Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy tini tud...

Szerintetek egy tini tud sikeres könyvet írni?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,és szeretek írni. Volt egy blogom.És szerencsére elég sokan látogatták. De most nagyban szeretnék írni. Lenne esélyem?
2011. júl. 26. 18:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mire? Könyvet írni bárkinek lehet szerintem írhatsz ha ebben találod örömöd,aztán hogy ismersz-e egyáltalán kiadót és ha igen egyáltalán kiadja e az egy másik dolog + hogy mennyit sikerül eladni belőle.
2011. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyet írsz. Ha igényesen megírod, és nem tucat sztori, még lehet is belőle valami. Mondjuk, ma mindenkinek a sz.r kell, de attól még neked nem kell annál maradnod, írj a saját stílusodban... Lényeg, legyél egyedi.

Bár a kiadás pénzes dolog.

Egyébként próbálj meg szerezni kapcsolatokat. :) (mármint iró ismerős, újságiró, vagy olyan akinek kiadója van...stb. )

2011. júl. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Egyáltalán nem! Leginkább azért, mert még közel sem rendelkezel elegendő élettapasztalattal. Túl fiatal vagy még ehhez, de ha valóban tehetséges vagy, akkor később még lehet esélyed.
2011. júl. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Tapasztalat terén pedig elég gazdag vagyok,mert olyan sok van belőle,hogy már szelektálni kellene. De azért köszönöm,és azt a tanácsot is,hogy szerezzek kapcsolatokat.
2011. júl. 26. 19:14
 5/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó megjegyzésedhez szolnék hozzá: van olyan élettapasztalat, amivel még nem rendelkezhetsz.


Számít a minőség és a kapcsolatok. Bár inkább csak a kapcsolatok. Ezek felülírják a minőséget is. Vagy a pénz. Az, hogy a blogodat elég sokan látogatták... ha nincs pénzed/kapcsolataid, akkor erős minőséget és nagy olvasószámot kell produkálnod. A net ingyenes és szabad, vegyük azt, hogy tiniknek szólna a könyved (kinek másnak?). Náluk jó az arány, minden tizedik jó esetben meg is venné a könyvet. Vagyis a látogatottság (egyéni látogatók száma!) osztva tízzel: ez legyen legalább ezer. Az már egy tisztes olvasótábor, amiből egy nagyobb kiadónak is lenne pénze, a kisebb meg nem jelent be csődeljárást maga ellen, amíg nyomdában van a könyved, és nem te fizetsz rá. Azaz tízezer egyéni látogató nem árt. Ennyit azért nem könnyű összekaparni.

Tegyük fel, hogy megvan. Akkor is fontos, hogy erős, színvonalas írásod legyen, mert a kiadó nem a feltörekvő ifjú tehetséggel fog hónapokig szöszölni, hiszen nem fognak neked reklámkampányt indítani, hanem a "kedvenceket" ajnározzák helyette (gondolj bele, láttál olyantól óriásplakátot, aki bloggerből lett regényíró és nem ismerte előtte senki?). Vagyis kevés reklám, lehetőleg kevés javítás (hogy ne kelljen sokat ülni a könyvön), egyből nyomda. Ha elsőre bukta, vagy nem olyan a fogadtatás, akkor nem valószínű a második esély.

Ehhez kell még a minőségen kívül a népszerű téma. Ha jó a témaválasztás, nyert ügyed van. Ez a rész nem tanítható, nem elleshető, ehhez érzék kell. Ha ez nincs meg, írhatsz akárhogy, nem lesz jó. Sajnos a magyar szerzők többségében ez nincs meg (és most a publikálókról beszélek), de reménykedjünk.

2011. júl. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

tudni tud.

de tekintve, hogy (ha tippelhetek) magyar vagy és itt élsz, 0 az esélye, szóval ne ebből akard finanszírozni a későbbi tanulmányaid. xD Itt elég kevesen vesznek könyvet, pláne, hogy mindenki csóró, és amúgy is kevesen vagyunk.

De az Eragon írója az első kötetet talán 15 évesen írta, igaz ő egyfajta zseni, akit anyuci-apuci otthon nevelt búra alatt, vagy hogy is szól a fáma.

Amúgy bizonyára jól írsz, meg ügyes vagy, te a te korodbelieknél nem láttam még mást, csak közhelyeket, Persze manapság azzal is lehet sikert elérni, ha a tvájlájt ennyire bejövős... de remélem nem ezt a mélységet céloztad meg. Vámpíros, nyálas sztorikból túltermelés van.

És valóban, neked kapcsolatok kellenek előbb.

2011. júl. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

Isamu Fukui tizenhárom évesen már jelentős díjakat nyert írásaival. Most tizenhét éves, a TRUANCY-trilógia első könyve idén több mint húsz országban jelenik meg. Jelenleg a folytatáson dolgozik. Én is olvastam a könyvet, nem gondoltam volna, hogy ennyire fogom élvezni. Itt az élő példa a kérdésedre :))

Szerintem próbálkozz meg vele ;)

2011. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Tapasztalat terén pedig elég gazdag vagyok,mert olyan sok van belőle,hogy már szelektálni kellene."

Szerintem éppen ez utal arra, hogy közel sincs elég tapasztalatod. Amúgy ha bemásolsz vagy küldesz egy rövid kis részletet, amiből látjuk, hogy fogalmazol stb., többet tudunk segíteni. :) Addig is írj és olvass sokat, mindenféle stílust.

A Twilightot szereted?

2011. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A blogos ötlet azért jó, mert hallottam valami olyasmit, hogy kiadók vagy ilyen emberek akik írókat keresnek, látogatják az ilyen blogokat. Állítólag volt egy olyan csaj, akinek így adták ki a könyvét. :))
2011. júl. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De ő kalandosabb életbe vágyott. Ahol minden nap csupa veszély. Olyan vidékekre vágyott, hol a búzamezőkön a nap fénye árnyjátékot játszik, vagy a hegyekbe, hol az égbolt tiszta. Hol csak a természet adhat otthont neki.


Félek többet bemásolni.

A Twilight-ot ,hát... A könyvet nem olvastam,a filmet pedig nem láttam. És őszintén tapasztalat nélkül ezt nem kritizálom. És csak még annyit,hogy ritka,de én magamból merítek ,hogy írni tudjak. Mit éltem át? Hol voltam?

És igen,nincs sok kapcsolatom azon még dolgozom,és az is igaz ,hogy nem értek a szerelem nyelvén,de nem is arról szólna a könyvem. A többi,pedig még odébb van.

2011. júl. 29. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!