Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Meseország...

Szerintetek a Meseország mindenkié című könyvet tényleg elfogják juttatni az óvodákba, iskolákba?

Figyelt kérdés
Azt olvastam ez a tervük. Szerintetek megvalósul? Hogy az óvodákban, iskolákban ezt fogják olvasni a pedagógusok a gyerekeknek? Meg alsóban magyar órán/olvasáson ez a könyv lesz amit olvasnak?
2020. szept. 28. 14:42
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

A kérdésemből nem derült ki, hogy provokálására szánt. Írhattam ki azért is, mert szeretném hogy ez bekövetkezzen.



Amúgy meg akkor legyél szíves megmondani mire való ez az oldal, ha nem kérdezni bármit?!

2020. okt. 8. 16:22
 42/50 anonim ***** válasza:
74%

#41

Nem írtam hogy ne kérdezz, szerintem kifejezetten jó kérdés és megéri erről beszélni. :)

2020. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 harminezer oxigén ***** válasza:
43%

#Waff


Te dobálózol tanulmányokkal (vagyis arról szóló cikkekkel), olvas vissza, én egy tanulmányt sem emlegettem, nem linkeltem.


Ha itt link csatába akarnánk bonyolódni 10 ellenkező állítású cikket, linket lehetne küldeni minden linkedre (ahogy te is tudnál az enyéimre, már ha linkelgetnék), ebben a kérdésben nagyon megoszlik a tudományos világ nézete. És ez nagyban függ az egyének hozzáállásától, látásmódjától, az ilyesfajta tanulmányokról írt cikkeknél meg végkép.


Kb. fele fele arányban oszlik meg mindkét tábor.


De a témához visszatérve, ha szerinted a környezet (vagy épp ez a mesekönyv) tesz valakit meleggé, transzá, akkor azt mivel magyarázod hogy, olyan országokban is előfordulnak meleg és transzneműek is ahol halállal büntetik ezt Pl Irán, Afganisztán, Szaúd-Arábia, Nigéria (és még sorolhatnám) ezekben az országokban nem fogsz találni Meseország mindenkié kötetet.


Niki

2020. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 Waff ***** válasza:
49%

".....ebben a kérdésben nagyon megoszlik a tudományos világ nézete..." Nem, nem oszlik a tudományos világ nézete ebben a kérdésben. Pont erről is írtam többek között fentebb, hogy megcsináltak egy nagy volumenű, félmillió embert vizsgáló tanulmányt, hogy megtalálják az eddig egyesek által "meleg gén"-ként emlegetett, a szexuális aberráltságért felelős gént, de semmi ilyen gént nem találtak. De mind1, ezt hiába írnám le neked még vagy 10x, akkor sem értenéd meg, mert egyszerűen te mást akarsz hallani.


Amúgy nyugodtan linkelj cikkeket, amelyek olyan tudományos kísérletekről szólnak ahol genetikailag igazolták a szexuális aberráltságokat....ha már azt mondod hogy rengeteg ilyen cikket tudnál linkelni. Kíváncsi vagyok tényleg.


"...ha szerinted a környezet (vagy épp ez a mesekönyv) tesz valakit meleggé, transzá, akkor azt mivel magyarázod hogy, olyan országokban is előfordulnak meleg és transzneműek is ahol halállal büntetik ezt..."


Mindenfelé előfordulnak ilyen dolgok a világon ahol ember él. Mint ahogy a csalás, lopás, hazugság stb is előfordul. A gyilkosságot, nemi erőszakot, terrorizmust is sok országban halállal büntetik, mégis létezik. A betörést, sikkasztást, fegyveres rablást stb is hosszú börtönévekkel büntetik mégis mindenhol előfordul....


Szerintem senki sem állítja azt, aki ellenzi ezt a könyvet, hogy csak és kizárólag ettől lesz valaki meleg, transznemű, leszbikus stb, de abba az irányba viheti/viszi el a gyerekeket. Nyilván ha ovisokkal nézetnének folyton a Fűrész 1-2, Tortúra, Texasi láncfűrészes stb szerűségű filmeket nyilván nem lenne később

mindegyikből szadista gyilkos, de hogy egyes gyerekeket ebbe az irányba elvihet az erősen benne van a pakliba. Valószínű nem hiába vannak korhatárosítva az ilyen jellegű filmek.Egyszerűen nincsenek jó hatással a gyerekekre. A médiákban hömpölyögnek az erőszakos filmek, történetek stb...meg is jelentek/szaporodtak az utóbbi évtizedekben pl az iskolai lövöldözések,késelések. És ez csak egy példa arra hogy milyen hatással van a felelőtlen környezet a gyerekekre.

