Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki, aki nagy Harry Potter-...

Valaki, aki nagy Harry Potter-szakértő vagy csak jól emlékszik a könyvekre, az tud válaszolni egy kérdésemre a 4. kötettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval most újraolvasom a könyveket, a negyedik végén járok, amikor Rémszem elmagyarázza, milyen nehéz volt neki egész évben segíteni Harryt, hogy végül eljusson a kupáig, és ő legyen az első, aki megfogja.


És azt nem értem, hogy miért nem lehetett az, hogy simán csak tanít "Rémszem" egész évben, aztán amikor eljön az idő, akkor átváltoztat egy akármilyen tárgyat zsupszkulccsá, megkéri Harryt, hogy fogja meg, és hopp, Harry ott terem Voldi nagyúrnál.


Miért kellett ez a nagy körítés, hogy ő lesz a negyedik bajnok? (Eleve nem is tudhatta biztosra, hogy hagyják majd játszani, egyrészt a kora miatt, másrészt 4. játékos stb.)

Meg ráadásul olyan nehezek voltak a feladatok, hogy Harry akár meg is halhatott volna közben, nem értem, miért kockáztatott.

(Az meg a másik, erre nem emlékszem, hogy zsupcskulccsal ki lehet menni egyáltalán Roxfort területéről? Hermione mindig mondja, hogy nem lehet hopponálni és dehopponálni.


Remélem valaki felvilágosít a témában! :)



2012. márc. 7. 10:18
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Lehet, akkor ezt bizony csak félreolvastam, vagy valamiért o-val maradt meg bennem. :)

De, ahogy elnézem, ezzel sem vagyok egyedül. :D


Mondjuk régóta idegen nyelveken olvasom, már rég nem voltak a kezemben a magyar könyvek (5-6-7 soha pl. :S) úgyhogy legyen Apparition, az legalább egyértelmű. :P

2012. márc. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

hú hát akkor én is biztos mindig félreolvastam. mondjuk nem nehéz félreolvasni, mert a belinkelt wikipédia oldalon is először o-val olvastam, szerintem azért is, mert a p betűk karikája is olyan mint egy o betű :)


Ezt az interjút majd elolvasom, mert imádom a fordítását és amúgy is érdekel a fordítás, de basszus, annyira meglepődtem, hogy így néz ki a fordító :)

Sokszor olvastam már róla, a nevét is tudtam, ráadásul az egyik tanárom jó barátja, ő is emlegette, de sosem láttam róla fotót és annyira nem így képzeltem el :) Egész meglepődtem.


Sovány, szeplős, vörös hajú, egyszerű ruhában. Csak nem egy Weasley? :)

2012. márc. 8. 15:17
 23/38 A kérdező kommentje:
hurrá a fordítónak is a 3. rész a kedvence! :)
2012. márc. 8. 15:25
 24/38 A kérdező kommentje:

Na jó, most ezen kezdtem el töprengeni, hogy igaza van-e ebben:

"Az első részben Hagrid megérkezik egy motoron, amiről azt mondja, a kis Sirius Blacké, miközben Sirius Black akkor már felnőtt fejjel az Azkaban foglya volt."


Nem úgy volt, hogy Peter P. elárulta Potteréket, és utána megjátszotta a halálát, de Sirius egyből elmegy a házhoz, mert rosszat sejt, és látja a romokat, de jön Hagrid és akkor adja neki a motorját?

Vagy ez nem így van időben?

Az, hogy Hagrid azt mondja, hogy "kis" Sirius Blacké, az lehet azért is, mert már akkor ismerte, amikor még csak 11 éves volt.


Ja, amúgy azt tudjátok, hogy Hagrid és Voldemort mennyivel idősebb a Sirius-Potter-Snape korosztálynál? Mert Hagrid és Tom Denem egyszerre jártak suliba, nem?

2012. márc. 8. 18:11
 25/38 A kérdező kommentje:
Ja, látom az életkorok megvannak, rákerestem. :)
2012. márc. 8. 18:13
 26/38 A kérdező kommentje:

Szóval Harry szülei 1960-ban születtek (20 évesek voltak, amikor Harry született, tehát egy ötvenegynéhány éves embernek Sirius lehet "kis" Sirius).

