Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak őszintén: elolvastad az...

Csak őszintén: elolvastad az Egri Csillagokat?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 06:28
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
76%

Én is többször olvastam, (nem számoltam hányszor, de tízszer biztosan), legelőször tíz évesen. Én nagyon szerettem, a kedvenc kötelezőim között volt. Mondjuk engem már gyerekként is érdekelt a történelem, így a történelmi regények is.

Illetve a borítóját is nagyon szerettem nézegetni, mert nekünk ez a kiadás volt meg: [link]

32/N

2023. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
86%
Jó könyv..De szerintem a Láthatatlan ember is lehetne legalább ajánlott olvasmány.Az talán még jelentősebb műve Gárdonyinak mint az Egri Csillagok.
2023. máj. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
94%

22-es

Egyetértek. Ráadásul a terjedelme a töredéke az Egri csillagokénak.

2023. máj. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
79%

honnan tudod , hogy nem olvastam az eltűnt idő nyomábant? (olvastam)


Értem amit mondani próbálsz, de te is értsd meg amit én próbálok, a kedvenc filmedet is csak egyszer láttad? A kedvenc sorozatod epozódjait mind csak egyszer láttad? A kedvenc játékoddal is csak egyszer játszottál? A kedvenc kajádból sem eszel többet mert megkóstolhatnál mást is?


Na, akkor most képzeld el, hogy vannak emberek akik akár többször is újraolvasnak egy könyvet, mert nekik meg az jó.

2023. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Én 60 körül járok, de nemcsak akkor olvastam el, amikor kötelező volt.


Felnőtt fejjel többször is elolvastam, mert nagyon jó könyvnek tartom.

Így vagyok a Kőszívű ember fiaival is. Szeretem a történelmi regényeket.

2023. máj. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 A kérdező kommentje:

20:


A “muszájból” olvasást érdekes fricskaként olvasni pont olyasvalakitől, aki kényszeresen újra- és újraolvassa ugyanazt a könyvet, akár egy kisgyerek, aki éveken át ugyanazt a mesét követeli elalváshoz:)


Megértem, mint önrelaxációs technikát, de nem hiszem, hogy ez a repetitív gyakorlat intellektuális élményt vagy épülést nyújtana.


Különösen egy olyan, lineáris vonalvezetésű, dagályos, árnyalatlan karakterekkel és morális dilemmák nélkül építkező regény esetén, mint az Egri Csillagok.

2023. máj. 16. 00:13
 27/48 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a lényeg,ha jól értem:Utálod az Egri Csillagokat,és nem érted más miért nem utálja...
2023. máj. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

Nem utàlom, nagyra tartom Gárdonyi igényességét, a történelmi hitelességre való törekvését (még ha az Attila szolgájában ezt elég nagyvonalúan is kezelte), nyelvi kidolgozottságát. Csak ez a több, mint 10 nem fér a fejembe:)


Én csak Sartre undorát, Gogoly Miklós ellopott köpenyét és Ottlik iskola a határonjàt olvastam 2-nélkül többször. És bármennyire szeretem ezeket, ennyi ismétlés után általában az újdonság vonzereje erősebbnek bizonyult.


Na persze az, aki az eltűnt idő nyomábant is elolvasta (gondolom minimum 2x), azt mi újdonság várhatja még az irodalom tengerén? Szóval kezdelek megérteni..

2023. máj. 16. 01:54
 29/48 anonim ***** válasza:
86%

26


Te nem szoktál mondjuk egy verset többször elolvasni,esetleg megtanulni?Vagy egy dalt többször végighallgatni?

2023. máj. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
37%

Elolvastam, semmit nem adott az életemhez :D, sőt annyi idő alatt, míg azzal szenvedtem ezer értelmesebb dolgot csinálhattam volna. Pl olvasok jó könyveket, olyanokat, amik érdekelnek.


Az összes kötelező értelmetlen marhaság, csak arra jók, hogy már jó korán megutáltassák a gyerekkel az olvasást :(

2023. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!