Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, aki nagy Harry Potter-...

Valaki, aki nagy Harry Potter-szakértő vagy csak jól emlékszik a könyvekre, az tud válaszolni egy kérdésemre a 4. kötettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval most újraolvasom a könyveket, a negyedik végén járok, amikor Rémszem elmagyarázza, milyen nehéz volt neki egész évben segíteni Harryt, hogy végül eljusson a kupáig, és ő legyen az első, aki megfogja.


És azt nem értem, hogy miért nem lehetett az, hogy simán csak tanít "Rémszem" egész évben, aztán amikor eljön az idő, akkor átváltoztat egy akármilyen tárgyat zsupszkulccsá, megkéri Harryt, hogy fogja meg, és hopp, Harry ott terem Voldi nagyúrnál.


Miért kellett ez a nagy körítés, hogy ő lesz a negyedik bajnok? (Eleve nem is tudhatta biztosra, hogy hagyják majd játszani, egyrészt a kora miatt, másrészt 4. játékos stb.)

Meg ráadásul olyan nehezek voltak a feladatok, hogy Harry akár meg is halhatott volna közben, nem értem, miért kockáztatott.

(Az meg a másik, erre nem emlékszem, hogy zsupcskulccsal ki lehet menni egyáltalán Roxfort területéről? Hermione mindig mondja, hogy nem lehet hopponálni és dehopponálni.


Remélem valaki felvilágosít a témában! :)



2012. márc. 7. 10:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
38%
Én úgy emlékszem, az igazi Rémszemet bezárták, és valamelyik halálfaló változott át Rémszemmé, és ő "segítette" Harryt, mert az volt a cél, hogy találkozzon Voldemorttal. Ezért volt, hogy negyedikként részt vehetett a versenyen, és az ál-Rémszem tette a nevét a serlegbe. Az igazi Rémszem csak a végén szabadult ki, és akkor jöttek rá erre az egészre.
2012. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%

Na igen, logikusnak én sem mondanám, ezer és egy egyszerűbb alkalma lett volna Barty Crouch Jr.-nak Harry-t elkapni, szerintem sem kellett ehhez a Tusa...

De a könyv így érdekes. :)

2012. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

1: igen, ezt tudom, csak az a kérdésem, hogy miért kellett az egész trimágus tusa mizéria, amikor bármit átváltoztathatott volna zsupszkulccsá, hogy eljuttassa Harryt Voldemorthoz, feleslegesnek tűnik, hogy megnyerette vele az egész tusát...

2: igazad van... nekem is úgy tűnik, hogy az egész csak azért volt így, hogy érdekes legyen a könyv. És igaz is, hogy amikor először olvastam kb. 11 évesen, akkor nem gondolkoztam ilyeneken :)

2012. márc. 7. 11:48
 4/38 anonim ***** válasza:
47%

Mikor először olvastam, akkor én sem. :)

Most olvastam el kb. 6x-ra szerintem (most épp spanyolul, előtte volt magyar, angol, és német), és most már 26 évesen azért eszembe jutottak ilyenek. :D


Viszont - bár nagy HP rajongó vagyok - az 5. könyvtől számomra egyre több ilyen van. Annyira, hogy a 6.-nál már a fejem fogom szinte végig, és az utolsó kettőt így már nem is szeretem annyira. :(

Számomra az "igazi" Harry Potter, az az első három, talán négy.

2012. márc. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Igeen!! Teljesen egyetértek veled!

Nekem is az első három az igazi Harry Potter! Nekem a 3. kötet a kedvencem, az tökéletes és annyi királyság van benne, hogy hihetetlen. Sirius, Lupin, Roxmorts, Tekergők térképe, dementorok, patrónus, Hermione időkütyüje, kóbor grimbusz, mumus, tűzvillám, Makesz stb. :) Ezek mind ebben a részben vannak először és igazából én azt is szeretem, hogy ebben a részben nincs Voldemort-harc.

És az első háromban minden olyan természetesnek és logikusnak tűnik, míg a négyesben egy csomó dolog olyan, mintha teljesen légből kapott lenne.

Eleve nekem túl sok a rendhagyó dolog: kviddics világbajnokság, és aztán egyből trimágus kupa, én nem szeretem azt sem, hogy szerepel a két másik iskola, és az első három kötet jó kis dolgai eltűnnek, szinte csak a versenyről szól minden, meg furcsa szerelmi szálakról.


És a négyesben azt érzem, hogy erőltetett sok minden. Például, hogy Harrynek sikerül megmenekülnie, amikor tök egyedül van Voldemorttal és 30 halálfalóval szemben. Olyan hülyeség, hogy sikerül elszaladnia(!). Nem igaz, hogy egy halálfaló sem képes megbénítani egy 14-5 éves srácot, akinek sérült a lába, a karja és előtte kínozták cruciatus átokkal... Meg a pálcák összekapcsolódása és a holtak megjelenése is elég furcsa...


És igen... később még több a furcsaság. Például én utáltam azt amikor kitalálta az írónő, hogy némán, a varázsigék kimondása nélkül is lehet varázsolni. Ez mekkora baromság már?!

Azt sem szeretem például, hogy a későbbi részekben a festmények olyan intelligensek és úgy viselkednek, mintha valódi emberek lennének. Az első részben annyi van, hogy integetnek és kész. Később meg nekik is nagy szerepük van, ha jól emlékszem.