2020. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 harminezer oxigén ***** válasza:
55%

#Waff


Itt van akkor néhány cikk:


[link]


itt azt taglalják hogy, bizonyos gének, nem közvetlenül de közvetve okozhatják a homoszexualitást.


[link]


Itt az öröklődő homoszexualitás epi-genetikai vonatkozásait tárgyalják


[link]


itt szintén az epi-genetikus faktort vizsgálták


"Mindenfelé előfordulnak ilyen dolgok a világon ahol ember él."


Ha szerinted minden felé előfordulnak melegek és transzok, még ott is ahol a szerinted ez irányba ható környezeti hatás nulla, akkor az csak az én véleményemet támasztja alá, miszerint nem a környezeti hatás tesz valakit homoszexuálissá.


Egy mesekönyvet ne hasonlíts horrorfilmekhez, a kettő nagyon nem ugyan az a műfaj.


Az korábbi hozzászólásodhoz még egy gondolat:

"Ez nem veszekedés, legalább is részemről tuti nem. Ez egy vita"


Ha te ezt egy vitának tekinted, akkor kérlek kezeld is úgy. Egy vita során az egyik fél érvel az állítása/véleménye mellett, a másik reagál az érvre majd ellenérvet hoz fel, amire az előző fél szintén reagál, és így tovább.


Te érvként említettél egy tanulmányt, de te nem az érvedet "mutogatod" hanem olyan cikkeket amik szintén érvként említik (csak említik) a szóban forgó tanulmányt. Ez ugyan olyan mint, ha arra a kérdésre hogy, "Miért kék az ég?" azt válaszolnád: "mert valaki szerint az"


Nem lehet érdemben reagálni egy érvre, amit nem osztasz meg. Én csupán rámutattam az érvelésed hibájára: más valaki, nem alátámasztott érvelésével próbálsz érvelni.


Niki

2020. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 Waff ***** válasza:
18%

Az első cikk ami linkeltél kb az a cikk amit én linkeltem először szintén angol nyelven :D :D :D


A második linked nem mutat sehová.....


A harmadik linkelt cikkedből egy idézet ha már én vagyok az összeollózós: "Kizárólag genetikai úton eddig nem sikerült a melegség okához közelebb jutni, amit az is bizonyít, hogy az egypetéjű ikrek közül csak mintegy ötven százalékban lesznek mindketten melegek, vagyis más hatásnak is érvényesülnie kell..."


Bocsi kedves "Niki" de ezek most neked nagyon öngólok voltak...valld be :)....továbbra is várom a cikkeket, linkeket tanulományokról ami az állításaid bizonyítja...


"Ha szerinted minden felé előfordulnak melegek és transzok, még ott is ahol a szerinted ez irányba ható környezeti hatás nulla..."

Ugyan másold már ide azt a mondatom amiben azt írom hogy egyes országokban nulla a környezeti hatás bármire is.

Kicsit kezd méltatlan lenni hogy úgy érvelsz , hogy olyanokat írsz ide ami egyáltalán el nem hangzott a részemről....de mind1 :)


"Én csupán rámutattam az érvelésed hibájára: más valaki, nem alátámasztott érvelésével próbálsz érvelni"

Szerintem meg egy hivatalos, szakemberek által végzet kísérlet és erről írt tanulmány érvként történő felhasználás... azért engedd meg, hogy ha már szerinted hülyeség is, én azért valamennyire komolyan vegyem...

2020. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 Waff ***** válasza:
26%

Kedves "Niki"....az első hozzászólásodban még magabiztosan hangoztattad hogy a szexuális aberrációk kizárólag az emberrel veleszületett tulajdonságok. Miután felhívtam a figyelmedet egy hivatalos, tudományos kutatásra ami ezt a feltevésed bizony nem támasztja alá, már enyhébben fogalmazva azt írtad hogy "hát ebben megoszlik a tudományos álláspont...két, kb fele-fele arányú táborra... "

De ezekben az uccsó hozzászólásaidban már összevissza beszélve, valótlanságokat állítva próbálod "menteni a menthetőt".