Amikor Harry elkezd suliba járni, akkor Snape 31 éves, és Sirius és Lupin is... Hát igen, ez is egy olyan dolog a filmben, amit nem szerettem, hogy Lupinnak és Siriusnak túlságosan idős színészeket választottak, pedig ők csak a 30-as éveik elején járnak. Pitonról már nem is beszélve! Alan Rickman 60 éves elmúlt, miközben Piton feleennyi idős :S

Jó, mondjuk Alan Rickmant így is bírtam Pitonként, de szerintem jobb lett volna fiatalabb színésszel, még közelibb lett volna az emlékeiben Lily, a korkülönbség sem lett volna olyan nagy közte és Harry között. Szerintem érdekesebb lett volna...


Na jó, abbahagyom az össze-vissza irkálást :)

2012. márc. 8. 18:25
 27/38 anonim ***** válasza:

Az életkorokkal igazából annyira sosem foglalkoztam, meg én a filmeket teljesen külön kezelem a könyvektől... És mivel Alan Rickman zseniális, felőlem akár 120 éves is lehetne. :P


Viszont, nem tudom, ki hogy van vele, de én az első Dumbledore-t jobban szerettem: a lassú, megfontolt mozgása és öreges, kicsit vontatott beszéde sokkal jobban közelített az én elképzelésemhez.

2012. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
#27: hmm... fura, én is jobban bírtam azt a színészt, pont ezen okokból. De sajnos a beszédstílusáról főként a gégerák tehetett, ami szomorú. Viszont tisztelem, hogy ennek ellenére ilyen kiválóan vitte a karaktert.
2012. márc. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Húha nem lehet követni, hogy hányan írtok ide és ki kicsoda :)


Megnéztem végre a könyvben itthon, és tényleg hoppAn... Elhittem amúgy nektek, csak furcsa, hogy egyszer sem tűnt fel annyi éven át, és reménykedtem benne, hogy hátha csak az én kiadásomban o-val van írva :) Ráadásul másokkal is beszélgettem a könyvről, főleg régebben és senki sem javított ki :)


A filmeket régen sosem szerettem túlzottan, de most, hogy nagyjából már elült a felhajtás körülöttük, már máshogy tekintek rájuk (zavart régen, hogy a csapból is az folyt, és bosszantott, hogy olyan volt, mintha a filmek nagyobb figyelmet kapnának mint a könyv).

És most az újraolvasással együtt megnézem a részeket, most néztem a negyediket, és ebben nekem is feltűnt, hogy Dumbledore sajnos nem olyan, mint a könyvben.

Például volt az a jelenet miután kidobja Potter nevét a serleg. És a filmben Dumbledore rohan le a lépcsőn, mint egy eszelős, és szó szerint nekiesik Harrynek, hogy ő dobta-e a nevét a serlegbe.

Ez a jelenet nagyon furcsa volt, és abszolút nem Dumbledore-os... Ilyenkor mindig elgondolkodom, hogy a készítők nem fogják fel, nem érzik át, hogy milyenek a karakterek, vagy miért változtatják meg ennyire...


De amúgy néha nehezemre esik külön venni a filmet és a könyvet például a szereplőknél. Sajnos már nem emlékszem arra, hogy amikor kiskoromban olvastam, akkor hogyan képzeltem el a szereplőket, és akaratlanul is hallgatás közben a filmbeli arcokkal azonosítom a szereplőket...

2012. márc. 9. 18:07
 30/38 anonim ***** válasza:

A 15. és 20. válaszon kívül a 80%-osokat mind én írtam. :)


"És a filmben Dumbledore rohan le a lépcsőn, mint egy eszelős, és szó szerint nekiesik Harrynek, hogy ő dobta-e a nevét a serlegbe." - igen, ez kifejezetten az egyik olyan jelenet, amire gondoltam, mikor írtam, hogy az elsőt jobban szerettem. Bár ez nem is annyira a színészen múlik, mint inkább a rendezőn, de ezen rendesen kiakadtam. És több ilyesmi is volt.

Dumbledore ilyet nem csinál!!!

2012. márc. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!