Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Most mit kéne csinálnom? Hogy...

Most mit kéne csinálnom? Hogy adjam át így egy kiadónak a könyvem?

Figyelt kérdés
Kezdeném azzal, hogy nem vagyok profi író. És azért lenne szükségem egy átolvasóra, hogy a logikai hibákra, buktatókra, és más egyebeket felhívja a figyelmem. Olyan is előfordul még, hogy itt-ott nem rakom ki helyesen a vesszőt, de minden nap folyamatosan tanulok. Eleinte a nővérem segített, de megunta. Barátaim, ismerőseim pedig nem olvasnak, a családom többi tagja sem. A bétákban nem bízom, mert már előfordult olyan, hogy ellopták a regényemet, és Wattpadon láttam viszont átírva. Nyilván ugyan attól a személytől, és nagyon rossz érzés volt, mert megbíztam benne. De szerencsére sikerült megbeszélnem vele a dolgokat, és annyira elszégyellte magát, hogy törölte az oldalát. Pénzem nincs lektorra, sem szerkesztőre, és így nagyon nehéz helyzetben vagyok. Igazából nincs sok gond a kézirattal, csak azok, amiket fentebb írtam. Vessző hiba és olykor egy-egy logikai bukfenc, ami lehet, hogy nem is az, csak én gondolom úgy. Szóval nem tudom, hogy mennyire helyes az egész, és így nem merem ,,nyersen” elküldeni a kiadóknak. Mit kéne most tennem? Pihenjek rá, aztán ha majd sikerül elég ,,messze kerülnöm” a sztoritól, én magam olvassam át? Vagy azért vannak szerkesztők és lektorok a kiadóknál, hogy ez ne legyen probléma az olyan íróknak mint én? Előre is köszönöm a segítséget! (Ez lenne az első könyvem)

jún. 10. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Kiadóban dolgozom. Rövidre fogom a pénz miatt: Nincs ma Magyarországon olyan kiadó, amelyik pénzt fizetne a szerzőnek. Ha sikert remélnek, akkor esetleg beszállnak. Ismeretlen szerzőnél erre nagyon kicsi az esély. A könyvesbolt az eladási ár felére igényt tart, és csak az eladott példányok után fizet.

Több százer forintot kell úgy beletenned, hogy legjobb esetben részben visszatérül.

jún. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De úgy tudom, hogy a hagyományos kiadóknak nem kell fizetni a kiadásért. A pénz pedig nem érdekel, mert ez az álmom. Ha sikerülne kiadnom, de egy fityinget sem kapnék érte, azt sem érdekelne.
jún. 10. 13:17
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Hagyományos kiadóról írtam. Gondolod, ingyen dolgozunk?
jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

A szerkesztőnek nem ez a dolga. Lektor nincs minden kiadóban. Sajnos már korrektor sem.

Tecnkikai kérdésedre a válaszom: Word doc fájlt küldj be. Semmit ne formázz! Semmit!!! Entert csak a fejezetek végén üss. Elválasztásokkal se foglalkozz.

Ha vannak alcímek, előtte kettő, utána egy üres sort szúrj be.

jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Kétfajta kiadó van, amelyik ha fizetsz neki, kiadja a könyved (de nem olcsón), és amelyik a bevételből szerez pénzt, tehát ha fantáziát lát a könyvedben, akkor azt kiadja. De nagyon kevés kiadó fogad amatőr szerzőtől könyvet, és általában nagyon magas az elvárt minőség, hiszen rengeteg szempontot néznek (jó-e az ötlet, jól van-e megírva, jó-e az ív, eladható-e, a szerzőben van-e fantázia, illik-e a kiadói profilba, stb).

Vadássz pályázatokra. Aranymosás volt tavalyelőttig, reménykedni lehet benne, hogy vissza fog térni. A Stílus és technika pedig gyakran ad ki pályázatokat.

Júniusban a Móra fogad kéziratot szinopszissal, gondold át.

jún. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Ha az az álmod, hogy kiadasd a saját könyvet, akkor magánkiadás, mert minden más úgyis teljesen esélytelen.
jún. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Magánban bármi lehet a tartalom. Lényeg, hogy kifizesd a kiadót és nyomdát.
jún. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Önköltség.

Magyarban főleg.

Egyre kevesebben olvasnak könyveket, ez igaz magyarországra is.


Teljesen más, ha pl angop nyelven adsz ki és pl már van ismeretséged, mert már felépítettél valamit.


Lásd Ross Draws youtube csatornáját.


Tudatosan építette fel a dolgokat, a kesst visszaforgatta a terveibe foyamat, majd jött a könyve.


A kiadóval könnyebb dolga van annak, akinek van már tábora, vevőköre. Elővételben lehetett megvenni a könyvet eleinte.


Az azt jelenti, hogy a kíváncsi vevők kifizetik a könyv árát úgy, hogy az még el se készült. Azaz a vevők adják a tőkét, emellett a fix alap létszámot, hogy mennyi példány legyen legyártva elsőre.


Talpraesettnek kell lenned. Az alkotói létben főleg. Legyen az írástól a festészetig bármilyen alkotói ág.

jún. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
38%
Bocsi az elgépelésért, a melegben nem a legelőnyösebb az érintőkijelző.
jún. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Száz éve volt olyan hazánkban, hogy előfizetőket gyűjtöttek, de már igencsak ritka.
jún. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!