(De egyébként az 5-6-7-ből nem emlékszem már sok mindenre, azokat csak egyszer olvastam, amikor megjelentek, úgyhogy azért is akartam újraolvasni. De tök menő, hogy te angolul, németül meg spanyolul is elolvasod! Egyébként én sem magyarul olvasom és nem is olvasom igazából, hanem hangoskönyvben hallgatom angolul, és nagyon élvezem :)

2012. márc. 7. 12:25
 6/38 anonim ***** válasza:

Igazad van!

Nekem is az tetszik, amikor még mindig "természetes". A varázslat is természetes. És a lényege pont az, hogy nem egyenlő a mindent megoldó csodával: nekik is vannak problémáik, van szegénység, nem megy az iskola... Szóval nem egy suhintás, és minden happy. Abban semmi érdekes nem lenne.


De a végén már olyan dolgok vannak... Még a halálból is visszajön Harry, holott alap volt, hogy ilyen a varázslóvilágban sincs! (Persze, volt rá valami nyakatekert magyarázat, tudom, na de na...)


És nem szeretem, mikor már a varázslóvilág nem egy alap, egy háttér, hanem öncéllá válik. A gyerekek konfliktusait az első részekben magukban szeretem. Varázslóvilág, oké, de mindennapi konfliktusok, amikkel azonosulni lehet.

Később már Voldemort-harc, összeomlik minden... Mikor Dumbledore is egyre furább, pedig ő volt mindig az erős, misztikus "mozgatóerő".

Szerettem, mikor simán az órákat mutatta be, és nem a Halálfalókkal volt folyton elfoglalva...


Ergo: 1-3!! :D

2012. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Bizony! Igazad van :)

Megpróbált átfordulni gyerekkönyvből valami komolyba, pedig nem kellett volna. Ez egy gyerekkönyvnek indult, annak is kellett volna maradnia, de ehhez képest teleteszi sötét és lehangoló dolgokkal. Például a hetes részt már kifejezetten nem szerettem, az egészben végig csak bóklásznak mindenfelé, mint valami száműzött menekültek. Se suli, se semmi a régi dolgokból.


Mondjuk nálam az verte ki a biztosítékot amikor először a végére értem, hogy mindenkit de tényleg mindenkit "megölt", akit szerettem. Senki sem maradt a kedvenceimből, és ez azért elég lehangoló.

Mintha félt volna, hogy azzal vádolják, hogy túl happy endes, túl mesebeli vagy ilyesmi.

Úgyhogy szerintem is elrontotta a folytatást, látszik, hogy híres lett, és túl nagy volt rajta a nyomás. Szerintem az utolsó részeket már inkább kényszerből mint kedvtelésből írta, és ez meg is látszik rajtuk...

2012. márc. 7. 12:45
 8/38 A kérdező kommentje:

Ja, és egyébként az is elég nagy hülyeség, hogy minden szabály ellenére hagyják, hogy Harry is induljon a versenyben...

Eleve nem szabadott volna hagyni, mert igazságtalanság, másrészt nem véletlenül van korhatár, tök veszélyes az egész verseny, harmadrészt tudták, hogy Harry egy ellensége csempészte be a nevét a kupába, mégis kockáztatja Dumbledore Harry életét?! Ez elég fura... Mintha egy élettelen tárgy szava többet érne, mint a varázslóké, akik megalkották.

"Hát lehet, hogy meghalsz, meg amúgy is elég nagy csalás, h Roxfort két versenyzőt indít, de nincs mit tennünk, mert egy mágikus tárgy, amit mi tettünk mágikussá, és bárki megbabrálhatja, azt mondta, hogy játszanod kell, úgyhogy ennek így kell lennie"

Ráadásul az sem tűnik senkinek, hogy Rémszem lényegében elmondja hogy csinálta...

No mindegy... Ki kell kapcsolni az agyamat, ha élvezni akarom a maradék 3 kötetet, el kell fogadnom a logikátlanságokat is :)

2012. márc. 7. 13:15
 9/38 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy a 7. könyvbe már igencsak beleszóltak kívülről. Nekem kb. az az érzésem, hogy ő egyvalakit akart megölni: Harryt. Annak lett volna értelme, még ha szomorú is.


Amúgy kiskorunkban (mikor kb. a 3. könyvnél jártunk) mindig találgattuk a legjobb barátnőmmel, hogy mi lesz majd. Olyan izgalmas, misztikus dolgokat találtunk ki, eskü jobbakat, mint ami lett. :)


Nekem a befejezés (értsd: az utolsó 2 könyv mindenképp) sajnos csalódás volt: a hangulata teljesen elveszett, pedig az volt az egészben a lényeg. Azt a mai napig nem értem, mi alapján sátoroznak különböző helyeken a 7. részben, azt meg főleg nem, hogy hogy kerül oda pont a kard, és miért egy befagyott tó aljára... Meg hasonló apróságok.


Én szerintem most spanyolul már az 5. után nem is olvasom tovább, mert csak ideges leszek. :)

Amúgy pedig az elsőket kifejezetten imádom, a mai napig. Nekem az a Harry Potter.


Mivel írod, hogy te is angolul hallgatod, ezért, ha tanácsolhatok, olvass fanfiction-öket. Van köztük olyan, ami inkább Harry Potter, mint az utolsó két-három könyv. :))

www.fanfiction.net - én rengeteget olvasok, és vannak nagyon-nagyon jók! Amúgy nem csak angol, hanem mindenféle, még magyar is. :) (És persze nem is csak Harry Potter)

2012. márc. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a tippet, majd belenézek :)

Nem tudom, ismered-e ezt: http://www.youtube.com/watch?v=YsYWT5Q_R_w

Múltkor láttam, szerintem nagyon vicces és még ennek a befejezésnek is több értelme van, mint némely fordulatnak a könyvben :)

2012. márc. 7. 16:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!