Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak őszintén: elolvastad az...

Csak őszintén: elolvastad az Egri Csillagokat?

Figyelt kérdés

2023. máj. 15. 06:28
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
78%

Többször is elolvastam.

Itt a neten több mi9ndent találtam a szereplőkről is.

2023. máj. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
81%

igen, és szerettem is, egy érdekes történelmi témájú olvasmánynak találtam, jópofa apróságokkal feldobva ("téntát isznak ezek, egész éjjel pöktem tőle" és hasonlók)

ellenben a kőszívű ember fiai nekem is valóságos kínszenvedés volt hetedikesként

2023. máj. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk szerintem nem volt kötelező, de levetítették filmen suliban.
2023. máj. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
86%
Igen, én is többször elolvastam, azt hiszem emiatt szerettem meg a történelmi regényeket. Gyakorlatilag ez volt az egyetlen kötelező olvasmány, ami tetszett. Sokat nem is olvastam el, esetleg belekezdtem, de abbahagytam, mert nem jött be. Mindezt úgy, hogy mióta megtanultam olvasni azóta imádom a könyveket, gyerekkoromban is rendszeresen és sokat olvastam, de a kötelező olvasmányok olyan elavult elvek alapján vannak meghatározva, hogy a mai fiatalságot csak elriasztják az olvasásától.
2023. máj. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

3:

Legalább 10x?? 😳


Nem lehet h mondjuk 3 olvasás után már hasznosabb lett volna más regényt olvasni? Ennyire azért nem jó.. vagy igen?

2023. máj. 15. 13:47
 16/48 A kérdező kommentje:
Egyébként meg vagyok lepve a válaszok arányán. Én 25 év alatti emberrel még nem beszéltem, aki végigolvasta volna. A 60+ osok persze mind.. kár, h kor szerint nem bontottam meg a válaszlehetőségeket..
2023. máj. 15. 13:49
 17/48 anonim ***** válasza:
71%
" 3 olvasás után már hasznosabb lett volna más regényt olvasni? " ennél nagyobb badarságot rég olvastam.
2023. máj. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

17:

Miért? A te időd és életed talán nem véges?


Ez alatt nem akarsz minél több jó regényt elolvasni?


Az Egri Csillagok 10x-i elolvasása alatt már az eltűnt idő nyomában-t is elolvashattad volna.

2023. máj. 15. 16:41
 19/48 anonim ***** válasza:
66%
#1es vagyok. Szerintem, hogy ki mit szeret az mindenki számára szubjektív. Én pl ki nem állhatom az Egri csillagokat. Unalmas, száraz, semmitmondó oldalak tömkelegei vannak benne. Ha csak kicsit visszább lett volna fogva az olykor túlzó részletezés, talán 100 oldal mínuszban lett volna a könyv és talán még ki is olvasom. Ezzel ellentétben az Aranyembert kiolvastam, bár azzal is volt hasonló problémám, de annál beadtam a derekam. Sajnos, amik ma kötelező olvasmányok egyáltalán nem haladnak a kortárs irodalommal. Ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy Harry Pottert, vagy gyűrűk urát kellene olvasni. De egyszer például bekerülhetne pl kötelezőnek az Állatfarm, ami 80 oldal, kb egy délután elolvasható és nagyon jól bemutatja a mai magyar politika helyzetét, de még a 89 előttit is. Csak hát az ugye a fideszes nagyuraknak nem jó...
2023. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
82%
3-as vagyok.Többször elolvasni egy regényt nem azt jelenti hogy vége és kezdem elölről.Rengeteg könyvet olvastam,ezres nagyságrendben.Volt köztük sok olyan amit szívesen elővettem máskor is.Pl Nemere István ifjúsági regényei.Nem egy nap,hanem egy délután elolvastam egy könyvet,úgy láttam magam előtt a cselekményt,a szereplőket,mintha egy filmet néznék amiben benne vagyok.Ezt sosem fogják megérteni azok akik "muszájból" olvasnak.Ehhez persze kell a megfelelő író is akinek a gondolkodása nagyban hasonlít az enyémre.
2023. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!