Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak őszintén: elolvastad az...

Csak őszintén: elolvastad az Egri Csillagokat?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 06:28
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:

40:


De ugye nem azért, mert meztelen kiscsaj fürdik a nyitójelenetben?! 🤨

2023. júl. 3. 22:25
 42/48 anonim ***** válasza:

40-es vagyok.

Nem azért, inkább Dobó miatt.

2023. júl. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 A kérdező kommentje:

42:


Értem. Fess meg minden, csak egy nagy baj van vele: háborúpárti!

2023. júl. 4. 19:00
 44/48 anonim ***** válasza:
Mert jó hadvezér.(40-es és 42-es
2023. júl. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
Hát még azért nem ismerem annyira a történetet. Nyári kötelező olvasmány, sztem a többiek nemigen kezdtek bele
2023. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 x0 válasza:
47%
Egy nyári szünetben apám mondta hogy olvassam el mert kötelező olvasmány lesz. Pár oldal után letettem, annyira unalmas volt, egyáltalán nem érdekelt. Jól tettem, ugyanis nem lett kötelező olvasmány! Nem is tudom miről szól, azt se, hogy hányadikban kötelező olvasmány. Költözéskor kérdés nélkül beírtak a magyar tagozatos osztályba, holott gyűlölöm a humán tantárgyakat, így 4-6. osztályban Zsolnai rendszerben tanultam a magyart, utólag tudtam meg hogy magyar tagozatos az osztály: beiratkozás után. Középiskolában elölről kezdenek egy csomó tárgyat, a magyart is, 6 osztályos gimnáziumba mentem, így 7.-től elölről kezdtük. 2 év után meg szakközépiskolába mentem ami 4 osztályos, így 2 év után megint újrakezdtük a magyart is. Ezért maradhatott ki, gondolom általános iskola 7-8. osztályban kötelező, 6 osztályos gimnáziumban nem tudom mi a helyzet. Úgy érettségiztem le, hogy nem tudom mi az az olvasónapló, hogy kötelező-e készíteni: nekünk nem volt az. Most se tudom mi az. Már érettségi után tudtam meg hogy a Két Lotti is kötelező olvasmány, mégkésőbb tudtam meg hogy csak a lányoknak, a fiúknak Kinizsi Pál van helyette: más iskolában meg nem tudom. Gondolom 3. vagy 4. osztályban lehet kötelező olvasmány. Nyilván ha nekem nem is volt, de az osztályban a lányoknak igen, akkor amikor elolvasás után vesszük órán, hallottam volna, tehát az osztály többi tagjának se volt kötelező olvasmány, a lányoknak se. A Kinizsi Pál se rémlik, megnéztem a Wikipédiában miről szól: abszolút semmi ilyesmi se rémlik, már azt is elfelejtettem hogy a Wikipédiában mi volt róla írva hogy miről szólt. Nekem a Pál utcai fiúk volt az 1. kötelező olvasmány, nem kellett olvasónaplót készíteni, azt se tudom mi az.
2023. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Kötelezőként nem. Aztán felnőttként úgy éreztem, illő lenne ismerni, így nekiültem. Nem is tudom, mennyi ideig tartott, míg végigküzdöttem magam rajta. Csak az olvasással, mert nem igazán érdekelt, nem is nagyon akartam megérteni.


Idén a lányomnak lesz kötelező.

2023. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 A kérdező kommentje:

46:


“Nem is tudom miről szól”


Röviden arról, hogy aki a 20x-os (200x-os?) túlerő láttán tárgyalna a békéről, az egy alávaló áruló, aki pofont és közmegvetést érdemel (kivéve, ha cigány az illető, mert akkor kinevetni is elég).


Nem is értem, hogy a béke- és tárgyaláspárti kormányunk hogy nem veszi ki az olvasmány-listából.

2023. aug. 23. 22:45
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!