val jön...

2012. márc. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
Ez olyan amúgy, hogy azt biztosan tudom, hogy a cikesz először csikesz volt. :)
2012. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

HoppAnálás? Komolyan? :) Én biztos vagyok benne, hogy hopponálás van az első kiadásokban, amiket én olvastam, de most nem tudom lecsekkolni, mert nem vagyok otthon.

De ez tényleg olyan lehet, mint a csikesz. Először csikesz volt, aztán cikeszre változott.


Tényleg, egyébként nem tudjátok, hogy ez a változtatás miért történt?

Mondjuk cikázik-cikesz, logikusabb.

Hoppan-hoppanál, az is logikusabb, viszont könnyebb kimondani, hogy hopponál.

2012. márc. 7. 22:15
 19/38 anonim ***** válasza:

A csikesz-cikesz-re azt olvastam, hogy a fordító - saját bevallása szerint - először is cikeszt akart, de véletlenül elgépelte, és a szerkesztőnek ez tetszett jobban, ezért ezt a verziót hagyta meg mindenhol, amíg a következő kiadásnál ki nem javították a hibát.

Szerintem jobb a csikesz amúgy, de tény, hogy a cikázik meg logikusabb. :)

[link] - az interjú vége felé van egy erre vonatkozó kérdés.

2012. márc. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:

Nekem is az első kiadás van meg mindegyikből, és BIZTOSAN hoppanálás van benne :)) De az első pár részben még néven se nevezik ha jól tudom. Amúgy itt van bizonyíték is rá :))


[link]

2012. márc. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!