Így visszaolvasgatva amiket írtál....hasonlítasz egy rossz sakkjátékoshoz, aki úgy kezdi a versenyt hogy "márpedig itt én leszek a bajnok, mert én vagyok csak a profi". Aztán mikor elkezdődik a játszma, látva hogy azért mégsem úgy van minden ahogy gondoltad/mondtad...már beérnéd egy mezei döntetlennel is.... De a legvégén még az se jön össze, és csak a vereség marad...

2020. okt. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 Waff ***** válasza:
18%
És valójában nem is veled van a probléma, hanem azzal hogy túl sok ilyen személy van, aki alaptalan, légbőlkapott "igazságokkal" dobálózik felelőtlenül, és az ő semmivel alá nem támasztott meggyőződésével akarja formálni a társadalmat....
2020. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
18%

24

Mégis HOGYAN "oldható meg" 2 hím vagy 2 nőstény "szexuális kapcsolata"?

Komolyan kérdem.

2020. okt. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 harminezer oxigén ***** válasza:
29%

#waff


Előszőr: te az érvedként nem a tanulmányt linkekted, hanem az arról írt cikkeket, ezért írtam hogy mások érvelésével dobálózol, egy tanulmányról írt cikk a tanulmány nélkül soha nem lesz a "hivatalos, szakemberek által végzet kísérlet és erről írt tanulmány" ahogy te fogalmaztál


Másodszor: a környezeti hatásokat te emlegetted, én írtam hogy vannak országok ahol az ilyen hatások gyakorlatilag a nullával egyenlőek pl olyan helyeken ahol halállal büntetik ezt (vagy szerinted iránban, szaúd-arábiában és még sorolhatnám a tv-ben látsz olyan műsort, az újságban olyan cikket ahol két azonos nemű ember bármilyen szexuális vagy romantikus kapcsolatban állna, vagy épp az utcán kézen fogva sétáló azonos nemű párokat) ezekben az országokban nem fogsz találni semmilyen "meleg propagandát", nyilvános megnyilvánulást mert még azt is büntetik, így a gyerekek a környezetükben nem fognak találkozni a másság semmilyen formájával (0 környezeti hatás) mégis vannak melegek és transzok ezekben az országokban is.


A linkek kapcsán:


Az első link: azt taglalja hogy nem találtak egy olyan egyedi gént sem ami közvetlenül okozza a homoszexualitást, hanem azt hogy TÖBB GÉN EGYÜTTES hatása okozhat homoszexualitást az egyedben. ez nem az a cikk amit te linkeltél.


A második Link: [link]

Azt nem tudom hogy a pdf-et miért nem nyitja meg közvetlenül, itt eléred. (a "Download" linkre kattintva megnyitja)


Ebben szintén az epi-genetikai faktorokat írja le, valamint a homoszexualitás kialakulásának és fennmaradásának evolúciós vonatkozásait is említi. (mielőtt rádobod: közvetlen "meleg gént" itt sem említenek) (Epi-genetikai hatás: nem egy gén közvetlen kifejtettet hatása hanem több gén egymásra kifejtett hatása.)



a harmadik link: le is írtam hogy ez a tanulmány nem közvetlen genetikai hanem epi-genetikai okokat fedezet fel, ami szintén veleszületett. akkor én is idézek belőle:


"A két évtizedes fáradozások, melyek a melegség génjének, vagy génjeinek keresését kísérik, most bizonyos epigenetikai faktorokhoz vezettek. Eric Vilain és csoportja a Kaliforniai Egyetem Los Angelesi egységében (UCLA) öt olyan epigenetikus jegyet ismert fel az emberi genomban, melyek alapján nagy valószínűséggel meg lehet becsülni a nemi érdeklődés irányát."


Felhívnám a figyelmed hogy, a "link csatánk" megkezdése előtt én sehol nem állítottam azt hogy ennek mindent kizáró genetikai okai lennének (és ezt továbbra sem állítom), hanem azt írtam hogy ez egy veleszületett dolog. Valamint (és nem azért mert te felhívtad rá a figyelmem) azt hogy ebben megoszlik a tudósok véleménye. Az általam linkelt cikkek (az egyik mellesleg a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárából van és nem egy nyíltan homofób oldalról) a vele születést támasztják alá (evolúciós és epi-genetikai vonatkozásokban)


Kedves "Waff", az hogy megpróbálod a hozzászólásaimat gyerekes szintre lealacsonyítani, és a sajátjaidban fellelhető érvelési hibákat figyelmen kívül hagyni, nem igazán a te álláspontodat segítik." .


Niki

2020. okt. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!